גרין קארד – איך להשיג את האישור שישנה לכם את החיים

יותר ויותר אנשים שואפים לשינוי בחייהם ולכן בכדי להגשים את החלומות אולי כדאי גם לכם להשיג גרין קארד שיממש את החלום הישן והטוב. רוצים לדעת אם הנכם נמנים בין הזכאים או לא זכאים למימוש בקשה זו? במאמר שלפניכם נדבר על הגשת המסמכים הנכונים לצד הדרכים הנכונות להשגת חופש הבחירה שלכם. רוצים לעשות את זה נכון וחוקי? הנה כל המידע שחשוב לדעת אודות קבלת האישור שישנה לכם את החיים מהקצה לקצה.  

איך מקבלים גרין קארד? 

אנשים המחזיקים בכרטיס גרין קארד יכולים לחיות בארה"ב כתושבי קבע לכל דבר ולמעשה הם יכולים ללמוד, לעבוד, ואפילו לתרום בשהותם באמצעות פתיחת עסק משגשג ותורם בארצות הברית. אז אם פעם היה נהוג לחשוב כי רק אזרחים נהנים מהטבות, שהרי היום יותר ויותר מחזיקי גרין קארד אמרו את דברם ומוכיחים את התנאים וההטבות במסגרת קבלת אישורי שהייה אלה. כמו כן, אם בכול זאת קיים צורך להשיג אזרחות, לאחר חמש שנים מקבלת הגרין קארד יהיה ניתן לקבל/לממש  גם את האזרחות המיוחלת. תהליך קבלת האישורים מותנה בכמה וכמה תנאים כאשר הדבר הראשון קשור בבן משפחה שהוא כבר אזרח אמריקאי או שיש לו אישורי שהייה. כמו כן תנאי האשרה יכולים להתקיים גם כאשר מדברים על הליך נישואין (נישואין לאזרח ארצות הברית) או לקבל את הכרטיס במעמד עבודה. 

קבלת גרין קארד במעמד הגרלה עבודה או בחסות המשפחה 

מבין כל האפשרויות לקבלת גרין קארד עומד גם הליך ההגרלה המתרחש על פי חוקת ארצות הברית אחת לשנה ומגריל כ55000 אשרות למדינות קטנות בהן שיעורי ההגירה לארה"ב היו נמוכים בחמש השנים האחרונות. במעמד עבודה יכול אדם ממדינה זרה לבקש אישורי עבודה ובתנאי כי המעסיק האמריקאי ייקח את חסותו עליו. המון אנשים שרוצים לייצר שינוי או מעבר לארצות הברית בוחרים בשיטה זו היות וכאן הדרישות מבוססות על מצב תעסוקתי וניסיון. שלבי ההגירה מבוססי עבודה יתנהלו בשלושה שלבים כאשר תחילת ההליך בטופס וסיומו יקבל המבקש את העבודה שהוצעה לו על ידי המעסיק האמריקאי. יש כמה וויזות מבוססות עבודה ולכל ויזה יתרון וחסרון משלו- מה שמצריך טיפול ותשומת לב בהתאם. בעניין המשפחה כאשר המועמד רוצה את האישור המתאים הוא יידרש להיות בקרבה של ילד, נשוי, רווק, בן זוג, אח, אחות ואפילו הורים. כמו כן אדם שיש לו כבר גרין קארד יוכל להעניק את חסותו על המבקש עצמו. 

 

בסיכומו של דבר הליך של קבלת גרין קארד תמיד יתחיל בהגשת בקשה בשגרירות האמריקאית או בצמידות לתאריכי הגרלה ואתר עצמו. התהליך עצמו איטי אבל אם מסתייעים על ידי אנשי מקצוע ויועצי הגירה – התהליך יכול להפוך קל, נכון ובעיקר קצר.