חזני את עומר פרויקטים
שדות ההסתדרות 47, חיפה    הצג מספר טלפון

הוספה למועדפים המלץ על עסק זה שלח למערכת תלונה על בעל העסק


שיפוץ אמבטיה

שיפוץ אמבטיה ועיצובה מחדש, מומלץ בהחלט לבצע גם אם זה רק בשביל האווירה הנעימה ותחושת ההתחדשות- אינכם צריכים לחכות עד שהקרמיקות יתחילו לנשור מהקירות, בכדי לשדרג את החדר הזה. חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים ביותר שיש בבית ובוודאי מהשימושיים שבהם, ועם זאת רובכם כנראה לא מעניקים לו מספיק תשומת לב בתחום העיצוב. הקניית מראה חדש ורענן, תהפוך גם את האמבטיה לחלק בלתי נפרד מהוויזואליות היפה שאתם מבקשים להשיג במקום שבו אתם גרים.

כיצד לתכנן נכון את חדר האמבטיה

זהו בדרך כלל המקום הראשון שאליו נלך לאחר שנתעורר בבוקר על מנת להתרענן, לצחצח שיניים ולהתקלח, ויהיה גם האחרון שנשהה בו לצורך רחצה וניקיון של לפני השינה. הכניסות והיציאות הרבות של דיירי הבית אל חדר האמבטיה ובמיוחד אם יש בו גם אסלה, הופכות אותו למקום שצריך להיות מתוכנן בצורה נאה אבל גם פונקציונלית מאוד, כזו שתהפוך אותו לפרקטי.

הדבר קריטי במיוחד בבתים קטנים: בחדרי אמבטיה מצומצמים בגודלם, הכלים הסניטריים ושאר הריהוט והפריטים צריכים להיות ממוקמים באופן שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר, ויאפשר לכם להתהלך בחדר מבלי לייצר תחושה של צפיפות.

כאשר ישנו תכנון נכון המותאם לצרכים של הדיירים, השיפוץ של האמבטיה יתמקד בחידוש של כל המקומות שנוצר בהם בלאי, כמו גם כמובן עיצוב והתאמת צבעים חדשה. בבתים שבהם החדר אינו נוח לשימוש עוד, למשל כאשר המשפחה מתרחבת ויש צורך בשינוי מהותי כמו החלפת אמבטיה במקום מקלחון או להיפך, ייתכן שהשיפוץ יכלול אפילו שבירה של קיר והחלפת חלק מן הכלים הסניטריים, מה שיעלה יותר אבל גם יעשה את ההבדל המיוחל עבורכם.

על מה כדאי לחשוב לפני שיפוץ אמבטיה

ישנם שלושה דברים עיקריים שיש לקחת בחשבון, לפני שקוראים לשיפוצניק:

  1. מהם הצרכים החשובים ביותר מבחינתכם כרגע? האם דרוש לכם מקלחון חדש? האם אתם רוצים להחליף את כל הקרמיקה והריצוף? אולי רק סיוד והתקנת ארון אמבטיה אחר יספיקו? סדר עדיפויות ברור יאפשר לכם להתייחס בצורה מושכלת יותר לסעיף הבא ברשימה, שהוא כמובן התקציב.                                                                                                                                   

  2. חישבו היטב על הסכום שאתם מוכנים ויכולים להשקיע בשיפוץ הזה. זה רלוונטי הן במקרה של "שינויים קוסמטיים" קטנים, ובטח כאשר מדובר בשיפוץ מאסיבי. תתפלאו לדעת באיזו קלות העלות של השדרוג הזה יכולה לגבוה, אם לא מתאימים את התקציב הנכון ודואגים לעמוד בו. סקר שוק לגבי שיפוצניקים שעוסקים בשיפוצים של חדרי אמבטיה והצעות המחיר שלהם, והקצבת סכום מדויק שאינו פוגע בכלכלת הבית השוטפת, יסייעו לכם להישאר בגבולות הנכונים.                                                           

  3. עיצוב חדר האמבטיה הוא עניין פונקציונלי אמנם, אבל אם כבר אתם משקיעים את הכסף, כדאי שהחדר יהפוך למקום שמבחינה ויזואלית יהיה נעים, וישרה את האווירה שאתם מעוניינים בה – ניקיון, שלווה ושמחת חיים. אווירה שכזו יכולה להיות מושגת הן באמצעות התאמה של גווני הקירות והקרמיקה לצבעים של האבזור והריהוט שתכניסו לחדר, והן באמצעות פריטי נוי שמוסיפים תחושה נוחה בסגנון של ספא, כמו נרות צבעוניים שיונחו על מדף, מראה בצורה ייחודית עם מסגרת מעניינת, או כל חפץ אחר שיוסיף יופי, ויהפוך את המקום ל"חדר עם אופי", מבלי להפריע לנוחות השימוש באמבטיה.

שיפוץ אמבטיה בחדר ההורים לעומת שיפוץ אמבטיית ילדים

בבתים שיש בהם חדר אמבטיה אחד המשותף לכל בני הבית, משימת השיפוץ היא מאתגרת יותר מבחינה עיצובית, כיוון שהחדר יהיה עמוס יחסית בחפציהם של ההורים והילדים כאחד. ישנו צורך לייצר איזון בין מקומות מתאימים לאחסון חפצים "ילדותיים" כמו צעצועי אמבטיה וישבנון לפעוטות, לבין הפריטים של המבוגרים. בחירה בארון אמבטיה שיש בו מגירות רבות המייצרות הפרדה מתאימה, יכול לעזור מאוד במקרה כזה.

במקרים של בתים שיש בהם שני חדרי אמבטיה, החופש היצירתי שלכם יכול לבוא לידי ביטוי בצורה טובה יותר, וכל אחד מן החדרים יעוצב בהתאם לאנשים שמשתמשים בו.

 

שיפוץ אמבטיה - מעבר למאמר באתר חזני את עומר פרויקטים