חוט אדום ועין הרע - מידע מעניין

 

איילס תכשיטים נגד עין הרעאחת האומנות הוותיקות ביותר שיש, היא אמונה בעין הרע. גם אנשים שמגדירים את עצמם, חסרי אמונה, לא באל ולא בשום דבר אחר, חוששים לא פעם מעין הרע ולכן הם נוקטים בצעדי משנה. למשל, הם לא ימהרו לדבר על דברים טובים לפני שהם קרו, ויש אפילו מי שיניח על זרועו חוט אדום נגד עין הרע, מתוך מחשבה, שזה לא יכול להזיק.

 

עין הרע הוא מושג שאיננו בא מדת כזו או אחרת, הוא מושג כללי, מיסטי, אשר ההגדרה שלו היא, שאדם מושפע מרגשות מסוימים של אדם אחר כלפיו ובפרט מרגשי קנאה. הטענה הרווחת היא, שישנם אנשים שירצו לשים על אחרים עין הרע, ובכך הם ירצו לפגוע בהם, בין אם זה בגלל שהם מקנאים בהצלחה שלהם או בגלל שבעבר הם עשו להם משהו רע, ומכל סיבה אחרת.

 

ישנם לא מעט סיפורים על עין הרע וכיצד מתמודדים איתה. יש אנשים שאפילו מאמינים שבמשך שנים רודפת אותם "קללה" של עין הרע מצד אדם מסוים, בגלל שהוא חושב שעשו לו משהו רע. לכן נהוג להשתמש בטקסים שונים בשביל להסיר אותה. ישנם טקסים פולחניים, תפילות, קמעות וכאמור ישנו גם חוט אדום נגד עין הרע.

 

מה זה חוט אדום נגד עין הרע?

עם השנים, כחלק מהתפתחות הגישה הרעיונית המיסטית, נוצרו אומנות שונות, שחוט אדום יכול לשמור עלינו מפני עין הרע. ישנם רבנים ו"מקובלים" רבים אשר סבורים כך ומציגים אמונה זאת בפני החסידים, המאמינים וכל מי שמתייעץ עימהם. במהלך השנים יכולנו לראות הרבה אנשים, שאינם משתייכים בהכרח לדת היהודית, אשר עונדים חוט אדום מתוך סברה שהוא יעזור להם להתמודד נגד תופעות של עין הרע.

 

באופן טבעי, ברגע שהרבה אנשים ובפרט מפורסמים החלו להשתמש בחוט כזה, ולא מעט רבנים ומקובלים עודדו זאת, אז גם יותר אנשים בקרב הציבור הרחב החלו להאמין שאכן לחוט יש סגולות ייחודיות ומוטב לענוד אותו. כפי שציינו בתחילת המאמר, גם אנשים שאינם בהכרח מאמינים ולא מחוברים לדת בשום צורה שהיא, החלו לענוד אותו.

מדוע חוט אדום נחשב לכוח מגן מפני עין הרע?

לפני שנסביר מדוע חוט אדום נחשב לכוח שיכול להגן עלינו מפני עין הרע, צריך לומר שזה לא מקרה יחידי בו אלמנט מסוים נחשב ל"מגן" מפני עין הרע. יש מי שמתפלל כמובן תפילות שונות נגד כוונה זו, אך יש גם מי שמשתמש בקמעות, בין אם מדובר בקמעות של מקובלים ורבנים ובין אם מדובר בקמעות כלליות. בלא מעט בתים בישראל אפשר לראות סימנים של חמסות ועין, אשר נועדו להגן על הבית מפני עין הרע. כל אחד משתמש באמצעים שהוא מאמין בהם וכאלה שמקורם בשורשים המשפחתיים שלו.

 

על פניו, אין אזכור מיוחד בקבלה וטענה מוכחת שאכן חוט אדום שומר מפני עין הרע. אך זה מקרה ידוע, בו סיפור, אמונה, עוברים מדור לדור או נוצרים בתקופת זמן מסוימת ומקבלים "אימות" שאכן זה כך. במקרה של החוט האדום, ישנם סיפורים שונים, למשל, שסביב המזבח בבית המקדש היה חוט מסוג זה, או להבדיל, מרדכי האמורי קשר על ירכו חוט אדום על האצבע. אזכור אחר יש בסיפור לידתם של פרץ וזרח, ילדיהם של תמר ויהודה.

 

מי שבקי בתורה ובקבלה, יכול למצוא אזכורים שונים, בין אם מדובר באזכורים ישירים או עקיפים, אשר במשך השנים זכו לפרשנויות שונות, מקובלות יותר או פחות, אשר קושרות לחוט האדום סגולות נגד עין הרע.

לפני סיום חשוב לציין, ישנם רבנים רבים שטוענים שהשימוש בחוט זה אינו תקין ואין לו שום קשר להלכה ולקבלה. לעומת זאת, רבנים ממסורות אחרות, מאמינים בו ורואים בחוט חלק בלתי נפרד מסיפור הקבלה.

בכל מקרה, אם אדם מסוים מוצא חיזוקים בחוט ומאמין שהוא יכול לעזור לו להתמודד עם סיטואציות מסוימות בחיים, אזי שאין בכך שום דבר רע אם הוא יבחר לקשור אותו סביב פרק כף היד.

 

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים