מדריך קנייה - איך לבחור מכונת קפה

מכונות הקפה הן חלק בלתי נפרד מחיינו, כבר הרבה מעבר לטרנד חולף. ייתכן שהכרתם את מכונת הקפה הראשונה שלכם במשרד, מה שנחשב לכמעט ברירת מחדל כיום במשרדים. במידה והגעתם לשלב שאתם רוצים לחוות את אותו טעם מפנק שרק מכונת קפה קפסולות או סוגים אחרים יכולה להציע, גם בנוחיות של הבית שלכם ולא רק במשרד או בבתי הקפה, לפניכם מדריך שיעשה קצת סדר.

 

מדריך קנייה - איך לבחור מכונת קפה

 

מכונות הקפה הזמינות בשוק כיום נחלקות לשלושה סוגים עיקריים. ישנן מכונות אוטומטיות, חצי אוטומטיות וידניות. ההבדל העיקרי הוא שבמכונה אוטומטית לחלוטין המשתמש אינו מעורב כלל בתהליך של הכנת ספל הקפה, בעוד שבמכונות הידניות והחצי-אוטומטיות ישנה מעורבות מסוימת.

 

מכונה חצי אוטומטית

המכונה החצי אוטומטית מתאימה לחובבי הקפה שנהנים מהחוויה של ההכנה, אבל עד לגבול מסוים וללא דרישה לדיוק גבוה כפי שנדרש במקרה של מכונה ידנית. למכונה זו ישנה משאבה חשמלית שמפיקה את הלחץ שמשמש להכנת הקפה. מכונות מסוג זה כוללות גם מקציפי חלב מסוגים שונים, כאשר הן גם הסוג הנפוץ ביותר בשל מחירן הנוח והשליטה שהן מספקות על תהליך הכנת הקפה שלכם.

 

מכונה ידנית

מכונת קפה ידנית מצוידת בבוכנה שמחליפה את המשאבה החשמלית שקיימת בשני סוגי מכונות הקפה האחרים. הבוכנה היא זו שמספקת את לחץ המים שדרוש לצורך הכנת הקפה. המכונות הידניות בדרך כלל מעוצבות גם בסגנון רטרו, כאשר הן מתאימות לבעלי מיומנות גבוהה שנהנים מכל שלב ושלב בתהליך של הכנת הקפה שלהם. זה נחשב לסוג פחות נפוץ של מכונת קפה, אך בשביל מביני העניין מדובר בתהליך אומנתי שאין שני לו. מדובר במכונות יחסית יקרות, אבל כאמור, בשביל חובבי התחום מדובר בהשקעה לחיים.

 

מכונה אוטומטית

מכונות קפה אוטומטיות, המכונות גם מכונת קפה קפסולות, מספקות את תהליך ההכנה הפשוט והמהיר ביותר לספל הקפה הארומטי המושלם. למעשה, מה שנדרש מהמפעיל, זה להכניס את הקפסולה בטעם שבחרתם וללחוץ פחות או יותר על כפתור אחד. ישנן מכונות אוטומטיות שבהן הקצפת החלב נעשית כבר כחלק מהכנת הקפה, לצד כאלו שמקציף החלב הוא תוסף שעובד בנפרד, כאשר אתם תידרשו לערבב בין הקפה המוכן לחלב המוקצף. מכונת קפה קפסולות דורשת למעשה שימוש בקפסולות קפה, שהן מיכל חד פעמי שמכיל תערובת מדודה של קפה טחון. מדובר בשיטה הנוחה והמהירה ביותר להכנת קפה, אך ישנו הצורך להשקיע ברכישת הקפסולות בכל פעם שנגמר.