תואר ראשון או לימודי תעודה – מה מומלץ יותר?

בדרך כלל לאחר השירות הצבאי מגיע שלב ההתלבטויות לגבי העיסוק באזרחות, מה ללמוד, מה מתאים לי ומה המטרה שלי בחיים. מכיוון שיש אין ספור אפשרויות, אחת ההחלטות הראשונות היא אם ללמוד לתואר ראשון שהוא מסלול לימודים ארוך יחסית בהיצע של הרבה מאד מגמות או לחילופין להירשם ללימודי תעודה אשר נמשכים פרקי זמן קצרים יותר וקיימת יריעה ענקית של תחומי למידה.

תואר ראשון או לימודי תעודה?

אם החשיבה היא ללמוד תואר ראשון בתחום מסוים אשר דורש גם המשכיות כמו כלכלה או מנהל עסקים ולהמשיך במהלך השנים לתואר שני ואף לתואר שלישי, הרי שהדרך הנכונה היא להתחיל ללמוד באוניברסיטה או במכללה את התחום הנבחר ולצעוד קדימה.

כך יקבל הסטודנט תואר ראשון, ימשיך לתואר שני בתחום זהה או יחליט לשנות כיוון עד שיסיים את לימודיו.

אך אם החשיבה היא ללמוד תחום ספציפי אשר הצעיר נמשך אליו ואפילו עסק בו מעט לפני הצבא או במהלך השירות הצבאי כמו לדוגמה כל מה שקשור לשיווק דיגיטלי, מחשוב ובקרה, לוגיסטיקה, ניהול מחסן ממוחשב, הנהלת חשבונות, שירותי אחזקה, בטיחות וגהות, חשמל, תברואה ועוד אין ספור נושאים נוספים, הפתרון הוא לימודי תעודה.

לימודי תעודה

קורסים מקצועיים מסוג זה יפתחו למי שילמד אותם צוהר לעולם חדש אשר רובו אינו מוכר לו. מדובר בנושאים שהם מאד מסקרנים ומרתקים וברוב המקרים הסטודנט ייהנה מאד מהלימודים המעניינים.

לימודי התעודה נמשכים כמה חודשים, המפגשים נערכים בדרך כלל פעמיים בשבוע. המורים הם אנשים בעלי ידע נרחב בתחום הספציפי הנלמד ובדרך כלל הם גם עוסקים בכך. לכן תוך כדי הלמידה הם מוסיפים לסטודנטים טיפים רבים מתוך מה שקורה בעסק בחיי יום יום.

בתום הלימודים הסטודנט יוכל לחפש עבודה בתחום שאותו הוא למד וקיבל תעודה על סיום לימודיו.

מי שאוהב מלאכת כפיים ימצא כאן הרבה מאד אפשרויות ללימודי תעודה בתחומים שונים הקשורים לרכבים כמו מכונאות רכב, אחזקה של רכבים היברידיים, אוטוטרוניקה, שמאות רכב, ניהול מוסך, בוחני רישוי ועוד, או בתחום הבנייה, ניהול פרויקטים בבנייה או מלווה של בנייה ירוקה.

במקומות עבודה רבים מעוניינים לקלוט כוח אדם צעיר בעל ידע נרחב בתחום העשייה אשר למדו לא מכבר בקורסים מקצועיים, הידע הרב שצבר הסטודנט יסייע מאד בעבודה היום יומית ולכן יפתחו בפניו אפשרויות להיכנס לחברה עסקית ראויה, להמשיך ללמוד תוך כדי העבודה ולהתקדם לעתידו.