טיפים שיעזרו לכם למצוא את הכיוון שלכם ליציבות כלכלית

 

יציבות כלכליתהשאיפה של כל אחד ואחת מאיתנו, בין אם אנחנו רווקים/רווקות, זוגות צעירים לפני או אחרי חתונה, הורים לילדים, פנסיונרים או בכל בקבוצה אחרת של גיל או סטטוס משפחתי, היא לייצר לעצמנו יציבות כלכלית. לא להגיע למצב של מינוס בבנק או מצב אחר שיכול לגרום לנו נזק ארוך טווח בכל הקשור למצבנו הכלכלי.

 

זה לא פשוט לייצר יציבות כלכלית, בוודאי לא בימינו, כשמצד אחד יש הרבה מאוד הוצאות שאנחנו לא יכולים לוותר עליהן, ומצד שני יש שפע של דברים שאנחנו רוצים לקנות לנו ולילדינו. יחד עם זאת, יש לנו הרבה מאוד כלים המאפשרים לנו להתנהל נכון מבחינה כלכלית לאורך זמן. אם נעבוד איתם בצורה נכונה ולאורך זמן, אין ספק שנצליח במטרה שלנו.

 

לפני שנסביר כיצד יוצרים יציבות כלכלית, חשוב להבהיר, המטרה שלנו לא צריכה להיות אך ורק לייצר יציבות אלא היא צריכה להתייחס לשתי נקודות נוספות. ראשית, לספק לעצמנו ולילדינו איכות חיים סבירה וטובה, כזו שתאפשר לנו ולהם להתקדם הלאה ולשדרג את החיים שלנו כל הזמן. שנית, אנחנו צריכים להבטיח שהיציבות תכלול בתוכה גם חשיבה לעתיד, קרי חסכונות וביטחונות שיאפשרו לנו בעתיד ליהנות מביטחון כלכלי יציב.

כלים שיכולים לעזור לנו לייצר יציבות

כאמור, היום אנחנו יכולים למצוא כלים שונים שיכולים לעזור לנו לייצר יציבות כלכלית. עלינו להכיר אותם ולהשתמש בהם.

הכלי הראשון הם מנגנונים לקניות חכמות. מדובר על מנגנונים כגון השוואת מחירים באינטרנט, קבוצות רכישה, קבוצות בפייסבוק וואטסאפ שמספקות המלצות לקניות חכמות ועוד. על פניו זה נתפס ככלי מאוד פשוט ושולי, אך זה יכול להשפיע באופן מהותי, יומיומי ולחסוך לא מעט כסף.

הכלי השני, שימוש בתוכנות שיכולות לעזור בניהול נכון של כסף. עסקים נוהגים להשתמש בתוכנות אלו, אך גם המגזר הפרטי יכול ליהנות מתוכנות ואפליקציות דומות. הכוונה היא לכלים שיכולים לעזור לנו לציין כל הוצאה, כל הכנסה, לראות כמה הוצאנו השבוע או החודש, וכך אנחנו יודעים טוב יותר, מה מצבנו ואיך להתנהל.

הכלי השלישי, יועצים חיצוניים. אנחנו יכולים להיעזר ביועצים שונים שמתמחים בתחום ויספקו לנו המלצות וחוות דעת מקצועיות, כיצד להתנהל, איך לחסוך, על מה ומתי לבזבז, הם יעקבו אחר הפעילות הכלכלית שלנו ויעזרו לנו להתנהל נכון מבחינה כלכלית.

הכלי הרבעי, מדריכים ומאמרים בתחום. ככל שאנחנו נצבור יותר ידע, כך נדע איך להתנהל נכון בשוק, בין אם זה בהוצאות קטנות ובין אם זה בהוצאות גדולות, בין אם זה בהוצאות בטווח הקצר ובין אם זה בכל מה שקשור להשקעות, חסכונות ועוד.

טיפים ליציבות כלכלית נכונה

ישנם שורה של טיפים שיכולים לעזור לנו לשמור על יציבות לאורך זמן. חלקם מעשיים וחלקם רעיוניים או תודעתיים.

הטיפ הראשון הוא לעולם לא לצאת מתוך נקודת הנחה מה יהיה לנו בעתיד. הרבה פעמים אנשים מתבססים על כך שהם ירוויחו כסף בעתיד ולכן הם מוכנים להוציא היום סכומים שלא עומדים לרשותם. זה נכון להשתמש רק במה שיש לנו ולא לחשוב על מה יהיה לנו. כך אנחנו מונעים הוצאות על בסיס הכנסה שאין לנו.

 

הטיפ השני אנחנו תמיד צריכים להיות במעקב, לדעת בדיוק מה המצב שלנו ומה הצפי להוצאות והכנסות בעתיד הקרוב. ככל שנעקוב באדיקות, יהיה לנו יותר קל לדעת כמה אנחנו מכניסים וכמה אנחנו יכולים להוציא.

 

הטיפ השלישי הוא, להקפיד על כך שתמיד יישאר סכום מסוים בחשבון. זה קשה אך חשוב לוודא שתמיד יהיה לנו כסף לימים קשים. בין אם זה אומר שיהיה לנו כסף בעו"ש ובין אם בחסכון. מכאן אנחנו מבינים שתמיד נכון לחסוך כסף, לא משנה באיזה מצב אנחנו נמצאים ועל מה נוותר, עלינו לחסוך בשביל שיהיה לנו כסף לימים קשים.

 

הטיפ הרביעי הוא להשקיע לטווח הארוך. הכוונה היא לא השקעה במניות או כדומה, אלא בתוכניות שיכולות לייצר לנו רווח מסוים, גם אם הוא נמוך. כמו כן, עלינו להפקיד מדי חודש כסף לקרן פנסיה, בשביל שנוכל ליהנות מהכנסה גם בימים בהם אנחנו לא נעבוד. חשוב גם לדאוג שיהיה לנו ביטוח חיים, אם חס וחלילה קורה לנו משהו, ונצטרך לדאוג לעתיד הכלכלי שלנו ושל ילדינו.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה