חזני את עומר פרויקטים
שדות ההסתדרות 47, חיפה    הצג מספר טלפון

הוספה למועדפים המלץ על עסק זה שלח למערכת תלונה על בעל העסק


תכנון חלל המשרד בצורה נכונה – טיפים, המלצות ועצות

המשרד שלנו הוא הבית השני שלנו ופעמים רבות אנחנו מבלים הרבה יותר זמן במשרד מאשר בבית שלנו עם המשפחה. תכנון חלל המשרד בצורה נכונה יכול לשפר את יעילות העבודה שלנו ואת המוטיבציה של העובדים ושלנו. יש מספר כללים שחשוב מאוד לשים לב אליהם כאשר מעצבים או מתכננים את תוואי המשרד שלנו. כללים אלו כוללים בין השאר את הכללים הבאים:

  • חשוב לא להעמיס את המשרד בהרבה פירטי עיצוב וקישוט – הם יכולים לגרום להסחת דעת וחוסר ריכוז של העובדים.

  • מומלץ לעצב את המשרד כך שלכל עובד תהיה מידה מסוימת של פרטיות.

  • כדאי לעצב את המשרד באופן שיהיה חלל נפרד לארח בו לקוחות או לקבל אותם – מעין חדר קבלה.

  • חשוב להשאיר מקום במשרד להפסקות של העובדים בו הם יוכלו לנוח ולאכול ארוחת צהריים.

הקפדה על כללים אלו יכולה לאפשר לנו לשדרג את מראה המשרד שלנו ולהפוך את העבודה והשהייה בו להרבה יותר נוחים ופשוטים כך שכל בוקר מחדש נשמח לבוא אליו.

למה חשוב לשים לב כאשר אנחנו מתכננים חלל המשרד שלנו?

כאשר אנחנו מתכננים את המשרד את חלל המשרד שלנו חשוב קודם כל לשים לב לנושא של היעילות. כדאי לעצב את המשרד כך שהעבודה בו תהיה קלה ויעילה יותר. המטרה היא שהעובדים שנמצאים בשיתוף פעולה קרוב אחד עם השני כמו למשל עובדים בני אותה מחלקה יעבדו קרוב אחד לשני שולחן ליד שולחן או משרד ליד משרד. עוד מומלץ לשים לב בעת עיצוב המשרד שגם אם הוא קטן יחסית בשטח שלו שתהיה בו תחושה של מרחב ולא תחושה של מחנק או צפיפות. הקפדה על כללים אלו תאפשר לעובדים שלנו להרגיש בטוחים ונינוחים יותר בזמן שהם מבצעים את העבודה שלהם.

תכנון חלל משרד –פרטיות לעובדים בעד ונגד

נושא שחשוב מאוד לשים לב אליו בעת תכנון חלל משרד הוא מהי מידת הפרטיות שיש להעניק בעיצוב ובתכנון המשרד לעובדים. יש הרבה מאוד טיעונים בעד ובנגד מתן פרטיות רבה לעובדים במשרד. באופן כללי כאשר אנחנו מעניקים לעובדים שלנו תחושה של פרטיות אנחנו משדרים להם שאנחנו סומכים עליהם ולא צריכים לפקח עליהם לאורך כל יום העבודה. כאשר אנחנו מעצבים את המשרד אנחנו יכולים לבחור לשים בו מחיצות שונות שיהוו מעין תאים או משרדים נפרדים לכל עובד ועובד. החיסרון של תאים אלו הוא שהם יכולים לגרום לתחושה של מחנק בחלל ולגרום לעובדים שלנו לעבוד פחות ביעילות. אנחנו יכולים לבחור לעצב את המשרד כך שהוא יהיה חלל עבודה אחד גדול ואז העובדים יוכלו להיות מגובשים יותר ותהיה להם גם יותר מוטיבציה להשקיע בתפקיד שלהם ולהראות שהם עובדים.

תכנון חלל משרד – למה חשוב להפריד בין חללי העבודה השונים בו?

הנושא של תכנון חלל משרד באופן שיפריד בין חללי העבודה השונים בו הוא נושא חשוב. אחת הדרכים לעצב את המשרד כך שתהיה בו היררכיה ברורה בין בעלי התפקידים השונים וכל העובדים ישתפו פעולה באופן פורה אחד עם השני היא לעצב את המשרד כך שהוא יהיה מצד אחד מרווח ומצד שני שתהיה בו הפרדה בין המחלקות השונות. כך למשל מחלקת השיווק יכולה לשבת בחלל עם מחיצה מפורדת ממחלקת הנהלת החשבונות שיהיה לה אזור מוגדר עם מחיצה משלה. הפרדה זו תכבד מצד אחד את פרטיות העובדים ואת הזכות שלהם למרחב ומצד שני היא תגדיר טוב יותר את גבולות הפעולה והעבודה בעסק שלנו.

 

לייעוץ ללא התחייבות התקשרו לחזני את עומר פרויקטים

050-5909291 עידן

052-3790781 עומר