להמיר אודיו

ממיר אודיו DAC הוא ראשי תיבות של Digital to Analog Converter. כלומר, ממיר קובצי שמע דיגיטליים לאנלוגיים. היום משתמשים ביותר ויותר בקבצים הדיגיטליים הקלים, ומרבית האנשים שומעים מוזיקה דרך המכשיר החכם שלהם. אך הקבצים הדיגיטליים אינם מפיקים תמיד את הצליל החד והערב, כפי שעושים זאת הקבצים האנלוגיים, ועל כן לא פעם קיימת דרישה להמיר את קובצי האודיו לאותות החשמליים.

 

מדוע אנו זקוקים לממיר, אם המחשב שלנו מחולק ליחידות נפרדות?

אמנם ניתן להתקין ממיר אודיו DAC על גבי המכשיר, אך העלויות שלו גדולות במיוחד. כדי להשתמש בממיר הביתי, חשוב להחזיק מעבד מתאים, מסך מחשב, לוח אם מותאם, כרטיס מסך איכותי, נפח זיכרון גבוה ועוד מגוון רחב של מאפיינים. במרבית המקרים, על גבי המחשב שלנו מותקן ממיר בסיסי מאוד שאינו מאפשר המרה לאיכות גבוהה. זאת משום שמרבית היצרנים יוצאים מתוך נקודת הנחה שרוב המשתמשים ינצלו בעיקר את קובצי השמע הדיגיטליים. עם זאת, ישנם אנשים אשר זקוקים לאיכות שמע גבוהה במיוחד, כמו מוזיקאים או שדרנים, ועל כן הם יעדיפו לרכוש ממיר אודיו DAC מקצועי. מעבר לכך, ישנם אנשים שפשוט רוצים ליהנות ממוזיקה טובה, ולכן הם ירצו לרכוש ממיר איכותי שיעשה את העבודה.

 

להכיר את סוגי החיבורים של הממיר

אי אפשר לדבר על ממיר אודיו DAC מבלי להתייחס לחיבורים השונים שלו. בימינו קיימים 3 חיבורים:

  • TOSLINK– מדובר בחיבור אופטי, שכשמו כן הוא, מעביר את המידע הרצוי דרך האור. בדרך זו ניתן לבודד את המידע באופן פיזי.
  • Sony Philips Digital Interface Format– או בראשי תיבות S/PDIF. חיבור זה מעביר מידע באופן טורי. הוא אופייני לנגנים ותיקים, ויכול לשמר את איכות השמע ולשדרג את הקבצים הדיגיטליים.
  • חיבור USB – חיבור למחשב המוכר לכולנו.

איך בוחרים ממיר DAC?

ובכן, זה תלוי בדרישות שלכם. אם, לדוגמה, אתם מחפשים ממיר בסיסי ביותר, תוכלו לבחור ממיר הכולל 24 סיביות. מדובר בממיר זול יחסית שעלותו כמה עשרות דולרים, וזאת לעומת ממירים איכותיים ועמידים יותר שעולם גם מאות דולרים. מנגד, אם אתם מתכוונים לעשות הסבה מקצועית לתחום המוזיקה וזקוקים לממיר ברמת ביצוע בינונית או גבוהה, תוכלו לבחור בממיר ברמה בינונית של 24 סיביות או ברמה בינונית-משודרגת של 32 סיביות. אם אתם זקוקים לממיר איכותי במיוחד, תוכלו לבחור בממיר בעל רמה גבוהה או רמה גבוהה מאוד. ממירים אלה אינם זולים, אך הם יספקו לכם תוצאות מעולות של מקצוענים.

 

לא מתפשרים על חברה טובה

כמובן, כאשר בוחרים ממיר אודיו DAC חשוב לבחון את היצרנית ולבחור חברה אמינה, טובה ומקצועית. כזו היא למשל חברת Benchmark. זוהי חברה ידועה ואיכותית בתחום הממירים, והיא מספקת ממירי אודיו ברמה גבוהה במיוחד. חברה נוספת שכדאי להכיר היא FIIO הסינית. אומנם הסניף העיקרי שלה נמצא בסין, אך יש לה סניפים רבים ברחבי העולם ואף יבואן רשמי בארץ. היא מציעה ממירים לצד נגני מוזיקה ומגברים לאוזניות. מעבר לכך, ישנה עוד חברה המייצרת ממירים איכותיים – Resonessence. לכל מי שמחפש ממירי אודיו בעלי ארכיטקטורה משודרגת, מוצרי החברה נותנים את המענה המלא. על כל פנים, כאשר אתם בוחרים ממיר, קחו את הזמן, בחנו את האפשרויות ובצעו את ההחלטה הנכונה עבורכם.

 

 

תמונה מאתר היצרן Fiio