מהם השלבים המרכזיים בהליך השתלה דנטלית?

השתלה דנטלית הפכה להיות טיפול חדשני ומתקדם ששמו הולך לפניו ואופציה אמיתית לאנשים שסובלים מאובדן שיניים. טיפול זה יכול להחזיר לכם את החיוך אל השפתיים בכמה חודשים ספורים, אך כדי שחיוך זה יהיה מושלם, עליכם לעבור את השלבים הבאים.

השלבים השונים של השתלה דנטלית

שלב 1 - אבחון

היות ורופאי שיניים מעדיפים קודם כל להציל את השיניים ולא ישר רצים להחליף אותן כליל, השלב הראשון הוא באמת בדיקה רפואית אשר במהלכה בודקים אם המטופל הוא אכן מועמד מתאים. על המטופל להיות בריא ולכן הרופא יבדוק שהוא אינו חולה במחלות שיכולות לפגוע בתהליך ההשתלה. בנוסף’ הוא יבחן את ההיסטוריה הרפואית שלו ויבדוק האם נוטל תרופות כלשהן. במידה והמטופל מתאים להשתלת שיניים הרופא יבנה תכנית טיפולים שמותאמת לו אישית.

שלב 2 – החלטה על שיטת הטיפול

עם השנים התפתחו שיטות שונות להשתלות שיניים ולכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה. כמו כן’ כל רופא מתמחה בשיטה אחרת ולכן בחירת השיטה הנכונה והמתאימה ביותר למטופל ולמצבו הבריאותי חשובה להצלחת הטיפול. ישנן השתלות שמבוצעות תחת הרדמה מקומית בעוד שאחרות תחת הרדמה מלאה, כך שזהו גם נושא שיש לשקול. אם הוחלט על הרדמה מלאה’ יש להיפגש עם הרופא המרדים.

שלב 3 – פגישה עם הרופא המרדים

השתלה דנטלית תחת הרדמה מלאה כרוכה בסיכונים ועל הרופא המרדים להכיר את המטופלים, כמו גם את ההיסטוריה הרפואית שלהם, על מנת לבדוק שאין רגישויות כלשהן, שהמינון יתאים וכן הלאה. לשם כך’ על המטופל לעבור בדיקות נוספות ונחוצות. יש לציין שטיפול שיניים תחת הרדמה מלאה צריך להתבצע במקומות שיש להם אישור של משרד הבריאות, כמו גם את כל הציוד הדרוש לכך.

שלב 4 – החדרת השתלים ללסת

בשלב זה מתחילים הלכה למעשה את השתלת השיניים והרופא יקדח אל תוך העצם על מנת להכניס את השתל. לרוב נעשה שימוש בשתל מטיטניום שמוברג אל תוך העצם במטרה להתקבע שם ולהחליף את שורש השן. כדי לעשות זאת בהצלחה על הרופא לחשוף את העצם לאט וביסודיות ותוך שימוש בציוד המתאים על מנת שלא לפגוע בלסת.

שלב 5 – תפירה, החלמה וכתר

השלב האחרון בתהליך ההשתלה הוא תפירה של החתך שהרופא ביצע על מנת לחשוף את העצם ולקדוח בשן. רוב הרופאים משתמשים בתפרים שנספגים לגוף על מנת לחסוך מהמטופל את הצורך לבקר במרפאה שוב כדי להסיר את התפרים. לאחר פעולה זו נדרשת תקופת החלמה של כמה שבועות עד חודשים כדי שהשתל ייקלט בהצלחה. כאשר בתום כל הפרוצדורות ולאחר תהליך ההחלמה המטופל יגיע שוב אל הקליניקה על מנת להתאים כתר.

 

כדי לבנות תכנית טיפול התואמת למקרה שלכם מומלץ לתאם פגישה עם רופא שינhים המומחה בהשתלות שיניים כדי שיוכל להמליץ על השיטה הטובה ביותר.

 

רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
קרקע באנר פנימי
המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים