טיפים לתכנון טיול בחו"ל

 

כל אחד רוצה לטייל בחו"ל לעתים קרובות, להכיר מקומות חדשים, תרבויות חדשות, לאכול אוכל חדש, לראות אטרקציות מלהיבות ומקומות יפים ברחבי העולם. עבור משפחה וילדים למשל מדובר בחוויה מיוחדת יותר שהילדים יזכרו לכל חייהם. לא משנה באיזה הרכב אתם יוצאים לטיול הרי שהבסיס לכל טיול מוצלח בחו"ל הוא תכנון נכון וקפדני של כמה שיותר אספקטים של הטיול וכמה שפחות הפתעות או דברים שאנו משאירים באופן ספונטני לטיול עצמו. מדריך מקוצר זה יכלול טיפים רבים לתכנון הטיול לחו"ל ומה חשוב לקחת בחשבון או לשים דגש לפני הטיול.

החלטה על היעד ומי נוסע?

ראשית יהיה עליכם להחליט לאן אתם רוצים לטוס, האם זה עשוי להתאים לאנשים שיוצאים? האם ביעד המבוקש ישנן אטרקציות ובילויים המתאימים לנופשים? כמה אנשים אתם יוצאים? באילו תאריכים? האם התאריכים מתאימים לטיול ביעד שאתם רוצים? האם כולם יכולים להיות זמינים ובחופש לצורך הטיול? וכו'.

לדוגמא האם נוסעים עם ילדים? ואם כן, האם הם אוהבים פארקי שעשועים או נופים? האם אתם מתכננים טיול לזוג או טיסה עם חברים. 

בצעו תכנון כללי לטיול:

צייר לפני שהוא נכנס לפרטים והצללות בציור שלו הוא מצייר קווי מתאר שמהווים קווים מנחים לציור ובסיס לציור כולו. לאחר מכן הוא נכנס לאט לאט לפרטים ומתקן מה שצריך תוך כדי התקדמות עם הציור. כך גם בעת תכנון טיול לחו"ל תוכלו לדמיין היכן האטרקציות המרכזיות שאתם רוצים לבקר בהן, אילו ערים אתם רוצים לבקר ביעד שבחרתם ודברים שקורצים לכם ואתם לא רוצים לפספס. לאחר מכן תוכלו לתכנן את יתר הטיול בהתאם לפרטי פרטים.

בדקו טיסות ובתי מלון:

אז כמובן שכדי להגיע ליעד מסוים בחו"ל תצטרכו למצוא כרטיסי טיסה מתאימים בתאריכים שאתם רוצים לטוס. במקביל לפני הזמנת כרטיסי הטיסה ודאו באיזה בית מלון (או בתי מלון) תתאכסנו, ערכו השוואת מחירים ותנאים, תאריכים זמינים ומחירים משוערים. במידה ומדובר לטיול ביעד אחד ייתכן ותצטרכו רק בית מלון אחד להתארח בו אולם בטיול עם כמה יעדים ייתכן ותרצו להעתיק את מקום הלינה שלכם לאותו אזור ולמתחם אירוח מתאים באותו אזור. לאחר שבדקתם מחירים וזמינות, רשמתם אילו בתי מלון מעניינים אתכם ויש לכם כיוון טוב – תוכלו להתחיל בהזמנת כרטיסי הטיסה ובתי המלון.

צריכים ויזה במקום היעד?

יש יעדים בעולם המצריכים אשרת שהייה זמנית (ויזה) במקום היעד כמו ויאטנם או ארה"ב למשל. דאגו מראש לאישורים הנדרשים עוד לפני שתזמינו את הכרטיסים ובתי המלון.

 

ניידות ותחבורה:

בררו אודות האופציות השונות לניידות ותחבורה במקום היעד. לעתים רבות יהיה עדיף להשכיר רכב לאורך הטיול שלכם עם GPS שתוכלו לכוון אל היעדים הנדרשים. במקומות מסוימים תוכלו להתנייד בקלות עם מוניות או רכבות.

 

אטרקציות ופעילויות:

החלק העסיסי, העיקרי והמלהיב בכל טיול הוא האטרקציות. אלה יכולות להיות מפארקי שעשועים, דרך ביקור במתחמים היסטוריים, מפורסמים ומרהיבים, טיולי שטח, אטרקציות מים ועד לביקור במסעדות מומלצות באזור. קראו אודות אטרקציות מלהיבות הקיימות באזור, הכינו רשימה ובחרו היכן אתם רוצים ללכת ובאיזה יום של הטיול. במקרים רבים תוכלו לשלב בין 2-3 אטרקציות קרובות באותו היום ובמקרים אחרים תצטרכו יום שלם כדי להספיק הרבה וליהנות מאטרקציה מסוימת. אז מה מעניין אתכם? פארקי השעשועים? אטרקציות מים? אטרקציות אקסטרים מאתגרות? טיולי שטח בטבע הלא מוכר? ביקור בגני החיות המקומיים? סיור במוזיאונים? ועוד.

 

עשו את הביטוחים הנדרשים ודאגו שכל המסמכים יהיו עליכם:

לפני הטיסה לחו"ל תצטרכו לבטח אתכם ואת כל מי שיוצא אתכם לטיול. מלבד ביטוח בריאות וטיפולים רפואיים, תבטחו גם את התכולה והמזוודה שלכם. כמו כן ודאו אילו עוד ביטוחים אתם צריכים מבחינת כרטיסי הטיסה, בתי המלון ועוד כדי לקבל החזר במקרה של ביטול.

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ