איטום קירות חוץ

איטום קירות חוץישנם מאפיינים אחדים עליהם ניתן להצביע כאשר מדברים על עבודות איטום קירות חוץ. ראשית כל, כדאי להזכיר שפתרונות איטום קירות חוץ קיימים במגוון רחב יותר מכפי שרבים מאיתנו עשויים לדמיין, ועל כן אין טעם לפרט את כולם על דף זה. עבודת איטום מקצועית כדאי שתתבצע רק לאחר שהלקוח יודע מה הוא עומד לקבל. פתרונות שונים עשויים להתאים למצבים שונים, בהתאם לסקירת המצב הנוכחי של הקירות החיצוניים והקירות הפנימיים, התייחסות לגיל המבנה, משטחי איטום ישנים שיש לפרק ועוד.

 

סקירת מצב המבנה טרם הליך איטום קירות חוץ חיונית גם לקביעת לוח זמין ומחיר הוגן. יודגש כאן, כי רטיבות לרוב חודרת אל קירות המבנה הפנימיים דרך סדקים זעירים או בעקבות ספיגה של רטיבות ישירה אל תוך הקיר החיצוני. פתרון רצוי הוא לבצע את האיטום ברמה גבוהה, תוך שימוש בחומרים המתאימים. במקרים של קירות שיש, מחופי אבן או חיפוי חיצוני מסוג אחר כלשהו, חודרת הרטיבות מבעד לחיפוי, או במרווחים שבין אבני החיפוי. במצבים אלו גובר הסיכוי להופעתה של רטיבות כלואה וסימני רטיבות בפנים הדירה. מסיבה זו, מבוצע איטום קירות חוץ עם חיפוי, טרם שלב החיפוי החיצוני.

 

ניתן להשוות את הדבר למצבים שונים. אפשר לבצע איטום קירות חוץ באמצעות צביעה עם מערכות צבע, טיח אוטם ושליכט. את חלקו העיקרי של תהליך איטום קירות חוץ מבצעים בעזרת פיגומים ניידים או סנפלינג. עבודת סנפלינג מציעה יתרונות משמעותיים, שכן היא חוסת בהוצאות ניכרות על הקמת פיגומים ובמות הרמה, וגם כי הן מבוצעות בלא רעשי רקע מיותרים.

 

ניתן לומר שכל מבנה חייב לעבור איטום קירות חוץ, כיוון שזוהי הדרך היחידה למניעת הופעתם של כתמי רטיבות. בהקשר זה, אין הבדל ממשי בין איטום קירות חיצוניים בלי חיפוי ועם חיפוי, בין מבנים פרטיים לבנייני מגורים, משרדים או מסחר. עבודות איטום קירות חוץ נעשות בכל סוגי החזיתות ומתאימות לקירות טיח עם צבע, קירות בטון חשוף וקירות אבן. יתרה מכך, עבודות איטום אינן פוגעות באסתטיקת קירות חיצוניים עם קרמיקה, חיפויי שיש, פסיפס צבעוני ואחרים.

 

חומרים ועוד חומרים

כאשר אנו במחשבות לגבי צביעת קירות הבית החיצוניים, ראוי לזכור שאין מדובר רק בבחירת צבע מסוים לצביעה. בימינו ניתן למצוא חומרים ליצירת טקסטורות מיוחדות, וגם כאלו המגנים על קירות הבית מפגעי מזג האוויר וממפגעים שונים, כמו גם משחיקה זריזה. בין מגוון החומרים המדוברים, ניתן למצוא מבחר ציפויי חוץ שלאחר מריחתם על קיר הבית, יוצרים שכבה די מעניינת, לרוב מגורענת ונעימה למגע. ניתן גם להעדיף ציפויים בטקסטורות נוספות. יתרה מזאת, אפשר לבחור ציפויי חוץ בצבעים שונים, מה שיאפשר ליצור טקסטורה וצבע בהתאמה אישית. רצוי לדעת גם שעיצוב פנים הבית נמצא בקשר ישיר ועקיף עם עיצוב חוץ הבית וכי מדי שנה מופיעים בשוק מוצרים חדשים המאפשרים לפתח רעיונות עיצוב חדשים.

 

על שליכט ועל צבע

נזכיר כאן את אחד החומרים הקלאסיים המשמשים בקירות בית חיצוניים, כאשר מדובר על לא אחר מאשר על השליכט. במה מדובר? שליכט מאפשר הגנה טובה על קירות חיצוניים של הבית, תוך יצירת טקסטורה מיוחדת המתאימה לנו ולדרך בה אנו רואים את הבית. זהו חומר רך שניתן לעיצוב בעת המריחה, מה שמאפשר חופש יחסי ביצירת הטקסטורה, תוך "משחק" עם החומר עד לקבלת המראה המבוקש. ישנן אפשרויות בלתי מוגבלות לשליכט, נוסף על חידושים המצטרפים למגוון המוצרים הקיים כיום. כל אלו מעוררים השראה ביצירת סביבה ביתית מוגנת ומעוצבת יותר.

רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
האחים תמם עבודות איטום