מדוע סמפלים חשובים למפיקי מוזיקה?

בעידן הנוכחי מפיקי מוזיקה הם אומנים של ממש, מתעסקים במיקס ובהקלטות באולפן הקלטות – סמפלים למפיקי מוזיקה שינו את השיטה ומאפשרים לכל מפיק מוזיקלי לבנות את היצירה שלו עבור כל מטרה.
כיצד שינו סמפלים את כללי המשחק בהפקות שירים? מדוע מפיקי מתחיל ומפיק מומחה משתמשים שניהם בסמפלים? ואילו סמפלים ניתן לרכוש?

בזכות סמפלים למפיקי מוזיקה העבודה הפכה פשוטה ויעילה הרבה יותר

חשבו על הצורך בכלי נגינה או קטע קול כלשהו בעבור מפיק מוזיקלי, כדי לשלב קטעי מוזיקה וסאונד שונים בשירים, טכנאי מוזיקה בעבר הצטרכו לידם מפיק וגורמים רבים שלהם תפקידים מסוימים כדי להוביל את האנשים הנכונים להקליט את ההקלטה במיוחד עבור השיר, נשמע סיוט? כך זה היה בעבר ונעלם בחלקו מהעולם עם הורדת סמפלים מכל הסוגים, קטעי קול שהוקלטו  באולפן הקלטות במיוחד לשילובם במוזיקה שלכם.

כיום אדם אחד הוא מפיק מוזיקלי של שירים רבים ובעצמו יכול לעשות עבודה שהצריכה הפקה של אנשים רבים, במקום להמתין שבועות לאיתור והקלטת אפקטים קוליים או כלי נגינה, כל מה שמפיק מוזיקלי צריך לעשות היום הוא להוריד חבילת סמפלים ולשלב את קטעי הקול בשיר שלו ובכך העבודה של מפיקי מוזיקה בישראל ובעולם הפכה לפשוטה ונוחה.

יותר גיוון, פחות זמן והרבה פחות כסף

סמפלים מאחדים בין מפיק מתחיל למפיק מוזיקה מנוסה ובעל שם ארצי או עולמי, כאשר מדובר על צורך מסוים בסמפל אין הבדל בין שנת ניסיון לעשרים שנות ניסיון, כל מפיק מוזיקלי יודע בראשו מה הוא צריך בדיוק וכל מה שהוא צריך לעשות זה רק לחפש את קטע הסאונד המבוקש, להוריד ולשלב.

את הסמפלים מקליטים אנשים מכל העולם המאפשרים עשרות אפשרויות קול עבור כל סוג סמפל, מפיק מוזיקלי יכול להוריד תוך כמה דקות סמפלים מכל העולם ולשלב בהפקה שלו תוצרי סאונד שהוקלטו ע"י אומנים ממדינות שונות.
שימוש בסמפלים חוסך זמן רב והתהליך שעד כה לקח כמספר חודשים, יכול לקחת כמספר שעות עם הורדת הסמפלים ושילובם.
זמן רב למציאת הנגנים והאנשים הנכונים להפקה המוזיקלית וכן תשלום רב לכל האנשים שמקליטים את קטעי הקול היו שיקול משמעותי בהפקה בעבר, כיום עם כניסת הסמפלים לתפקיד משמעותי בקרב מפיקי המוזיקה בעולם כסף רב נחסך על כל הפקה ובכך מאפשר להפיק שיר בעלויות נמוכות בהרבה מעבר ופותח דלתות בקלות להקלטות מקצועיות גםשל זמרים מתחילים.
מכוון וסמפלים קיימים במגוון רחב ובסגנונות רבים, שילובם ושילוב האלמנטים הנוספים למיקס מאפשר גיוון בלתי נגמר ושמירה על מקוריות ויצירתיות החשובים בכל הפקה מוזיקלית.

איזה סמפלים מפיקי מוזיקה יכולים להוריד באינטרנט?
תחום הסמפלים נמצא בשיאו וכך גם הגיוון הרב המאפשר להורדה: גיטרה בס, דרבוקות, תופים, חצוצרה, פסנתר, כלי מיתר ערביים, דאנס, סקסופון, קטעי קול וסגנונות רבים נוספים.
סמפלים הפכו לשם קוד לעבודה שגרתית של מפיק מוזיקלי, כל מה שתצטרכו לעשות הוא לבחור את הסמפלים הרצויים ולהוריד את הסמפל שתרצו.

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ