המלצות טיול בסביליה

המלצות טיול בסביליהסבילה ממוקמת בדרום ספרד ומייצגת את סממניה המוכרים והבולטים יחסית של חבל הארץ הספרדי ומהווה גם מרכז תרבותי וכלכלי בחבל אנדלוסיה. זוהי עיר עתיקת יומין – בת יותר מ-2,000 שנים, עם היסטוריה עשירה הבולטת באדריכלות המפוארת שלה, שמתבטאת במבנים מרשימים בעיר. אם תבקרו בעיר, תוכלו להתרשם מהקתדראלה, שנבנתה במאה ה-15, מאוניברסיטת סבילה (שבעברה שמשה כמפעל טבק) ומבית העירייה.

 

כאשר אתם מגיעים לעיר העתיקה של סביליה ומרגישים שמיציתם, תוכלו להמשיך אל רובע סנטה קרוז – הרובע המרכזי והמעניין ביותר מבין רובעי העיר העתיקים. משם תוכלו להמשיך לראות את הכנסיות המפוארות של סבילה העתיקה, את ארמון הפטיו ואת בית פילאטוס הרומי. חובבי אמנות? מומלץ לכם בחום לבקר במוזיאון לאומנות יפה. מלבד זאת, כדאי גם לבקר בפארקים ובגנים הירוקים, כמו גם לראות את שני גשריה היפים של סביליה.

 

בסביליה הכי כיף זה פשוט ללכת לאיבוד, שכן אין לכם מה להפסיד בטיול לא מתוכנן בסמטאות המפותלות, הרחובות הציוריים, הכנסת האורחים האדיבה, האווירה שאין כמותה בכל מערב ודרום אירופה, הבניינים רבי ההדר וההיסטוריה המורגשת מכל פינה ומכל אבן. אכן – מדובר בשיטוט עליו לא תתחרטו גם שנים לאחר ביקורכם בסביליה הנפלאה. ובכל זאת, לרובינו יש זמן מוגבל בלבד, ועל כן כדאי להכין מראש רשימת יעדים שכדאי לראות בסביליה.

הקתדרלה והחירלדה

רבים יאמרו כי הקתדראלה שבמרכז סביליה היא ללא ספק גולת כותרת רצינית בעיר, וכי אם הגעתם עד לכאן, הרי שלא תוכלו פשוט לוותר ללא סיבה על הביקור בה. מדובר במבנה עצום ומרשים במיוחד, ואילו החירלדה, שהיא מגדל פעמונים המתנשא מעל מבנה הקתדראלה, שבעבר שימש כמסגד, נכבש במאה ה-13 על-ידי הנוצרים הצלבנים הלהוטים והוסב לשימוש נוצרי. עיצוב הקתדראלה הוא גותי וכולל אלמנטים מימי הבארוק.

 

הקאפלה המרכזית בקתדראלה היא בעלת יופי עוצר נשימה ואילו המזבח בה מעוטר בלא פחות ממאתיים דמויות עץ של ישוע, המתארות אירועים שונים בחייו מלאי ההרפתקאות והריגושים. חלקה הדרומי של אותה קתדראלה ידועה כולל את קברו של כריסטופר קולומבוס, הנישא בידי ארבעה מלכים – מייצגי ממלכותיה הקדומות של ארץ ספרד. בצידי הקפלה המלכותית תגלו קברים נוספים של אנשי המלוכה.

 

חצר עצי התפוזים, אשר בספרדית קרויה Patio de los Naranjos, ממוקמת בחלק הצפוני של הקתדראלה ואילו במרכזה יש מזרקה ששימשה מוסלמים לרחיצת רגליהם טרם כניסתם למסגד. תוכלו לעלות אל קומותיה הגבוהות של החירלדה על מנת ליהנות מתצפית בלתי נשכחת על העיר. מסלול הטיפוס רחב דיו על מנת לאפשר למספר אנשים לטפס בו.

 

אל בירת חבל אנדלוסיה תוכלו להגיע בנסיעה על כביש A4. בבואכם אל העיר, וותרו מראש על הניסיון למצוא חנייה בעיר, כיוון שמדובר במשימה שאינה אפשרית; רחובות העיר צרים ולעתים התנועה בהם בלתי אפשרית. לחילופין, סעו אל החניון המרכזי של Puerta de Jerez. תוכלו גם לבחור להחנות את הרכב בחניון הפתוח שבתיאטרון לופה דה וגה.

 

גם אם הגעתם על סביליה על מנת ליהנות מהמורשת המלכותית המפוארת של משפחת המלוכה הספרדית, להתמוגג מיצירות אמנות מתקופות שונות בהיסטוריה ולהתפעל מהתרבות הספרדית המפוארת, ייתכן שתוכלו ליהנות גם מסוג אחר של חוויה, הלא היא חווית הקניות. חובבי קניות מקצועיים או חובבנים יוכלו לחגוג ברחובות Cuna, Sierpes ו-Tetuan – שם יחכה לכם מבחר מרשים של אפשריות לקניות.

 

אם שכחתם שסביליה היא מקורה הפלמנקו – מזל שהגעתם למאמר זה

כי הרי אנו מזכירים לכם שאפשר לקפוץ לראות את מופע הפלמנקו הלילי בעיר. בכל מקרה, תוכלו להגיע לרובע סנטה קרוז התוסס וליהנות משפע טאפאס ברים ומסעדות.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

 

המלצות טיולים בארץ

 

רישום עסקים לאתר
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים