טיפים לעבודה מהבית

טיפים לעבודה מהבית בתקופה רגישה זו

work from home tipsנגיף הקורונה מחייב לא מעט מאיתנו לעבוד מהבית, אם בגלל השהייה בבידוד או בגלל שהמעבידים הורו זאת. עבודה מהבית מהווה אתגר לא קטן עבור אנשים רבים, במיוחד למי שמדובר במשהו חדש עבורו. בעצם זהו שינוי הרגלים ושגרת החיים. אז איך אפשר להפוך את העבודה מהבית למוצלחת ופורייה. הלכנו לשאול בעצתם של מי שעובדים כבר מספר שנים מהבית ומצאנו שלמרות העובדה שלכל אחד מהם אישיות שונה, אורח חיים וסוג עבודה אחר. בבחינה מקרוב מגלים כי נושאי הליבה שרובם מתמודדים עימם כמי שנצרכים לעבוד מרחוק ממש זהים. אז הנה כמה עצות זהב שקיבלנו מהם לעזרתכם.

מתי וכמה

כל אחד שעובד מהבית צריך להחליט מתי לעבוד והיכן לעשות זאת. והוא כמובן נצרך ליצור גבולות ברורים בין העבודה לחייו האישיים. כן כי לעבוד מהבית משמעו לא לעבוד "מתי שבא לך", אלא בהחלט מומלץ ורצוי לשמור על שעות קבועות. כדי לעשות זאת מומלץ לשמור על לוח זמנים, ולהיצמד אליו… רוב הזמן. אם אתם עובדים מול קולגות קבעו הנחיות ברורות מתי לעבוד ומתי להתקשר זה לזה, כדי לשמור על איזון בין חיי העבודה לחיים הפרטיים.

עם זאת, אין להתעלם מכך שאחד היתרונות של עבודה מרחוק הוא הגמישות, ולפעמים אתם צריכים להאריך את היום שלכם, או להתחיל מוקדם כדי להתאים לאזור הזמן של מישהו אחר במידה ואתם עובדים מול חו"ל לדוגמה.

מומלץ להשתמש באפליקציות למעקב אחר זמן העבודה שלכם. אלו יאפשרו לכם לבדוק אם אתם אכן מבצעים דברים בלוח הזמנים שהיצבתם לעצמכם, כמו גם לדעת ולהבין באילו זמנים ביום אתם הכי פרודוקטיביים לעומת רגעים אחרים. תוכלו להשתמש במידע הזה לטובתכם כדי שיסייע לכם לשמור על שעות המיקוד הגבוהות שלכם לשם ביצוען של המשימות החשובות יותר.

ליצור שגרת עבודה

צרו לעצמכם שגרת עבודה. מה זה אומר? ההחלטה שלכם לשבת לשולחן העבודה ולהתחיל לעבוד בזמן מסויים היא דבר אחד, אולם יצירת שגרת עבודה שתנחה אתכם לכיסא היא דבר אחר. דאגו שיהיה משהו בשגרת היום שלכם שיציין כי אתם עומדים להתחיל לעבוד. זה יכול להיות הכנת כוס קפה, סיום ריצת הבוקר, או פשוט להתלבש, (ולנשים שבינינו – להתאפר).

כן רובנו מפנטזים על שגרת עבודה מהבית כשהמשמעות היא שאנחנו עדיין לובשים את מכנסי הפיג'מה שלנו או הטרנינג, אבל בלא מעט מקרים תגלו שמדובר בגישה מוטעית. אתם הולכים לעבודה, אז תתלבשו בהתאם. זה פשוט ימקד אתכם מבחינת המחשבה.

 

ארגנו את הסביבה

לעבוד מהבית משמעו לקבוע גם כללים ותקנות לשאר בני המשפחה. במיוחד בימים אלו שכולם נמצאים בבית יחד איתכם. קיבעו חוקים ברורים לגבי מה הם יכולים, ואינם יכולים לעשות במהלך הזמן הזה. בנוסף, רק בגלל שאתם בבית ויכולים לטפל בחיות המחמד או לחילופין להכניס כלים למדיח, אין פירושו שבני משפחה אחרים צריכים להניח שאתם עתידים לעשות זאת. גם אם בחרתם לחלק את יום העבודה שלכם, אל תיתנו להם לקחת אתכם כברירת מחדל משום שאתם עובדים מהבית. רוב הסיכויים שאם תעשו כן תחושו מנוצלים והפרודקטיביות שלכם תרד.

 

קיבעו זמני הפסקה ברורים, שיאפשרו לכם להיתנתק ממה שאתם עושים. קחו זמן לארוחת צהריים ולשתי הפסקות קצרות יותר של רבע שעה כל אחת. באופן מפתיע תגלו שאתם מצליחים לעבוד באופן מוצלח יותר מאשר במשרד, כי אין שיחות בפינת הקפה.

סיימו את היום שלכם בשגרה כלשהי כמו לסגור את המחשב או להחזיר את הכיסא למקום.