היום יותר מתמיד אנשים מחזיקים כמה סוגי קונסולות - רוצים לדעת למה?

 

בשנות השמונים החלו להופיע בחנויות אלקטרוניקה מוצר חדש ומפתיע. קונסלות משחקים. אז כמובן לא קראנו לזה כך. היו אלו מכשירים דוגמת אטארי אשר היה ניתן לחבר למסך טלוויזיה, להכניס לתוכם משחק, וכך יכולנו לשחק בו, כאילו הבית שלנו היה חנות למשחקי וידיאו. מעטים יכלו להרשות לעצמם לקנות מכשיר זה, אך עם השנים התחום הזה התפתח באופן משמעותי, והיום כמעט ואין בית שאין בו לפחות קונסולות משחק אחת לפחות.

 

הרעיון של קונסולות משחק הוא מאוד פשוט. אנחנו רוכשים קונסולה מסוימת, דוגמא אקס בוקס, נינטנדו, פלייסטיישן ועוד, עם הזמן אנחנו רוכשים משחקים מסוגים שונים, וכך אנחנו יכולים לשחק בהם מתי שאנחנו רוצים. ההבדל בין הקונסלות הקיימות היום בשוק לבין אלו שהיו קיימים בשנות השמונים או התשעים (אז החלו להופיע חברות נוספות בשוק) הוא עצום. הוא בא לידי ביטוי בגרפיקה, עיצוב, רזולוציה, איכות המשחקים, הפונקציות שיש בכל קונסולה (למשל, יכולת להתחבר לאינטרנט, יכולת לערוך משחקים עם מספר משתתפים ועוד), ועוד שורה ארוכה של אפשרויות.

 

היום להבדיל מבעבר, אנשים לא רק שהם יכולים להרשות לעצמם לקנות קונסולה אחת, אלא שבמקרים רבים הם מחזיקים הרבה יותר מקונסולה אחת בבית ויש לכך סיבות שונות.

מדוע אנשים בוחרים לרכוש יותר מקונסולה אחת?

על פניו היינו יכולים לחשוב שאין סיבה מדוע אנשים ירצו לקנות יותר מקונסולה אחת. הרי כמעט כולן באיכות דומה, ברוב המקרים הקונסולות מציעות לנו אפשרות לשחק באותם משחקים ולכן, לכאורה, אין סיבה להשקיע כסף ברכישת מספר קונסולות.

אז למה בכל זאת אנחנו עושים את זה?

נוחות – כאשר יש יותר מקונסולה אחת בבית, אז אין צורך לריב מי ישחק מה. כל אחד יכול לשחק את המשחקים המועדפים עליו. בבית שיש בו מספר ילדים, זה יכול להיות יתרון עצום עבורם ועבור ההורים.

 

איכות – לא כל הקונסולות הן אחידות באיכות שלהן. בדומה למכשירי סלולר, גם החברות שמשווקות קונסולות נוהגות להוציא כל שנה או שנתיים קונסולה חדשה באיכות משופרת. אם רכשנו קונסולה לפני שנתיים, היום היא כבר תהיה ישנה ופחות איכותיות מאלו שקיימות בשוק. בסופו של דבר לא כל הקונסולות בהכרח דומות, לחלקן יש יתרונות שאין לאחרות ולכן משתלם לקנות יותר מאחת.

 

משחקים – זה נכון שחלק גדול מהמשחקים קיימים בכל הקונסולות, אך ישנם משחקים המיועדים רק לקונסולות ספציפיות לדוגמא פוקימון אשר הינו משחק אקסלוסיבי לנינטנדו. יתרה מזו, אם אנחנו מחזיקים קונסולה מסוימת, אז עלינו לרכוש אך ורק משחקים שמתאימים לה. זה אומר שאם נרכוש קונסולה נוספת, נידרש לקנות עבורה משחקים שונים מכיוון שהמשחקים המכרים כאשר הם מותאים לקונסולה ספציפית, גם אם המשחק אינו אקסלוסיבי. בנוסף ישנם מנויים חודשיים ושנתיים המאפשרים לבוריד ולשחק בהמון משחקים מבלי לרכוש כל משחק בנפרד וכל מנוי מציע מגוון שונה של משחקים.

 

ניידות – ישנן קונסולות שניתן לנייד אותן ממקום למקום בצורה נוחה. למשל, אפשר לקחת אותן לבית מלון בחופשה או לכל מקום אחר. אם חלק מדיירי הבית נשארים ולא יוצאים לחופשה, הם יוכלו להשתמש בקונסולה אחרת שאנחנו מחזיקים ברשותנו.

 

עלויות – אם בשנות השמונים רכישת קונסולה פשוטה (ביחס להיום) כמו אטארי היתה עסק יקר, ורוב האנשים לא בהכרח יכלו להרשות לעצמם (צריך לזכור שאז השוק גם לא היה מוצץ במכשירים ולא בכל מקום מכרו קונסולות משחקים) אזי היום השוק מוצץ ולכן העלויות הן נמוכות יחסית. לעיתים משתלם לקנות יותר מאחד, הן בשביל הנוחות והן מסיבות אחרות שציינו.

 

כיצד רוכשים קונסולות בצורה נכונה

כאמור, היום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד קונסלות משחקים אשר נמכרות בשורה של חנויות, הן חנויות מחשבים, חנויות צעצועים, חנויות אלקטרוניקה ועוד. בשביל לרכוש קונסולה בצורה נכונה, עלינו לערוך סקר שוק שיבחן הן את איכות הקונסולה והן את העלויות שלה. עלינו לבחון לא רק את העלות של המכשיר אלא גם את העלות של המשחקים עבור הקונסולה ואם יש צורך בציוד היקפי, אז עלינו לבחון גם את העלויות שלו.

 

רצוי לבחון גם כיצד אנחנו יכולים להשתמש בקונסולה, איך אנחנו יכולים לחבר אותה לטלוויזיה או למסך אחר וכיצד זה ישפיע על היכולת שלנו להשתמש בה וליהנות ממנה. רצוי לבדוק את הפונקציות השונות של כל קונסולה בשביל לבדוק מה מתאים לנו.

לסיום, נעשה נכון אם נקנה יותר מקונסולה אחת, כך אנחנו נוכל ליהנות מחוויה מושלמת בכל צורה אפשרית.

במידה ויש לכם יכולת כלכלית לכך כמובן, המידה ולא קנו את הקונסולה שלכם לפי המשחקים או המנוי אותם אתם מעדיפים לשחק.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר