ציוד משרדי שכדאי שיהיה גם כשעובדים מהבית

כבר כיום, רבים וטובים נוטשים את המשרד הוותיק ועוברים לעבוד מהבית. לעבודה מהבית יתרונות עצומים כגון חיסכון בעלויות שכירות, חיסכון גדול בזמן (לא צריך לעמוד בפקקים), לא צריך לחפש חניה ונהנים מאווירה ביתית. אבל, גם בעבודה מהבית, אי אפשר לומר שלום לכל הציוד המשרדי המוכר. למתחילים לעבוד מהבית, הכירו את כל הציוד שיעזור לתקתק עבודה ולהתקדם במרץ.

ציוד להדפסה, ראש דיו או טונר למדפסת

גם משרד ביתי צנוע בגודלו עשוי להזדקק להדפסות או צילומי מסמכים. אם בעבודה שלכם, אפילו בבית, אתם תצטרכו להדפיס חוזים, להדפיס קבלות, להכין מזכרים לפגישות, להדפיס תזכורות, להפיק רשימת לקוחות או כל דבר אחר, תצרכו מדפסת כמובן. ומלבדה, כדאי שיהיה גם טונר למדפסת (אם יש לכם מדפסת לייזר) או ראש דיו (אם יש לכם מדפסת הזרקת דיו). במידה ואתם זקוקים להדפסות סטנדרטיות, מספיק טונר בצבע אחד. אם אתם צריכים מעת לעת להדפיס בצבע, שימו לב שטונרים בשלושה צבעי היסוד יוכלו לבצע את המשימה בכבוד.

יש מצב שצריך מגרסה בבית

בעל עסק ביתי או שכיר שעובד מהבית צריך להתייחס בכבוד ובכובד ראש לכל מידע חסוי. מידע של לקוחות, מאגרי נתונים, מספרי כרטיסי אשראי, חוזים והסכמים – כל אלה לא צריכים להגיע לידיים זרות. ובוודאי שאין להשליך ניירות ישנים או קלסרים שהתיישנו, לפח הרגיל. אם אתם מחזיקים במשרד ניירות עם מידע שמור, אם אתם עשויים להשתתף במרכז של רשות כלשהי, אם אתם דואגים לפרטיות שלכם, זיכרו – גם בבית צריך מגרסה. ההבדל הוא שאם במשרד יש צורך במגרסות גדולות או לפחות בינוניות, בבית אפשר להחזיק בדרך כלל דגם קטן (מגרסה אישית). הערה חשובה – אם רוצים גריסה מיטבית, גריסת פתיתים עדיפה על מגרסה שגורסת רצועות ארוכות וצרות.

מדיה לשמירת נתונים או גיבוי  

במחשב הביתי, המשמש גם לצרכים משרדיים או עסקיים, שמורים קבצים מגוונים. בהתאם לתחום העיסוק של העסק הביתי, נשמרים מדי יום קבצי וורד, אקסל, קבצי קול, PDF, קבצי תמונה וכדומה. במידה ואתם מגיעים לפגישה עסקית אצל לקוח, או כאשר אתם רוצים לבצע גיבוי נתונים, אתם זקוקים למדיה מתאימה. למשל, דיסקים נשלים, כוננים קשיחים ניידים וכדומה.

ציוד היקפי למחשב העבודה

תחנת עבודה משרדית בבית, כוללת כיום לא רק מחשב איכותי, דיסק און קי או כונן קשיח נייד. ציוד משרדי בסיסי שדרוש כמעט לכולם כולל רמקולים, אוזניות, מיקרופון (לצרכי שיחות וועידה). למשתמשים במחשבים ניידים, רצויה גם תחנת עגינה טובה ולעיתים גם ראוטר, כלומר נתב לגלישה אלחוטית.

דפי ממו או פנקסי רשימות וקצת ציוד אווירה

למרות שבמשרד הביתי או בפינת העבודה בדרך כלל ישנו מחשב זמין, לא תמיד נרצה לבצע רישומים בעזרת המקלדת והעכבר. במהלך עבודה שוטפת, יתכן מאוד שתרצו לרשום לעצמכם תזכורות, רשימות לביצוע או הערות. עם כל הכבוד לאפליקציות שיכולות לשמש לעניינים כאלה, רבים וטובים מרגישים צורך לבצע רישום בכתב. לכן, כדאי שיהיו בהישג יד פנקסי רשימות או דפי ממו צבעוניים. ניתן להזמין דפי תזכורות דביקים, שמצמידים לפינת צג המחשב. כך, שום משימה חשובה לביצוע לא תישכח. חלופה אפשרית תהיה יומן עסקי, שבו נכתוב תוכניות, פגישות, משימות ושאר רעיונות או השראה.

לסיום, נוחות ואווירה. יועיל אם בפינת העבודה הביתית יוצב שולחן עבודה נוח ומרווח, כיסא מנהלים בעל משענת נוחה וכמובן, גם כורסא (אם אתם מקבלים לקוחות). להשלמה, עציץ נאה (שיהיה ירוק בעיניים) או חפצי נוי אחרים, כטוב בעיניכם, ליצירת אווירה נעימה.