איך לעבור הסכם גירושין בשלום?

החלטתם להתגרש ולפרק את החבילה? היום הרבה זוגות נשואים מגיעים לנקודות המוצא הזו בגלל המון סיבות, חלקן קשורות לפערים בין אישיים וחלקן קשורות לכשל בטיב היחסים. על מנת שתוכלו לעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר ולחתום הסכם גירושין תוך הסכמה מלאה על כל הסעיפים, אתם צריכים קודם להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום דיני משפחה ובפרט, בתחום הגירושין ולעשות הסכם משותף בו שניכם מעלים את הרצונות והצרכים שלכם ומנסים יחד, להגיע לעמק השווה.


חלוקה שווה

רוב הליכי הגירושין שמתבצעים בשנים האחרונות מסתיימים בצורה פחות טובה בגלל הרבה סיבות, המרכזית מבין כולן היא אי הרצון להסכים ולוותר על דברים כמו: חלוקת רכוש ובמידה ויש ילדים שמעורבים בתהליך, אזי יש המון חילוקי דעות גם לגבי חלוקת המשמורת. בשביל להימנע מפרוצדורה שהיא פחות נעימה עבור שני הצדדים, צריך להסכים על פרידה שתהיה הוגנת ונעימה עבור שניכם. לכן, עורך הדין שמטפל בתיק שלכם ימליץ לכם לערוך הסכם גירושין בהסכמה בו אתם מחליטים לשתף פעולה ולבחור בהליך גירושין נעים יותר.


הסכם מהסוג הזה, יסדיר את חלוקת הרכוש, הנכסים, החובות, המשמורות, החסכונות, הסדרי ראייה, מזונות ומדור וכדומה בצורה שווה. לאחר חתימתכם, המסמך יועבר לבית המשפט לענייני משפחה ויקבל תוקף לאחר אישור מלא.


חיסכון בזמן

מהרגע בו החלטתם לחיות כל אחד לחוד ולבצע הסכם גירושין בהסכמה, ההליך יהיה קל ונוח יותר גם מבחינה ניהול הזמן. אחרי שבית המשפט חתם על מסמך הגירושין שלכם, ההליך שלכם הסתיים ואתם נחשבים גרושים. אבל מה היה קורה אם לא הייתם פועלים כך? הייתם נאלצים להגיע לדיונים רבים בבית המשפט ולחכות בכל פעם לדיון נוסף. כמובן שכל דיון הוא בתשלום אגרה. לכן ברגע שהגעתם להסכמה במהירות יחסית, ההליך הופך קצר, בית המשפט מאשר את הפרטים הקטנים במהירות וכך אתם חוסכים המון זמן וכסף.


נוכחות ילדים

גירושין בהסכמה משמעותיים יותר במידה וישנם ילדים. פירוק הנישואים עלול לפוגע במרקם המשפחתי ובהתנהגות של הילדים. לכן מוטב שתחסכו את הריבים, תשאירו אותם מחוץ לתמונה ותבחרו להתגרש נכון בעיקר לטובת הילדים.
אחרי שבחנתם את כל האפשרויות וקיבלתם החלטה לבצע הסכם גירושין בהסכמה, כעת עליכם להגיש את המסמכים לאישור בבית המשפט. רוב הפעמים, הוא מאשר הסכמים מהסוג הזה, אך אם הוא יבחין כי יש סיכוי שההסכם יפגע בילדים, הוא עלול לא לאשר אותו. לכן שימו לב לכל הפרטים הקטנים שאתם חותמים עליהם, תתייעצו לגביהם עם אנשי מקצוע המומחים להסכמי גירושין שיסייעו לכם לעבור את ההליך בצורה הקלה והמהירה ביותר לטובתם.
לסיכום, גירושין בהסכמה היא הדרך הנכונה והטובה ביותר עבורכם ועבור הילדים שלכם. היא מובילה מטרה אחת פשוטה: המשך חיים לחוד, אך בצורה טובה ונעימה. הדרך אל הגירושין לא תמיד עוברת בצורה חלקה, אך אחרי אישורי בית המשפט והמון אורך רוח מצדכם, תוכלו לעבור את השלב הזה על הצד הטוב ביותר. בהצלחה!