הרחקת יונים בחצר – החזיקו חתול!

 

הרחקת יונים בחצרהיונים מהוות בעיה לא קטנה עבור בני האדם. הם אוהבות להימצא בסביבת בני האדם מכמה סיבות: אוכל ומים הנמצאים בקרבת מקום, הסביבה העירונית והמיושבת רחוקה מטורפים טבעיים ויש כמובן הרבה מקומות גבוהים כמו בניינים, גגות בתים וצמרות עצים עליהם ניתן לשבת ולקונן בכיף. אלה מזיקות לבני האדם בכמה מישורים ויכולות לגרום להיווצרות של מחלות וחיידקים שונים. כמו כן הן יכולות גם להזיק לרכוש באמצעות הלשלשת שלהם ואם לומר את האמת גם הרעש שלהן בלתי נסבל. אז איך ניתן לטפל ביונים בדרך הפשוטה ביותר? תופתעו לגלות אולי – איך חתול יכול להיות פתרון נהדר עבורכם.

אימוץ חתול ובעלי חיים בכלל הוא דבר מבורך:

תארו לכם שתוכלו להעניק בית חם ליצור חי מקסים ועל הדרך להיפתר מבעיית היונים שלכם? ובכן אימוץ חתול יכולה בהחלט להיות הדרך המתאימה. החתולים הם בעלי חיים שיכולים לחיות גם בחוץ ואם זה לא נוח לכם לא צריך להחזיק אותם בבית בהכרח. מה גם שאחזקת החתולים לצורך מניעת בעיית היונים תצריך מכם להחזיק את החתולים בחוץ (בכל הקשור לבתי קרקע כמובן). אימוץ של כל בעל חיים הוא דבר מבורך. העניקו לו חום ואהבה (חתול צורך את זה אפילו פחות מכלב) וכמובן אוכל ומים והוא יישאר בסביבתכם זמן רב ולא ירצה לעזוב למקום אחר. הימצאותו של החתול יכולה לעזור למזער את בעיית היונים, ותוסיף חבר חדש בסביבתכם.

כיצד החתול יכול למזער את בעיית היונים?

ובכן החתולים אוהבים להתרוצץ, לטפס, לקפוץ ולהגיע למקומות שונים, כולל מקומות גבוהים. לדוגמה: גגות הרעפים של הבניין, מרזבים, במרפסת, על אדן החלון בחצר, על גג המחסן ובאזורים רבים אחרים. גם חתולים אוהבים להתיישב באזור שמעל הקרקע בדרך כלל ולתפוס מקום מוצר, נוח ובטוח עבורם. החתולים ידועים כבעלי חיים שבדרך כלל מגנים על השטח מפני נחשים ועכברים אולם אלה יכולים להגן גם מפני היונים. חתול שיראה יונה על העץ למשל יכול לחשוב על זה כעל משחק או אפילו על טרף במקרה מסוים. לא שאנו רוצים שזה יקרה כמובן אולם היונה אמורה לברוח בזמן ופשוט רק להרגיש מאוימת מהימצאות החתול כך שהיא תחפש מקום אחר להיות בו.

 

כדי שהיונה תרבוץ ותקונן במקום מסוים היא צריכה להיות במקום כמה ימים, לוודא שהסביבה בטוחה, להקים את הקן ובכל הזמן הזה סביר להניח שהחתול ייחשף אל היונים או התקרב אליהן באיזשהו שלב, גם אם זה כדי לעשות את מתיחות הבוקר שלו על העץ או לקפץ בין הגדר לגג המחסן. היונים ייבהלו ויברחו מהמקום.

 

גידול חתולים בבניין מגורים:

כאשר אנו מגדלים חתולים בתוך הבית והדירה נמצאת בבניין מגורים, החתולים לא יוכלו לשמור מפני הגעת היונים על אדן החלון למשל, אולם בהחלט יכולים לתרום כאשר מדובר במרפסת שלנו. מרבית האנשים משחררים את החתולים למרפסת במהלך היום כדי לאפשר להם קצת להסתובב ואף לנשום אוויר צח. דבר נוסף שיכול להוות יתרון הוא התקנה של רשת הגנה לחתולים למניעת נפילתם מהמרפסת. משהו שבדרך כלל נהוג לעשות כאשר מגדלים חתולים, הרי שהחתולים עשויים בטעות לקפוץ וליפול מהמרפסת וזה יכול להיות מאוד לא נעים ליפול מגובה כמה קומות שלא נאמר אם החתול בכלל ישרוד את הנפילה ו"רק" יפצע. התקנת הרשת יכולה להוות גם כמחסום מפני כניסת היונים לאזור המרפסת שלכם וגם לשמור על החתולים מפני הנפילה. כמובן שחשוב לוודא שהרשת עשויה מחומר איכותי וחזק מספיק וכמובן שהרשת תהיה עמידה בפני תנאי מזג האוויר השונים.

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ