בניית אתרים בחינם - טיפים לשיפור הנראות

 

בניית אתרים בחינם - טיפים לשיפור הנראותבניית אתרים בחינם – למי זה טוב? ובכן בעולם הדיגיטלי העכשוי ברור לכול כי תחילתו של עסק והצלחתו תלויה בקיומו ברשת האינטרנט. לכן הקמתו של אתר אינטרנט לעסק שלכם היא לא בבחינת "אם" אלא בבחינת "איך". לחילופין, במידה והעסק שלכם רץ כבר כמה שנים ואתם מעוניינים לתת לו את אותה דחיפה שחסרה לו, אולי באמת שינוי עיצוב האתר שלכם הוא שיביא אתכם לשלב הבא. אז איך תבנו אתר אינטרנט חדש בהוצאה סבירה, ועדיין תוכלו לגרום לכך שיבחינו בעסק שלכם באופן שיביא להגדלת ההכנסה.

בניית אתר בחינם - האומנם

נכון הוא כי ישנה כמות נכבדה של אתרים המאפשרת לכם בניית אתרים בחינם באופן עצמאי. רובם של האתרים הללו מציגים מערכת מאוד נוחה לשימוש, אשר כוללת לא מעט הסברים, מדריכים וסרטונים שיקלו עליכם את השימוש בה.

אבל אחרי שבניתם את האתר ישנם כמה גורמים נוספים שאותם עליכם לקחת בחשבון, תרתי משמע. את האתר עצמו לאחר עיצובו תצטרכו לאחסן, וכאן חל שינוי בכללי המשחק. ואכן שימו לב כי כל הכלים המאפשרים בניית אתרים בחינם, מציעים לכם בסופו של דבר לרכוש דומיין כדי לאחסן את האתר שלכם. המסקנה היא כי כך הופך האתר שלכם לאתר בתשלום ולא אתר חינם. כמו כן זכרו כי התשלום הוא אינו חד פעמי אלא שנתי. אבל לאחר כל ההשקעה הזאת, עדיין תצטרכו לשפר את הנראות של האתר שלכם ברשת.

שיפור נראות האתר במילים פשוטות

כדי לא לסבך אתכם במונחים כבדים מדי תנו לנו לספר לכם כי אתרי אינטרנט מורכבים משלושה חלקים. הראשון הוא מסד נתונים המשמש כמחסן ענק עם מדפים רבים, בשפה המקצועית הוא מוכר כ-  SQL. החלק השני הוא שפות התכנות המתקדמות, אלו משמשות כסבלים המעבירים מהמחסן לתצוגה, בשמם המקצועי הם מוכרים כ- PHP, JavaScrip. ואילו החלק השלישי והאחרון הוא של שפות תכנות פשוטות, אליהן ניתן להתייחס כאל חלון ראווה להצגת נתונים, ובשפה מקצועית הם נקראים גם CSS או HTML.

 

כשמדובר על שיפור נראות אנו לרוב צריכים לעבוד בעיקר עם השפות הפשוטות יותר מאחר והן אלו המכילות את קבצי הקוד שמוצגים ללקוחות. אם אנו על גבי מערכת ניהול תוכן כדוגמת וורדפרס או ג’ומלה, הרי שנדרש לעבוד גם על שפות מתקדמות זאת על מנת לוודא שהקשר בין העיצוב למערכת אכן נשמר.

CRO – אופטימיזציה להמרות באתר

לא אנחנו לא מעוניינים להפחיד אתכם כאן עם כל מיני מונחים מורכבים. אבל כדי למנוע מצב בו תבנו אתר שלא ישיג את המטרה הנה כמה עצות לדרך.

 

ונתחיל בעצה החשובה מכולם – להקשיב לקהל הלקוחות. דרך ההקשבה תוכלו להעניק להם שירות טוב יותר ולשביעות רצונם, וגם להבטיח שכל שינוי באתר שתבצעו יהיה לנעים ונכון בעיניהם. אז איך עושים זאת? בעצם חייבים להיות כל הזמן עם יד על הדופק. ישנם אבל כמה עזרים טכניים שיוכלו לסייע לכם. כמו לדוגמה: להטמיע רכיבי מדידה באתר. מה אנו מחפשים באמצעי המדידה הללו? אנו רוצים לדעת מהו אחוז המבצעים את הפעולה שביקשנו לבצע, כמו לדוגמה השארת מס' טלפון או כתובת מייל, מתוך סך הגולשים באתר. אבל לא כדאי להתייחס רק למדדים השונים, כדאי גם לשאול את הגולשים שלכם על חווית השימוש שלהם באתר שלכם. וודאו שהם אוהבים את העיצוב, שהם מוצאים את מה שהם מחפשים בקלות, ובקיצור שהכל עובד כמו שרציתם וכיוונתם, ושנוח להם.