המכללה הטכנולוגית רופין – מרופין לקריירה

מרופין לקריירה היא תוכנית ייחודית אשר פותחה על ידי מכללת רופין ומטרתה ליצור סביבת לימודים וסביבת עבודה מאתגרת עבור מי שלוקה בהפרעת קשב וריכוז.

קו החשיבה הוא כי כל אדם הוא מוכשר בתחום מסוים ולכן הוא מסוגל ללמוד ולעסוק ברובד זה. עובדת היותו בעל לקות אינה אמורה ליצור מכשול.

פרויקט ייחודי זה הצליח לאפשר לבוגרים רבים לסיים את לימודיהם ברופין קריירה ובעזרת הכוונה אישית ומקצועית למצוא מקומות עבודה ראויים.

רופין קריירה מצליח להגשים לכל הצעירים הללו את החלום וגם את החזון שלהם. לעיתים קרובות הם בעצמם לא מאמינים שהצליחו לבצע פריצת דרך כה משמעותית בחייהם. לכן מדובר בתהליך מומלץ מאד אשר גרם למהפך חיובי ולכיוון בחייהם של סטודנטים רבים שהלקות לא מנעה מהם לצעוד לאורך הדרך הנכונה להצלחה.

רופין קריירה בנו מעטפת הבנויה מרבדים רבים וסוללת את הדרך להמשך החיים אשר מתחילים בלימודים, בפרקטיקה ולאחר מכן בעבודה מעשית באין ספור עסקים בישראל בהתאם להכשרה שקיבלו בנישה אשר בה הם מגלים יכולות מצוינות.

לאור האמון הרב של הנהלת רופין בסטודנטים כי יצליחו לנצל את כל המסוגלות שלהם ולהגיע למטרות שהציבו לעצמם, מדובר בתוכנית שהיא מאד מומלצת הפותחת דלת לקריירה בעלי משמעות לכל אחד מהבוגרים.

כדי להגיע להישגים משמעותיים, צריך להתחיל לטפל בנושא על פי שלביו הנכונים.

מיצוי זכויות של בעלי לקות למידה מול המוסד לביטוח לאומי

השלב הראשון הוא מיצוי הזכויות מול המוסד לביטוח לאומי כדי לקבל הכרה על נכות בשיעור עשרים אחוז.  הכרה זו מאפשרת לסטודנטים קבלת מימון למכינה ללימודים או לתוכנית טרום הכשרה, בתום תוכנית זו הם מקבלים מימון לתואר ראשון או לתוכנית הכשרה מקצועית בהתאמה אישית.

תוכניות לימוד בהתאמה אישית

התוכניות הלימודיות הייחודיות של רופין קריירה נבנו באופן ייעודי לבעלי הלקויות כיוון שאין ספק למרצים שהצעירים הללו הם בעלי יכולת ומסוגלות לצלוח את הלימודים.

הלימודים המומלצים מיועדים לבוגרי מינימום עשר שנות לימוד, מתקיימים בקבוצות קטנות, תוך סיוע של צוות המורים והחונכים באופן רציף בהבנת החומר הלימודי. כל מסלולי הלימוד כוללים תהליכי הכנה לעבודה במקצוע שנבחר תוך ביצוע התנסות מעשית.

קיימים מסלולי לימוד מעניינים ומרתקים וכל סטודנט בוחר את הדרך המתאימה לו ביותר לאחר קבלת הכוונה מהצוות המקצועי והמסור של רופין קריירה.

בין התפקידים בתחום החינוך אפשר למצוא מטפל התנהגותי, חונך, מדריך שיקום, מטפל התנהגותי, מטפל תרפיסט ועוד.

בין התפקידים בתחום האדמיניסטרציה אפשר לעסוק בתפקידים ניהוליים, אדמיניסטרציה ותפעול לאחר לימודי ניהול מערכות משרדיות, מושגים בחשבונאות וכלכלה, יישומי מחשב ועוד.

כמו כן תפקידים בתחומי הלוגיסטיקה כמו מחסנאי, פקידי יבוא ויצוא ועוד לאחר למידה של ההתנהלות בארגונים שונים אשר קיימות בהם מערכות לוגיסטיות מתוחכמות.