המומחים של ברלינר מסבירים: איך להימנע מתקלות במעליות?

בין אם מדברים על מעליות קטנות או גדולות, מעלונים או מעליות מסחריות, חשוב להזכיר שתחזוקה ובטיחות הולכים בד בבד. אחזקה ותחזוקה של מעליות הן הכרחיות, ואתם מוזמנים להסתייע בנותני השירות המומלצים ביותר בתחום של אחזקת ציוד ומכשור כבדים.

 

לא מוכנים להתפשר על אנשי האחזקה של המעליות שלכם? אתם צודקים, אי אפשר להתווכח אתכם. אם אתם נמנים בין האנשים אשר מבינים עד כמה חשוב לתחזק את המעליות בבניין המשותף או בבניין המשרדים, אתם יודעים מדוע אתם פועלים כך. לא פעם, תחזוקה ירודה של מעליות עשויה להוביל לקלקולים רבים, להוצאות כספיות, לבלאי מואץ וכדומה. יחד עם כל אלו, אחזקת מעליות חובבנית גם יכולה לעלות בחייהם של אנשים, חלילה. בים אם מדובר במעליות קטנות, גדולות או אפילו מעליות משא במפעלים, התחזוקה של המעלית היא מחייבת באופן שוטף.

מדוע כל כך חשוב לתחזק מעליות?

אחזקת מעליות מאד חשובה, בעיקר מאחר ומדובר לרוב ברכיבים מכאניים. ברגע שמכונה מסוימת עובדת עם רכיבים תקולים, ההשפעה על פעולתה עשויה להתרחב. במילים פשוטות יותר, אם איזושהי בוכנה או חלק אחר במעלית אינם עובדים כהלכה, תקלות נוספות עלולות להיגרם בעקבות הפעולה הבלתי תקינה הכללית של המעלית.

בכל מקרה בו שומעים רעשים, חריקות שרשראות או כל צליל לא סטנדרטי אחר במעלית, יש לקרוא לחברת האחזקה של המעלית. תחזוקת מעלית מתבצעת על ידי חברת המעליות שלכם, אך אם ברצונכם להסתייע באותה החברה, תוכלו לאתר בעצמכם חברות מומלצות לתחזוקת מעליות. כיצד מאתרים חברת אחזקה למעליות? מומלץ מאוד לבדוק הצעות מחירים דרך פורטלים המאגדים עבורכם אנשי מקצוע מומלצים לתיקון מעליות.

נמנעים מתקלות במעלית וחוסכים כסף בטווח הארוך

כפי שאמרנו, קלקול אחד במעלית עשוי להוביל לקלקולים נוספים. כשמתחזקים את המעליות נכון, אתם חוסכים כספים רבים. בטווח הרחוק יותר, אתם תוציאו פחות כסף על תיקוני מעליות, בין אם מדובר במעלית קטנה או גדולה. מתחזקים את המעלית נכון? מקפידים לקרוא לאנשי אחזקת המעלית עבור טיפולים? סביר להניח שתחוו פחות תקלות בהמשך הדרך.

מעליות משא גדולות חשופות בפני תקלות רבות יותר, מאשר מעליות קטנות. זאת ,בעקבות העובדה שהן עובדות קשה יותר ועם עומסים אחרים וכבדים. מעליות משא מצריכות תחזוקה שוטפת. במעליות מסוגים אלו, מאוד לא מומלץ לחסוך בתחזוקה נכונה. יש לזכור כי קלקול במעלית משא, משמע עצירה בהתנהלות העסק בד"כ. הקפידו על תחזוקת מעליות שוטפת, הימנעו עד כמה שניתן מקלקול עתידי.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף המומחים של מעליות ברלינר.