טפט או צבע לקיר בחדר ילדים - יתרונות וחסרונות

 

טפט או צבע לקיר בחדר ילדיםעיצוב חדר ילדים הוא תמיד דבר מיוחד ומרגש. לא משנה אם מדובר בחדר בו אמור ללון תינוק חדש שבא הביתה או אם מדובר על חדר לילדים יותר גדולים. הוא מרגש במובנים רבים, הרבה יותר מאשר עיצוב הבית באופן כללי, בין היתר בזכות העובדה שעושים שימוש בפרטים שונים ומגוונים אשר הופכים את החדר לשמח ומיוחד.

 

עיצוב הבית באופן כללי, כפי שאנחנו יודעים, מתבצע באמצעות שימוש באמצעים שונים. החל מפריטי ריהוט, תמונות וציורים, שטיחים ווילונות ומוצרי טקסטיל אחרים, עציצים ועוד שורה של פריטים. אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב הבית הוא צבע. זה נכון לגבי כל הבית וזה נכון בפרט כשמדובר על חדר ילדים.

 

אם אנחנו בוחרים לעצב סלון או מטבח, סביר להניח שנשתמש בצבעים בסיסיים, ניטראליים, אחידים. זאת בשביל להעניק למקום חזות רצינית, חזות שמתאימה לבית משפחתי. לעומת זאת, כשמדובר על חדר ילדים, יש אופציות נוספות. אנחנו נדון במאמר זה בשתי האופציות המקובלות ונבחן את היתרונות והחסרונות שלהן. אופציה אחת היא שימוש בצבע והאופציה השנייה היא שימוש בטפטים עם ציורים וקישוטים שונים.

 

לפני שנציג את היתרונות והחסרונות, חשוב להבהיר, מאחר ומדובר בחדר ילדים, באופן טבעי, לא מדובר על צבע רגיל, לבן סטנדרטי, אלא אפשר להשתמש בצבעים שונים וכן ניתן לשלב אותם. לגבי הטפטים, אזי שניתן לבחון בין סגנונות שונים, בהתאם למה שמתאים לילד ולגיל שלו.

צבע לקיר בחדר ילדים – יתרונות וחסרונות

הרעיון הוא פשוט ומובן מאליו, לצבוע את הקיר בצבעים שונים. אפשר כאמור לבחור צבע אחד, ואפשר גם לשלב בין צבעים שונים.

היתרונות: זה מעניק לחדר מראה נקי, חלק, נעים, מאחר ואפשר להשתמש בשלל צבעים אז לא חייבים להישאר מקובעים על דבר אחד. ניתן לצבוע כל קיר בצבע שונה, אפשר להשתמש בצבעים לצורך ציור או כל דבר אחר. יתרון נוסף, הצבעים מעניקים לחדר תחושה מסוימת, בין אם היא תחושה חמימה, קרירה, תחושה של מקום מרווח ופתוח או סגור.

החסרונות: תהליך הצביעה נמשך מספר ימים, בשביל שהוא יתבצע בצורה טובה חייבים להיעזר באנשי מקצוע, וכן אם רוצים לשנות את הצבע בקיר אז זה דורש תהליך עבודה מאוד מורכב. מעבר לכך, אם הקיר מתלכלך או נהרס, אז גם הצבע נהרס באופן טבעי וזה יכול להיות לא נעים.

טפט לקיר חדר ילדים – יתרונות וחסרונות

הרעיון של טפטים לקיר מתבסס על חומר אותו ניתן לרכוש בחנויות שמוכרות ציוד לבית, חנויות אומנות ועוד. מדביקים את החומר על גבי הקיר וכן ניתן למצוא טפטים אשר אפשר להדביק אותם על גבי ארונות או פריטי ריהוט אחרים.

היתרונות: אפשר למצוא מגוון רחב של טפטים עם שלל דוגמאות ועיצובים, הטפטים הופכים את החדר למקום הרבה יותר חי ונעים, הרבה יותר מיוחד, ניתן להדביק אותם בצורה פשוטה וקלה באופן עצמאי, הטפטים היום נחשבים מאוד איכותיים ויכולים להחזיק מעמד זמן רב והם עמידים בפני חומרים שונים.

 

החסרונות: אם בוחרים להסיר טפט, זה יכול לגרום נזק לקיר, אם נגרם נזק לטפט, אז עלול להישאר סימן ובשביל לפתור את זה צריך להחליף חלק שלם של טפט באותו מקום. כמו כן, עם הגיל סביר להניח שהעיצוב של הטפט לא בהכרח יתאים לילד ואז יהיה צורך לחפש טפט או אמצעי אחר להשתמש בו.

 

איך נכון להשתמש בחדר ילדים?

הכל כמובן תלוי בשאלה, מה התנאים שעומדים לרשות ההורים, מבחינת יכולות כלכליות, מבחינת גודל החדר, וכן מבחינת מה שהילד אוהב. בכל מקרה, תמיד אפשר לשלב בין הדברים. כלומר, אפשר לצבוע חלק מהקירות ובחלק אחר להשתמש בטפטים.

השילוב יכול להיות מעניין מבחינת עיצוב והוא יכול להיות מעניין מבחינת שילוב של צבעים ואלמנטים שונים לעיצוב החדר בצורה יפה ומיוחדת, כפי שהיינו רוצים שהחדר ייראה.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום