המלצות לבחירת מקום לאירועים קטנים

רבים מהאירועים החגיגיים הנערכים כיום בישראל הם אירועים קטנים. הכוונה היא לאירועים המכילים מספר מצומצם יחסית של אורחים, ועל פי רוב מתאפיינים באווירה אינטימית יותר מצד אחד, ומסוגננת ו"אקסקלוסיבית" יחסית מצד שני. הן אנשים רבים העורכים אירועים פרטיים והן ארגונים שונים העורכים אירועים עסקיים מעדיפים כיום אירועים קטנים, ובהתאם מציעים גני אירועים, מסעדות ומקומות רבים נוספים בארץ את התשתית והשירותים הנדרשים לצורך אירוע קטן מוצלח.

להלן מספר המלצות מרכזיות עבור בחירת מקום עבור אירועים קטנים ומוצלחים –

 

מקום המתמחה באירועים קטנים – הביקוש למקומות לאירועים קטנים בארץ בשנים האחרונות גרם כאמור למקומות רבים (גני אירועים, אולמי שמחות, מסעדות וכד') לעבור לעיצוב וניהול התואמים אירועים קטנים. בפועל, קיימת חשיבות רבה להתמקצעות והתמחות של מקום מסוים באירועים קטנים אל מול אירועים גדולים או תפעול שוטף אשר אינו מתמקד באירועים כלל – לאירוע קטן מאפיינים ייחודיים משלו, ומקום המתמחה בדיוק בסוג אירועים זה כבר עובד עם הספקים המתאימים, מעוצב בהתאם לאווירה הרצויה באירוע קטן וכו'

 

מקום מיוחד בעל ערך מוסף – מקומות שונים מתמחים בהפקת אירועים קטנים ומציעים ייחודיות מסוימת משלהם. בין אם מדובר ביקב פסטוראלי אשר עורך את האירועים בין הגפנים בכרם או באולמות אשר שימשו פעם לייצור היין (ראו דוגמת "יקבי בנימינה" בהמשך), במסעדה המתמחה במזון גורמה ומארחת אירועים קטנים וטעימים במיוחד, במקום ייחודי בחיק הטבע או בכל אפשרות אחרת – כדאי לחפש אחר אותו מקום עם ערך מוסף ועניין המתווסף לאירוע עצמו הנערך במקום.

 

מיקום נוח להגעה – אחת הנקודות החשובות בבחירת מקום עבור כל סוג של אירוע חגיגי, ובכלל זה גם עבור אירועים קטנים, היא בחירת מיקום נגיש ונוח להגעה. זאת יש לעשות בהתחשב ברשימת המוזמנים כמובן, והאזורים בארץ בהם מתגוררים מרבית האורחים. עבור מרבית האירועים הקטנים או הגדולים, חלק ניכר מרשימת המוזמנים כולל אורחים המתגוררים במרכז הארץ, או במקום כלשהו במשולש שבין חיפה, תל אביב וירושלים. לכן, מקום לאירועים קטנים בשרון יכול להיות פתרון נוח עבור כולם. דוגמה למקום אשר גם מתמחה באירועים קטנים וגם ממוקם בנקודה יפיפייה בשרון הוא יקבי בנימינה - יקב בו נערכים אירועים קטנים ומסוגננים לרוב, ומציע שילוב של נוף פסטוראלי של השרון עם כרמים פסטוראליים, אולמות אבן עתיקים ומרשימים ומזון גורמה משובח.

 

מקום המתמחה בייצור האווירה הרצויה עבור אירוע קטן – כפי שציינו בנקודה הראשונה שלעיל, מקומות המתמחים באירועים קטנים ומארחים כאלו מדי שבוע כבר מיומנים בהפקת אירועים שכאלו ובהתאם גם בנויים ומעוצבים לכך. חשוב לשים לב כי מקום מסוים המתמחה באירועים קטנים אכן מעוצב בצורה המאפשרת לייצר את האווירה המתאימה עבור אירוע מצומצם מבחינת מספר המוזמנים. אירועים כאלו צריכים להתאפיין באווירה אינטימית ונעימה, לא להרגיש גדולים וריקים מדי ולהכיל חללים שונים אשר יאפשרו אינטראקציה קרובה, נעימה ויחסית רגועה בין האורחים והמשתתפים השונים.

 

 כנסו וצפו באתר יקבי בנימינה