איך לבחור צבעי בלי שיעבדו עליכם? קבלו טיפים של מקצוענים

צביעת דירה היא הפעולה הכי נפוצה בעולם השיפוצים. מחירה הזול, המהירות שבה היא מתבצעת, הנוחות היחסית (מפני שאינכם צריכים לעזוב את הבית) והתוצאה שיכולה להיות לא פחות ממהפכנית, הופכים את עבודות הצבע למשתלמת במיוחד בהיבט של עלות מול תועלת. נשמע מאוד פשוט אך במציאות של עולם השיפוצים בישראל כדי לקבל את התוצאות המיוחלות, אתם עלולים לעבור כמה מכשולים ואתגרים בדמות בעלי מקצוע ששמים במרכז את הרווח האישי ופחות את איכות העבודה שעליה אתם משלמים ממיטב כספכם.

 

איך לבחור צבעי בלי שיעבדו עליכם

למה שמישהו ירצה לבצע עבורכם עבודה בינונית ואיך יכולים לעקוץ אתכם?

מאחר שעבודות צבע נחשבות לפעולה פשוטה באופן יחסי שרבים אפילו מבצעים אותן בעצמם, אתם יכולים לתהות מדוע שמישהו יעשה עבודה בינונית ועוד מתוך רצון?

 

הסיבה היא הגדלת הרווחיות ובצביעת דירה העניין מאוד נפוץ כך שבמספר טכניקות פשוטות שאפילו לא חשבתם עליהן, יכול הצבעי עם ההצעה הכי זולה להרוויח יותר מהצבעי עם הצעת המחיר היקרה!

 

איך זה יכול להיות? מאוד פשוט. שימוש בחומרי גלם זולים אך בעיקר צמצום הזמן הדרוש לסיום העבודה כך שבמקום לעבוד לדוגמה שלושה ימים בדירה, הזמן מתקצר ליום אחד.

 

הצעת המחיר יכולה להיות זולה יותר באופן הזה אך בעל המקצוע ירוויח יותר מפני שהוא משקיע בכם רק יום עבודה אחד בעוד שבפועל יש צורך לבצע מגוון פעולות בסדר עבודה שנמשך יותר.

נשמע לכם מסובך? הדוגמה הבאה תמחיש לכם את המציאות העגומה.

נניח שאתם מעוניינים להזמין צבעי לצביעת דירה מרוהטת של 5 חדרים. מדובר בעבודה שבממוצע נדרשים מצבעי מקצועי יומיים עד שלושה כדי להשלים את העבודה (תלוי במצב הדירה).

אתם צרכנים נבונים ואספתם 3 הצעות מחיר. שתי הצעות עמדו על סביבות ה-3,000₪ בעוד האחרונה בלטה לטובה ועמדה רק על 1,800₪.

מה שאתם לא יודעים זה ששתי ההצעות הראשונות מבוצעות על ידי צבעים שעובדים על פי נהלי העבודה שמומלצים על ידי יצרני הצבעים עצמם בעוד שההצעה האחרונה נעשית באופן מקוצר עם חומרי גלם בינוניים ובפועל בעוד שמשך העבודה בשתי ההצעות הראשונות עומד על 3 ימים, בעל המקצוע של ההצעה הזולה יכול לסיים את הצביעה ביום אחד!

בשורה התחתונה, הוא היה הכי זול אבל הרוויח יומית יותר גבוהה מכל צבעי אחר.

איננו טוענים שזה כל הזמן המצב ויכול להיות שתפסתם מציאה של ממש אבל כדי להיות בטוחים צריך לבדוק את זה. איך בודקים? קבלו את הטיפים שיעזרו לכם לוודא שמצאתם מציאה ושאף אחד לא עוקץ אתכם.

הסוד – להשוות מה אתם מקבלים

אם אתם עומדים לרכוש מוצר חשמלי כלשהו, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק את מחירו של המותג ואולי גם את אחריות וזהו. בוחרים בהצעה הכי זולה ויוצאים לדרך...

בעולם השירותים הסיפור שונה לחלוטין ומה שנראה זול, יכול להתברר כמאוד יקר. לכן חשוב לבחון את הצעות שמקבלים על פי מה שהן כוללות ולא רק על פי המחיר. לפניכם שאלות שיעזרו לכם לבחור בהצעת המחיר הכי משתלמת.

אילו חומרי גלם כוללת כל הצעת מחיר?

צביעת דירה צריכה להיעשות עם צבע אקרילי רחיץ איכותי ומוכר. כל אפשרות אחרת עשויה להעיד על עבודה פחות איכותית או רצון לחסוך על הגב שלכם.

 

האם ההצעה כוללת את כל התיקונים/סדקים?

בדרך כלל כל ההצעות כוללות תיקונים בסיסיים אך שווה לוודא שזה אכן המצב.

 

באיזה גוון צבע משתמשים?

צביעת קירות כהים בגוון בהיר מייקרת את העבודה ביחס לצביעת קיר בגוון זהה או במעבר מגוון בהיר לכהה. מתלבטים באיזה צבע לבחור? היעזרו במדריך לבחירת צבע שיעשה לכם סדר.

 

איך צובעים את הדירה?

האם הצביעה נעשית בשתי שכבות כפי שנדרש או בשכבה אחת שמאוד נפוצה בישראל, שמקצרת את הזמן שדרוש לצביעה אך עשויה להשאיר אתכם עם עבודה ברמה בינונית.

 

שווה להתעכב על הנקודה הזאת ולהדגיש שאי צביעה בשתי שכבות ו/או אי המתנה לייבוש של חומרי המילוי והצבע הן הפעולות הנפוצות שמקצרות את משך העבודה אך עשויות לפגוע באיכות שלה.

 

האם הצביעה כוללת ניקיון?

צבעים רבים כוללים בהצעת המחיר גם את סידור הדירה והכנתה לפני הצביעה וניקיון שלה בסיום. מדובר בשירות מומלץ שיקל עליכם את התהליך.

 

רק לאחר שתשאלו את כל השאלות הללו תוכלו להבחין בין הצעות הוגנות לבין הצעות יקרות או מטעות, להבטיח את התמורה הטובה לכספכם וליהנות מדירה צבועה בלי שאף אחד יעבוד עליכם.