מתכננים ביקור במוזיאון הלובר פריז לאחרי הקורונה

ביקור במוזיאון הלובר פריזמוזיאון הלובר הוא מהמפורסמים שבמוזיאונים בפריז ומהמפורסמים ברחבי תבל. איך בכלל אפשר להתחיל כאשר מדובר בביקור בלובר? למרות שזה מאתגר, ננסה בכל זאת. המוזיאון ממוקם ברובע הראשון שבמרכז פריז, ליד נהר הסן ורחוב ריבולי, סמוך לגני טווילרי. מוזיאון הלובר כולל אוספים שונים, לרבות אוסף ענקי של יצירות מופת, עתיקות ופסלים מפורסמים ונחשב למוזיאון האמנות הכי מבוקר בעולם – וגם הגדול ביותר. מבין מוזיאוני צרפת, מדובר במוזיאון הגדול ביותר, אליו מגיעים מספר המבקרים המשמעותי ביותר ביחס לאתרים האחרים (קרוב ל-10 מיליוני מבקרים מדי שנה).

הלובר – מה כדאי לדעת

מוזיאון גדול זה, המכיל את יצירות האמנות החשובות והמפורסמות ביותר בתבל, הוא מהמתויירים בעולם, שכן מאות אלפים מגיעים לראות מקרוב יצירות כמו הילד של ליאונרדו דה וינצ'י, המדונה והמונה ליזה – ועוד רבות אחרות. המוזיאון מאכלס למעלה מ-35,000 יצירות אמנות על פני שטח גדול מ-60,000 מ"ר.

 

במוזיאון שלושה אגפים המציגים אוצרות תרבות ואמנות בני אלפים שנים. לצידן תמצאו אמנות פחות ומוכרת, אך לא פחות מרתקת. ביקור אחד לא יספיק כדי לחוות את כל האגפים – גם אם מדובר ביום שלם, שהרי זהו מוזיאון עצום מימדים, בעל אגפים רבים בסגנונות שונים.

 

על כן, רצוי ללמוד מראש את מבנה המוזיאון על מנת שיתאפשר לכם להתמקד בנושאים שמעניינים אתכם, ולא לפספס חלקים חשובים. את הביקור במוזיאון כדאי לערוך בעזרת סיור מודרך או מדריך קולי וכך תיהנו מהסברים מפורטים ומקצועיים. בכניסה למוזיאון תקבלו מפה של המוזיאון שתעזור לכם בתכנון ובהתמצאות במקום.

 

כדאי גם לדעת שהאוספים הגדולים ועבודות שיפוצים עיתיות בגלריות מסוימות עשויים להביא לסגירת חלק מהאולמות מדי פעם. באתר המוזיאון ניתן להתעדכן בנוגע לסגירת חדרים.

 

אוסף היצירות במוזיאון

אוסף היצירות העצום בלובר הגיע ממקורות שונים. חלקם ממלכי צרפת שאהבו אמנות. חלקם ממלחמות נפוליאון, במהלכן בוצעו בזיזות בזמן מלחמות אירופה ושדידת חפירות ארכיאולוגיות במצרים ובמזרח התיכון. בנוסף, צורפו אוספים רבים למוזיאון במסגרת ירושות, רכישות ותרומות. בשנות ה-1930, תרם אדמונד דה-רוטשילד, לדוגמה, את אוסף האמנות שלו למוזיאון – אוסף שכלל עשרות אלפי יצירות ופריטים.

 

שלוחות של הלובר

לה-לובר לאנס הוא שלוחה של מוזיאון הלובר בעיר לאנס, ובו כמה מאות של יצירות חשובות ששכנו במחסני הלובר. במוזיאון יש גם מבחר מרשים למדי של יצירות אמנות פרי יצירתם של גויה, רפאל ולאונרדו דה וינצ'י. יש גם יצירה מפורסמת של אז'ן דלקרואה.

 

מוזיאון הלובר – מה רואים בו?

השטח עליו מציג המוזיאון עולה על 73 אלף מ"ר – הכולל יצירות בשמונה קטגוריות על ארבע קומות: עתיקות מצריות ומהתקופה היוונית, כמו גם עתיקות רומאיות ואטרוסקית; יש גם מיצגים מהמזרח הקרוב, אמנות איסלאמית, פסלים, ציורים, הדפסים, איורים ואמנות דקורטיבית. אוסף נכבד של יצירות צרפתיות, פיסול וציור איטלקי – וגם הולנדי ופלמי קלאסי – אינם נעדרים מהמוזיאון המופלא הזה.

 

התמצאות והדרכה

כדאי להאזין להסברים הניתנים באוזניות בכמה שפות (לא כולל עברית) – שהוא לרוב הכרחי (אלא אם אתם דוברי צרפתית), כיוון שהשילוט במוזיאון הלובר הוא בשפה הצרפתית בלבד. עלות לשימוש באוזניות במוזיאון הוא 5 אירו, אותן ניתן להשעיר בנקודת המפגש הקבוצתית או בדלפק הראשי בכניסה.

 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

פרסום עסקים חינם

 

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

 

טיפים לעסקים

 

 

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם