ביטוח נסיעות לחו"ל - אחד מסוגי הביטוח החשובים ביותר

החיים בעידן המודרני כוללים לא אחת רכישה של ביטוח, בין אם עבור פריט רכוש כמו הרכב או תכולת הבית ובין אם עבור הוצאות גבוהות ובלתי צפויות כמו הוצאות רפואיות. כך, לכל אחד ואחת מאיתנו ישנם לפחות כמה סוגים של ביטוחים, גם אם איננו מודעים לכך. בעוד חלק מהביטוחים כפויים עלינו (דוגמת ביטוח חובה לרכב או ביטוח לאומי) או ניתנים לנו במסגרת הזכויות הסוציאליות המעוגנות בחוקי המדינה (למשל – הפרשה של המעסיק שלנו לקרן פנסיה על שמנו), חלק מהביטוחים הם בגדר רשות ורכישתם נתונה לבחירתנו. במסגרת ביטוחים אלו, אחד החשובים ביותר עליהם כדאי שלא לוותר הוא ביטוח נסיעות לחו"ל. מה משמעותו של ביטוח זה בפועל ומדוע הוא חשוב כל כך?

לכסות אותנו מפני כל הוצאה רפואית משמעותית – ביטוח נסיעות לחו"ל

בין אם רכשנו בעבר ביטוח נסיעות לחו"ל ובין אם לא, קיים סיכוי סביר כי אנחנו לא מעריכים כראוי את פוטנציאל הסכנה הכלכלית העצומה המרחפת מעל ראשנו כאשר אנחנו שוהים בחו"ל, סכנה אותה ניתן למנוע לחלוטין באמצעות ביטוח נסיעות לחו"ל, אשר לרוב אינו עולה יותר מדולרים בודדים ליום.

 

אותה "סכנה" כלכלית גדולה נובעת מהעובדה כי כאשר אנחנו שוהים בחו"ל, איננו מוגנים על ידי רשתות הביטחון הסוציאליות הקיימות במידה כזו או אחרת בכל מדינה מפותחת בעולם, ובכלל זה גם בישראל. למרות שכישראלים אנחנו אוהבים להתלונן על המצב ועל השירותים שמעניקה המדינה לאזרחים כאן, בפועל מערכת הבריאות והכיסוי הרפואי בארץ מבטיחות כי כאשר אנחנו נפצעים או נהיים חולים, הטיפול הרפואי המיידי בנו לא יעלה לנו יותר מדי. זה נשמע טריוויאלי, אך בפועל יש לכך משמעות עצומה. אותה משמעות מתגלה במלוא עוצמתה כאשר נפצעים או נהיים חולים בעת שהייה במדינה אחרת. אז פתאום מופתעים לגלות כי אפילו ביקור בן שעתיים במיון במהלכו עשו לנו כמה טיפולים ובדיקות שגרתיות כמו צילום רנטגן או זריקה לשיכוך כאבים, מגיע עם חשבון שעלול להגיע לאלפי דולרים. במידה וקורה משהו מעט חמור יותר אשר מצריך כמה טיפולים לאורך כמה ימים או שבועות, החשבון הרפואי בקלות מטפס לסכומים של עשרות אלפי דולרים ומעלה.

 

בדיוק עבור מצבים בלתי נעימים מסוג זה, כאלו אשר עלולים להכניס אותנו לבור כלכלי משמעותי ממנו ייקח לנו שנים לצאת, קיים ביטוח נסיעות לחו"ל – בתמורה לכמה דולרים בודדים עבור כל יום של שהייה בחו"ל ניתן לרכוש פוליסת ביטוח אשר תכסה אותנו מפני הוצאות רפואיות בחו"ל עד לגובה של מאות אלפי דולרים. ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אחד מסוגי הביטוחים החשובים ביותר מפני שמצד אחד הוא זול ופשוט כל כך לרכישה, ומצד שני הוא בקלות מסייע לאינספור אנשים מדי שנה להינצל מ"קנסות" כלכליים עצומים, עקב פציעות או מחלות בלתי צפויות במהלך שהייה בחו"ל.