טיפים למזמינים חופשה ביפן

 

חופשה ביפןיפן הרחוקה מוכרת כארץ יקרה ולמי שנוסע לשם יודע שצריך למצוא כמה שיותר דרכים כדי לחסוך וליהנות מחופשה נהדרת, מבלי להתפשר יותר מדי. יש כמה וכמה דרכים לעשות זאת משום שגם היפנים עצמם חיים בדיוק כמו כולם ולאו דווקא חיי יוקרה, וכדאי לקח מהם דוגמה כיצד לחוות את יפן הכי נחמד שאפשר.

לבחור אזור ביקור ולנסוע בזול

רוב התיירים ליפן נוסעים לטוקיו אבל יש גם מקומות נוספים ביפן ששווים ביקור והם אולי יקרים פחות. אם אתם מכירים את התרבות היפנית ורוצים לחוות מקומות ותופעות תרבות ולנסוע למקומות מסוימים, כדאי לבקר במקומות מחוץ לטוקיו היקרה מאוד ולמצוא את הדרך הזולה ביותר לנוע ביניהם. התחבורה ביפן יכולה להיות יקרה אבל דווקא טיסות פנימיות יכולות להיות זולות ובמיוחד נסיעות ברכבות, אם בוחרים באופציה של JR PASS. אם אתם נוסעים כמשפחה עשו את החישובים מראש, כולל זמן שהות ולינה ואיפה ללון ולשלם כמה שפחות כדי לנסוע בלילות. קחו בחשבון שיפן ענקית והנסיעות לוקחות זמן ולכן תוכלו לחסוך לילות לינה. דווקא השכרת רכב יכולה להיות יקרה יותר והיא חוויה די נדירה לתיירים. רוב התיירים לא רוצים להסתבך עם כבישים ושלטים יפניים ועם פקקי התנועה המפורסמים של יפן, מה גם שהתחבורה הציבורית מעולה שם בדרך כלל לא בשעות העומס.

עונות הביקור המומלצות

היפנים מחוברים מאוד לטבע ואוהבים את עונות השנה וכל המאפיינים אותן ולכן הם מקדישים תשומת לב לאסתטיקה היפנית של העונות. בסתיו, למשל, צבעי השלכת הם יפהפיים לחובבי העונה. חורף הוא העונה הפחות מתוירת ביפן למרות שבוודאי יש מה לעשות ומי שזה לא מפריע לו יוכל לנסוע בכל ימות השנה. עם זאת, נהוג לנסוע ליפן באביב, בסביבות מארס-אפריל כדי ליהנות מפריחת עצי הדובדבן. זוהי חוויה לאומית לש ממש כשכולם יוצאים לשדרות ולמטעים כדי לחוות את הפריחה המרהיבה. עם זאת, מכיוון שמיליונים עושים אותו דבר גם מיפן וגם מחו"ל, מזמינים לנסיעה הזאת כרטיסים ולינה מראש ולפעמים עד שנה. עד כדי כך פופולרי. כמו כן, אפשר לנסוע בקיץ שבו יש פסטיבלים והופעות בכל מקום וכדאי לחוות זאת עם היפנים. ביפן יש גם המון פסטיבלים בכל ימות השנה וכדאי לכוון את הנסיעה שלכם לתקופה הזאת אם יש פסטיבל מסוים שמעניין אתכם במיוחד.

לינה בהוסטלים

יפן היא מדינה יקרה במלונות ופחות בהוסטלים ושם גם תמצאו יותר תיירים מכל העולם שיכולים לתת לכם טיפים על אטרקציות מקומיות, קומבינות ומקומות זולים לבקר בהם ולשהות בהם, וגם לשלם פחות על לינה במקומות כאלה. נהוג לומר גם שבהוסטלים יבינו אתכם טוב יותר כי הם מתורגלים באנגלית יותר מאשר במלונות, אבל היתרון הכי גדול הוא כמובן מחיר זול יותר משמעותית והרבה יותר אופציות נוחות ללינה בין הנסיעות והטיולים. אם אתם נוסעים לטיול משפחתי אירבנב יהיה ממש נוח לכם וגם יותר אפשרויות במקומות קטנים ויפים מחוץ לאזורים המתוירים.

קולינריה - אוכל יקר, פחות ממסעדות

גם מי שפתוח לחוויות לא תמיד מתחבר לאוכל המקומי וזה לגיטימי. יש מי שנוסע לחוות את הקולינריה ויש מי שנוסע פשוט ליהנות מהחיים וקצת לחוות את מה שיש ליפן להציע לנו. לכן, אם זה לא ממש חשוב לכם לשבת במסעדות נחשבות יהיה הרבה יותר זול לקנות אוכל בחנויות מזון. זאת גם חוויה מקסימה לראות איך המקומיים חיים, מה הם אוהבים, כמה הם משלמים וכיצד הם מבשלים וקונים מדי יום אוכל טרי. יש הכל ביפן ואתם יכולים לקנות גם אוכל מוכן בדוכנים שונים ולחוות הרפתקאות קולינריות גם מבלי להיכנס למסעדות יקרות. יכול להיות אפילו שהילדים שלכם פחות יתחברו לסושי ופריטים שונים, אלא אם כן הם מכירים את זה מהארץ, ואולי יתאים להם אוכל מערבי וקונבנציונלי יותר מחנויות מכולת מקומיות.

תרבות ובילויים

יפן היא ארץ של תרבות מאוד ייחודית אבל המודרנה היפנית מרתקת לא פחות משום שהיא מציעה תופעות שונות, מוזיאונים מעניינים והרבה מאוד חוויות ממועדוני קריוקי ומוזיקה וריקודים ועד בתי קולנוע ואנימה והרבה מאוד אטרקציות. צריך לדעת מה מחפשים ולהתמקד בזה אלא אם כן באתם לדגום מכל דבר ואז חיי הלילה והמוזיאונים הפתוחים בפניכם פשוט מחכים לביקור שלכם. כמו כן, אל תשכחו שתרבות היא גם האדריכלות והמקדשים העתיקים וההיסטוריה של יפן שלא כדאי לפסוח עליהם.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר