קחו תרמיל ומצלמה: אלבניה הציורית צריכה להיכנס לרשימה שלכם

האפשרויות שיש לתייר הישראלי בכל הנוגע למזרח אירופה הולכות וגדלות בשנים האחרונות.

לעיתים, נדמה שהאזור מוצה, אך כאשר מנסים לברר מידע על אלבניה, נחשפים לעולם חדש, אחר ומרתק. עם קצת מתחת לשלושה מיליון אזרחים ושטח שהוא רק במעט גדול יותר מישראל,

 

אלבניה מציעה אין ספור אטרקציות ונקודות עניין שכדאי לראות – החל מהריביירה האלבנית ועד לנופים ארכיאולוגיים יוצאי דופן. לפני שסוגרים טיסות לאלבניה צריך להבין בדיוק לאן הולכים ומה מקבלים, ולכן, הנה רשימה של האטרקציות הבולטות במדינה.

 

123RF

תמונה - 123rf

 

הריביירה האלבנית

 

הריביירה המפוארת הזו נמצאת בבירה טיראנה והיא למעשה המוקד התיירותי המוביל במדינה. לאורך הריביירה תמצאו חופים נקיים ומטופחים, מים בצבע טורקיז, טיילות צבעוניות ואפילו כנסיות קטנות ומרהיבות. מבין כל האפשרויות לאורך החוף, דהרמי, לוגרה (עליה נרחיב בהמשך), וונו והעיירה חימארה הם האזורים המומלצים ביותר.

 

בונקארט

 

טיראנה היא אחת הערים התוססות בבלקן, עם המון מוזיאונים וגלריות שכדאי לבקר בהם. הבונקארט הוא אולי המוזיאון המיוחד ביותר, שכן מדובר בבונקר קסום שנבנה בשנות השבעים על ידי הדיקטטור לשעבר אנברה הושה. אלבניה מכוסה בבונקרים בגלל שיגעונותיו של הושה הפרנואיד, ודווקא הבונקארט מצליח לספר את הסיפור הקומוניסטי המופרע של אלבניה בצורה מלאה.

 

גיירוקאסטר

 

אחד מהפלאים של הבלקן. עיר דרומית עם ארכיטקטורה עות'מאנית, אשר כלולה באתרי המורשת של אונסק"ו. בעיר כמה טירות מופלאות, אשר משקיפות על העיר העתיקה. אזור שאסור להפסיד אם מחליטים לצאת מטיראנה.

 

בראט

 

"העיר בעלת אלף החלונות" היא אחת הערים הוותיקות במדינה, והשם שלה ניתן לה בגלל הכמות העצומה של החלונות בכל בניין, בגלל הבנייה המיוחדת שהייתה נהוגה בתקופה בה העיר נבנתה. עוד אתר מורשת של אונסקו", שגם מהווה דוגמה לסבלנות דתית, עם אוכלוסייה מעורבבת של מוסלמים ונוצרים.

 

מעבר לוגרה

 

חובבי הטבע, התפקדו. אחד האזורים המרהיבים ביותר בבלקן, הצופה על מעבר ההרים ולורה ופאלאסה. זהו גם החוף הראשון בתחנה של הריביירה הצרפתית, כך שניתן לשלב את הטיול לאורך הריבייברה ולהתחיל בלוגרה. אין מה להרחיב, פשוט בדקו לגבי טיסות לאלבניה וקחו אתכם מצלמה, לפני שאתם ממשיכים לאחד האזורים המיוחדים ביותר במזרח אירופה.

אם אתם מחפשים חופשה בחו"ל תוכלו למצוא באתרי תיירות מובילים.