איך מתארגנים לטיול באפריקה?

דמיינו לעצמכם את הסוואנה, בעלי החיים בסביבתם הטבעית, האגמים הצלולים, המפלים השוצפים, החופים הלבנים הנושקים למי הטורקיז והשבטים בטקסיהם המרתקים. 


אומרים שאפריקה עולה על כל דמיון ורבים בוחרים בה כאלטרנטיבת טיול לאירועים מיוחדים או "אחרי שהם כבר ראו הכל" או כהרפתקה הבאה שלהם. הסיבה לכך היא שאפריקה נתפסת כיעד מורכב יותר לתכנון ובצדק. מפאת גודלה, שטחים עצומים, אזורים מבודדים, שפה לא מוכרת.
טיול ליבשת השחורה שונה מלקפוץ לסיבוב אורבני בעיר אירופאית ומצריך תכנון מקדים בהתאם להרכב המשתתפים, גילם והעדפות, היעד הנבחר באפריקה ואופי המסלול ועוד. לפניכם מספר טיפים איך מתארגנים לקראת טיול לאפריקה ולמי פונים.

 

היכן מטיילים באפריקה ומה חשוב לדעת לפני

לפני שצוללים לפרטי פרטים בארגון הטיול כדאי להחליט היכן באפריקה תרצו לטייל כשיש מספר יעדים שמככבים ברשימת הפייבוריטים. טנזיה, קניה, זנזיבר ואוגנדה. בכל אחד מהיעדים יש אטרקציות ופעילויות וחשוב להבין איזה יעד מתאים לטיול ובאיזו עונה ומה הוא מציע לכם בהתאמה אישית לצרכים ולרצונות בטרם מיקדתם את הטיול. יש יעדים שמתאימים יותר לטיול ספארי ואחרים יותר לבטן-גב, ויש לבדוק כיצד ניתן להירשם ולהזמין פעילויות, כמו כניסה לשמורות. על קצה המזלג: בטנזניה יש את שמורת Serengeti המהווה את המקום האולטימטיבי לראות בעלי חיים באזור המחיה שלהם והזדמנות להתארח בכפר אותנטי אצל משפחה מקומית ב- Karatu. בקניה יש את בית היתומים לפילים ואת השמורה המרהיבה אגם Naivasha והזדמנות לראות אריות נטולי רעמה בשמורת Tsavo. באוגנדה תגלו את הפארק הלאומי מפלי מורצ'יסון ואת אגם ויקטוריה הגדול באפריקה וזנזיבר תקסים אתכם בחופיה המיוחדים, בספורט הימי, אי הצבים ומטעי התבלינים רחבי הידיים. 


חלק בלתי נפרד מהטיול הוא נושא הנסיעה ויש להחליט האם תרצו לנהוג או תעדיפו לנסוע במסגרת של טיול מאורגן או לשכור את שירותיו של נהג שיסיע אתכם ממקום למקום ויש גם נהגים שהם מדריכים. עניין הלינה אף הוא בעל השפעה משמעותית הן ברמת החוויה והן ברמת התקציב ולא כדאי ליפול בפח וכשאין הכרות עם היעד עשויים לעשות טעות ולישון במקום לא מתאים. באפריקה טווח רחב של אופציות לינה מלינת שטח ועד לודג'ים וריזורטים מפוארים כך שתוכלו להחליט היכן לישון ומתי. יש לקחת בחשבון גם את נושא השפה שיכול להיות מאתגר ואת כל ההכנות כמו הפקת ויזה וחיסונים ואם מדובר בתקופת הקורונה מה בנושא הבידוד, בדיקת קורונה בתוקף וכמה זמן לפני.
יש מקומות באפריקה בהם כדאי שיהיה מדריך צמוד וליווי מקצועי תמיד יכול לסייע לכם לנווט נכון את הדרך וגם להגיע להיילייטים של אפריקה. 

 

תפירת טיול באפריקה בהתאמה אישית

האופי של טיול באפריקה משתנה ממשפחה למשפחה או מקבוצה לקבוצה כשלכל קבוצה יש צרכים ורצונות שונים בין אם זה טיול בר/בת מצווה או טיול לשומרי כשרות, טיול לגמלאים או טיול לחבר'ה אחרי צבא הן מבחינת עניין והן מהבחינה התקציבית ובהתאם למשך תקופת הטיול ונקודות עניין לאורך המסלול. יש מי שמחפשים יותר אתגרי וטיולים ארוכים ואפילו טיפוס הרים ואחרים לראות כמה שיותר טבע או לבקר בכמה שיותר שמורות של בעלי חיים.


לכן כדאי לארגן טיול באפריקה עם חברת בוטיק ישראלית שמכירה חיה ונושמת את אפריקה ותוכל לתפור לכם בהתאמה אישית את הטיול מכל הבחינות ולהמליץ היכן ללון ומה לעשות מבלי שתפספסו שום דבר וגם כדי שתוכלו לטוס ולטייל בראש שקט ולהתמסר להנאה ולא לבזבז זמן או אנרגיות על תכנון וארגון פרטים לאורך הדרך. 

 

רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ