איך לבחור חברת מתקני שעשועים ציבוריים?

הילדים אוהבים מתקני שעשועים, הם עולים ויורדים מהמתקנים השונים אין ספור פעמים להנאתם המלאה.

מתקני שעשועים ציבוריים

הרשויות המקומיות מזמינות מתקני שעשועים ציבוריים לנקודות רבות במרחב הציבורי כדי שהילדים מהמשפחות הרבות ייהנו מזמן איכות מעולה.

ההחלטה על בחירת מתקני שעשועים ספציפיים נובעת מהרצון להתאים אותם לגילאים הנדרשים על פי הצורך בסביבת המגורים. ברוב השכונות מקפידים על הזמנת גני שעשועים אשר מתאימים לכמה קבוצות גיל במיקומים שונים ברחבי השכונה כך שכל ילד ימצא את המתקנים המותאמים לגילו. גני משחק לגיל הרך מאד, לילדים בגילאי הגן ולבוגרים.

כדי לעורר עניין, מותקנים בשנים האחרונות מתקנים חדשניים הכוללים רעיונות חדשים ומרתקים עבור הילדים כמו לדוגמה ביתנים קטנים אשר משמשים גם כקירות טיפוס, סוגים שונים של מגלשות, קצרות ארוכות ומפותלות. מנהרות, מסלולי הליכה, ירידות ועליות.

מתקני שעשועים אתגריים

לילדים הגדולים יותר יש ליצור עניין ולכן בוחרים חברה אשר מייצרת מתקני שעשועים ייחודיים אשר כוללים גשרים ארוכים, חבלים לירידה ולעליה, קירות טיפוס, מנהרות ארוכות, מגלשות מפותלות וארוכות ואין ספור אטרקציות נוספות. הילדים סורקים את המתקנים ומתכננים מיד על אילו מתקנים לטפס ומה ועל מה כדאי לעלות.

המתקנים צבועים בצבעים נעימים כך שהם ממגנטים את הילדים ומדרבנים אותם להתנסות במתקן החדש והלא מוכר להם.

עמידה בתקני הבטיחות

הנושא החשוב ביותר בהקמת מתקני שעשועים הוא הבטיחות וקבלת אישור תקן למתקנים הספציפיים. יש להקפיד ולהזמין רק מתקנים המיוצרים מחומרים אשר נבדקו מכל ההיבטים כדי למנוע תרחישים לא נעימים אשר עלולים להיות בעלי השלכות על הילדים ועל בריאותם לטווח הרחוק.

ערמות החול כבר אינן נראות במגרשי המשחקים ובמקומם מתקינים משטחי גומי צבעוניים או דשא סינטטי בשלל צבעים אשר נוח מאד לדריכה ולקפיצה.

אחריות של החברה העוסקת במתקני שעשועים

המצב האופטימלי הוא לעמוד מול חברה אחת אשר עוסקת בתחום זה. היא זו שמתכננת את מגרש המשחקים במיקום הספציפי על פי הדרישה והצורך, היא גם זו שמייצרת את הפריטים השונים בהתאם ללוח הזמנים שנקבע ועובדיה הם גם אלו אשר מרכיבים את הקומפלקס תוך שימוש בברגים איכותיים אשר יחזיקו מעמד לאורך שנים ולא יתפרקו ובכל אביזר חיבור נדרש בהתאם לתקן ולרצון לשמור על שלומם ועל בריאותם של הילדים.

כאשר נמצאים מול גוף אחד אשר אחראי על הפרויקט מתחילתו ועד סופו, ההתנהלות היא מקצועית וכוללת את מלוא המכלול.