המלצות טיול לבוליביה

המלצות טיול לבוליביהבוליביה, ללא ספק, היא מהמדינות המהממות ביותר שתוכלו למצוא באמריקה הדרומית ומבחינות שונות, כולל העוצמה הבלתי נתפסת של הנופים הפראיים שלה וכן מבחינת סגנון חיים ורמת חיים של תושביה, השונה מהותית מכל מה שאנו מכירים ומכל מה שיצא לנו להכיר עד ליום זה. ביקור בבוליביה יותיר בכם רושם עמוק שלא יישכח וללא ספק יהווה חלק משמעותי מחוויית הטיול המרגש שלכם בחלקה הדרומי של יבשת אמריקה.

 

בוליביה, בת כ-10 מיליוני תושבים, מדינה ענייה ונחשלת בדרום אמריקה, דבר שקל להבחין בו מהיבטי חיים שונים. רוב האוכלוסייה חיה בעוני מחפיר למדי, כאשר למעלה מעשירית ממנה אנאלפביתית. כאשר תיחשפו לראשונה לדרכי העפר העזובות, הבתים הנוטים לנפול ומספר הקבצנים הרב, תבינו שיש פינות מסוימות בעולם שלא הכרתם – השונות מהותית ממה שיצא לכם לראות עד כה בחייכם. על אף הפועלים קשי היום שבמדינה, מדובר בחוויה שלא כדאי לכם לפספס במהלך הטיול שלכם.

 

תרבות בבוליביה

מבחינה תרבותית גם, הביקור בבוליביה יעניק לכם חוויה עוצמתית מאוד שלא תשכחו. מודבר במדינה עם אחוז הילידים הגבוה ביותר, כאשר תרבות ומסורת אינדיאניים מופיעים כאן בכל מקום – במראה, לבוש, שפה ומנהגים. על אף שהם נפתחים לעולם המערבי יותר ויותר, עדיין מדובר בעם מסורתי למדי, עם אמונות קדומות בכוח השמש, ברוח הרים ובאמא אדמה, המהווים חלק מכובד מחיי היומיום שלהם. כל זאת הופך את הטיול בבוליביה להזדמנות בלתי חוזרת לחוות את אמריקה הדרומית כפי שהיא אמורה להיחוות, תוך הצצה לעולם ההולך ונעלם של האינדיאנים שחיו משך מאות שנים על האדמה הזו, טרם הכיבוש הספרדי.

 

בוליביה: טבע מהמם

מה שהופך את המדינה הזו למקום שלא כדאי לפספס, הוא הטבע המדהים שבה, שנראה כאילו המגוון והעושר שלו אינם מסתיימים אף פעם. היעדרה של הקדמה והאוכלוסייה הדלילה ביחס לשטחה הגדול של בוליביה, הביא לכך שאזורים גדולים למדי של טבע פראי ומפעים נותרו ללא מגע יד אדם ואילו מגוון גדול במיוחד של בעלי חיים וצמחייה, שנכחדו במקומות אחרים, עדיין משגשגים בהם. תוכלו לגלות מערות קרח בגובה מאו ואלפי מטרים מעל גובה פני הים, מרחבים שוממים ללא סוף ויערות ג'ונגל לחים ועבותים. חיק הטבע של בוליביה לא יאכזב אתכם וגם אם תישארו שם חודשים רבים, לא תספיקו לראות את כל מה שיש לטבע המדהים הזה להציע.

 

מטיילים רבים נמשכים לבוליביה עקב המחיר הזולים שבה, כמו גם היצע קניות מרשים, הנע בין בגדי צמר סרוגים עד למוצרי אלקטרוניקה שונים, כאשר רבים מהם יוצאים לסיבובי שופינג בלתי ניתנים לעצירה, כאשר רובם ככולם מתרכזים בעיר לה פאס – בירתה הבלתי רשמית. רבים מנצלים את מחירי הרצפה לטובת שהות ממושכת והנאה בלתי נגמרת מההיצע העצום של אטרקציות, פעילויות ספורטיביות וחיי לילה. על אף כל אלו, הטיול בבוליביה אינו עניין קל עקב מספר סיבות: המקומיים אינם נחמדים, הדרכים מסוכנות ומשובשות, תשתית התיירות גרועה למדי, נוכלים וגנבים אינם נדירים, ההיגיינה בקנטים ומחלת גבהים ממנה סובלים מטיילים רבים אינה מוסיפה הנאה לכל זה. ובכל זאת, אם תגיעו מוכנים, תוכלו לגלות חבל ארץ מדהים ומיוחד שתתקשו לעזוב.

 

אשרת כניסה לבוליביה

שימו לב כי החל מקיץ 2014 נדרשים בעלי דרכון ישראלי להנפיק ויזה טרם ההגעה למדינה, בתהליך שניתן לבצע באחת משגרירויות בוליביה ברחבי העולם. התקנות משתנות כל העת ולכן רצוי לברר את הדרישות האחרונות טרם הגעה למדינה. תוכלו לבדוק באתרי אינטרנט מהימנים או ליצור קשר טלפוני עם הגופים הרשמיים הנכונים.