6 יתרונות במסחר עצמאי

יותר ויותר ישראלים מתעניינים בשנים האחרונות במסחר עצמאי. עולם המסחר, במטבע חוץ בעיקר, מושך אותם מאד והם רואים בו פוטנציאל לרווח. לעומתם, ישנם את אלה, המעדיפים להשקיע דרך ברוקרים, יועצי השקעות או גורמים אחרים, המתמחים בתחום. כדאי או לא כדאי לעסוק במסחר באופן עצמאי?

הנה 6 יתרונות לכך, שיעזרו לכם בקבלת ההחלטה:

  1. מסחר עצמאי יאפשר לכם לבחור את ההליך שאתם רוצים ולהשיג, באופן הזה, את מבוקשכם. ישנם כיום לא מעט כלים אינטרנטיים וממחושבים שיכולים לסייע לסוחר העצמאי ולבחון, בצורה מעמיקה, את המסלולים העומדים לרשותו. ניתן לגבש אסטרטגיה מתאימה בעזרתם ולפעול על פי הם כדי להצליח.

  2. הכלים וכלל המערכות העומדות לרשותו של הסוחר העצמאי מתעדכנים בכל עת ומאפשרים לו לבצע את פעולותיו בצורה מהירה וקלה מאד. אלו מערכות ידידותיות מאד למשתמש, בעזרתן הוא יכול לבצע מספר פעולות בו זמנית. זאת, בניגוד למסחר הנעשה בעזרתו של גורם מתווך, שעשוי להמשך זמן רב יותר ולהיות תלוי בגורמים נוספים, שאינם קשורים למשקיע.

  3. עמלות נמוכות הן יתרון בולט מאד באפשרות של מסחר עצמאי, לעומת מסחר דרך יועץ השקעות או ברוקר, למשל. מי שבוחר לעסוק במט"ח באופן עצמאי ללא מעורבותם של גורמים נוספים, לא צריך לשלם עמלות גבוהות על כל עסקה שביצע וגם דמי ניהול, משמע – יגיע לתוצאות טובות יותר בשורה התחתונה (לעיתים ניתן אף לקבל פטור מחלק משמעותי מהעמלות).

  4. עצמאות וביטחון רב יותר – הברוקרים ומנהלי תיקי השקעות כפופים כיום לרגולציה, המחמירה מיום ליום. הדבר משפיע לא אחת על קבלת ההחלטות שלהם וכפועל יוצא מכך על העסקאות השונות שהם מבצעים עבור לקוחותיהם. מי שבוחר לעסוק במסחר באופן עצמאי יכול לשלוט באופן מלא בעסקאות שאותן הוא מבצע והוא איננו כפוף להחלטות חיצוניות, שיכולות להשפיע על כך. הדבר רלוונטי הן למשקיעים גדולים והן למשקיעים קטנים (כלומר, אלה המתמקדים בעסקאות קטנות יחסית).

  5. ההתנהלות עצמה, עבור הסוחר העצמאי, פשוטה יותר. הוא איננו צריך להתנהל אל מול מנהל תיק השקעות או ברוקר כדי לבצע פעולות שונות (בין אם זו מכירה או קנייה) וכל שעליו לעשות הוא לבחור את הגוף הפיננסי שדרכו יוציא לפועל את החלטותיו. הדבר חוסך זמן יקר, מייעל את התהליך עצמו ומפשט את ההתנהלות כולה. אין יותר מדי גורמים מתווכים בדרך והעסקה כולה מהירה יותר.

  6. לאלה, המתעניינים בתחום ורוצים לקחת בו חלק, מוצעים כיום קורסים מקצועיים, המספקים את המידע הרלוונטי הנדרש בתחום הזה, קורסים ברמה גבוהה, אותם מעבירים מרצים עם ניסיון וידע של שנים. הדבר מאפשר לבוחרים בכך לצאת לדרך באופן עצמאי, בזכות הידע והכלים שקיבלו, ומבלי שיהיו תלויים באחרים.

מסחר עצמאי