הטכנולוגיה המתקדמת של משאבות החלב

במשך יותר מ-50 שנה, מדלה התפתחה מחברה קטנה בבעלות משפחתית בשוויץ, ליצרן בינלאומי של משאבות חלב מתקדמות ביותר בזכות מחקרים פורצי דרך.

 

מדלה הינה החברה היחידה המפתחת מוצרים המבוססים על מחקרים שבוצעו ע"י המומחים המובילים בתחום ההנקה, מדלה כמו כן פיתחה את משאבות החלב המתקדמות ביותר מבחינה טכנולוגית ומוצריה הם הבחירה הראשונה של מומחים ברחבי העולם.

מחקרו של פרופ' הרטמן מאוניברסיטת western Australia הביא לפיתוח הטכנולוגיה המהפכנית של Phase Expression® technology2.

 

טכנולוגיה פורצת דרך זו הייחודית למשאבות של חברת מדלה מבטיחה לאם את חווית ההנקה השאיבה הטבעית ביותר בשל חיקוי מתוחכם של קצבי היניקה של התינוק ואלו מסייעים ליציאה לזרימה מהירה יותר של החלב, עלייה בייצור החלב ובהורדת זמן השאיבה. חברת מדלה מחוייבת לקידום יתרונות חלב האם ולעודד הנקה לטווח ארוך. דרך המגוון הרחב של המוצרים חברת מדלה מסייעת לאם להתגבר על מגוון מכשולים החל מהימים הראשונים ולסייע גם בהנקה לטווח ארוך.

 

טכנולגיית שאיבה בשני שלבים

ידעת שהנקה היא אחת החוויות היפות והטבעיות ביותר שאם חולקת עם תינוקה. אלו הם השעות המיוחדות שבהן האם והתינוק שלה חווים קרבה עזה ואינטימיות שלא ניתן לתאר במילים. פעולת ההנקה היא גם פרקטית, כי חלב אם תמיד זמין בטמפרטורה הנכונה, בכל זמן אשר התינוק רעב. יתרה מזאת,הידעת שהנקה משפרת את בריאות האם והתינוק בדרכים רבות ושונות.

התינוקות שלנו, כפי שהטבע יצר אותם, יעילים מאוד. הם יודעים אינסטינקטיבית איך להשיג את החלב של אימם, איך? על ידי שינוי האופן שבו הם מוצצים את השד תוך כדי ההנקה. האדם אשר שייך אף הוא למשפחת היונקים כמו קופים ולוותנים. התכונה המגדירה את כל היונקים ללא יוצא מן הכלל, ואינה קיימת באף בעל-חיים שאינו יונק, היא קיום בלוטות חלב בהן מזינה האם את צאצאיה.

 

מחקרים שהתבצעו הראו שתינוקות יונקים באופן טבעי בשני שלבים:

בהתחלה הם יונקים מהר ושטחי: כדי לגרות את רפלקס שחרור החלב ולהתחיל את זרימת החלב ורק לאחר מכן כשהשד מגורה מספיק, הם עוברים למציצות איטיות ועמוקות יותר בשלב האכילה עצמה: לקבל כמה שיותר חלב, כמה שיותר מהר.

במדלה יודעים שהמשאבות הנוכחיות מבוססות על מחקר של איינר אגנל משנות החמישים, ולכן הם מספקים ראיות מדעיות לעיצוב מודרני של משאבות חלב. חזונה של חברת מדלה בשנות התשעים המאוחרות היה לייצר את משאבת החלב הנוחה והיעילה ביותר שיוצרה אי פעם, על ידי חיקוי של קצב היניקה הטבעי של התינוק. לכן מדלה יזמה מחקר חדש על הפיזיולוגיה של דפוס היניקה הטבעי של התינוק וגם התחילה לבחון את תפקוד המשאבות החשמליות הקיימות.

היא יצרה ביחד עם פרופסור פטר הרטמן וצוותו שותפות אידיאלית לניהול פרויקט מחקר זה של המחלקה לכימיה באוניברסיטת אוסטרליה המערבית בפרת'. פטר הרטמן הוא מומחה שקנה לעצמו שם בינלאומי בזכות מחקריו בתחום ההנקה והרכב החלב. בשנת 2002 הביאו ממצאי המחקר פורץ הדרך של פרופסור הרטמן לפיתוחה של תבנית שאיבה אקסקלוסיבית בשם "שאיבה בשני שלבים", המחקה את קצב היניקה הטבעי של התינוק.

טכנולוגיית השאיבה בשני שלבים המהפכנית מורכבת מ:

  • מצב גירוי (לגירוי מהיר של רפלקס שחרור החלב)
  • מצב שאיבה (לשאיבה עדינה ויעילה)

משאבות שני השלבים מחקות את דפוס היניקה הטבעי של התינוק

ראשית, קצב שאיבה מהיר כדי לגרות את רפלקס שחרור החלב ולהתחיל את זרימת החלב. שלב זה נקרא 'גירוי'. לאחר מכן, קצב איטי יותר לשאיבת חלב עדינה ויעילה. שלב זה נקרא 'שאיבה'.

בעבודה אינטנסיבית וחלוצית הפכה Medela את הידע האינטואיטיבי של התינוק ליכולת טכנולוגית. התוצאה היא שאיבה בשני שלבים – הסטנדרט החדש ושיא הטבעיות, הנוחות והיעילות בתחום משאבות החלב.

השאיבה בשני שלבים הוכיחה את עצמה כדומה ביותר לתינוק!

בתדרים גבוהים של שאיבה דורגו על ידי אימהות כדומים ביותר לתינוק (לפחות 100 סל״ד אשר דומה ליניקה לא מזינה בקצב של תינוק עם כ-2 מציצות לשנייה)

השאיבה בצורה הזאת הוכיחה יכולת לקבל יותר חלב בפחות זמן (כששואבים בעוצמת השאיבה המקסימלית הנוחה בשלב השאיבה.

ב-5 דקות בשלב השאיבה של המשאבה ניתן לקבל חלב כמו מ-16 דקות של הנקה ממוצעת רגילה. כשעובדים בעוצמת השאיבה המקסימלית הנוחה, 80% מהחלב השאוב מתקבל ב-7 הדקות הראשונות .משאבת חלב מדלה הוכיחה ששחרור חלב מהיר יותר וזרימת חלב מהירה יותר

 

כאשר יצרנית מדלה הגתה את רעיון השאיבה בשני שלבים, היא עשתה צעד חשוב לקראת מודרניזציה של טכנולוגיית משאבות החלב, ובשנת 2002 הציגה את משאבת החלב Symphony אשר מיועדת עבור בתי החולים. השאיבה בשני שלבים זמינה היום בארבע משאבות חלב לשימוש אישי.

כדי לסגור את המעגל ולסייע במתן החלב השאוב לתינוק,מדלה המשיכה ופתחה את המחקר ויצרה את Calma. מערכת הזנה ייחודית המעודדת את התינוק לעצור ולנשום כרגיל, ולשמר כך את דפוסי האכילה הטבעיים שרכשו. המערכת הראשונה המחזקת את קשר ההנקה המיוחד בין האם והתינוק.