קורס צלילה כוכב ראשון – Open water diver

קורס צלילה כוכב ראשון – Open water diverתיאור כללי

קורס צלילה כוכב ראשון (Open water diver), הינו שער הכניסה לתחום הצלילה הספורטיבית. הקורס מקנה את יסודות הידע התיאורטי והמעשי של הצלילה והעולם התת מימי. במהלך הקורס יתוודא החניך לאספקטים הטכניים, הפיסיולוגיים והתנהגותיים של עולם הצלילה ולראשונה יבצע צלילות בפועל.

 

מבנה הקורס

הקורס מתחלק לשתי חלקים: החלק העיוני והחלק המעשי. בחלק העיוני של הקורס החניך ילמד להכיר ולהבין את התהליכים המתרחשים בצלילה, את ציוד הצלילה על שלל מרכיביו ולסגל את ההתנהגות הנכונה מתחת למים. חלק זה יתבצע בכיתה ובאמצעות הרצאות פרונטליות של מדריכי המועדון. בחלק המעשי החניך יתחיל משיעור קמ"ס ( קנה, מסכה, סנפירים), על מנת לישר קו לגבי התנהגות בסיסית במים. לאחר מכן ימשיך לשלב המים מוגנים, קרי צלילה עם ציוד מלא  אשר תתבצע  בעומק רדוד. מטרת שלב זה היא לסגל את החניך לנשימת אוויר דחוס באמצעות ווסת, איזון בסיסי והתפיסת המציאות החדשה. השלב הנועל של הקורס הינו שלב הים (ויש אומרים,הדובדבן שבקצפת), במסגרתו יתקיימו 6 צלילות בים פתוח ,בהן צלילה אחת לעומק 20 מטר. במהלך השלבים השונים בקורס יתרגל המדריך את החניכים בתרגילי מיומנות צלילה מגוונים, על החניך לבצע תרגילים בצורה מניחה את הדעת על מנת שיכול להתקדם לשלבים הבאים בקורס.

בין הנושאים היועברו בקורס הינם: הסביבה הימית, פיזיולוגיה של צלילה, כללי התנהגות, כללי בטיחות, סיכוני צלילה ותכנון צלילה.

 

משך הקורס

קורס צלילה כוכב ראשון אורך 5 ימים. בכל יום מתקיימים שני שיעורי מים וכן שיעור עיוני. יום לימודים אחד נמשל בין 5 ל-7 שעות. ניתן לבצע את הקורס במהלך סופי השבוע. במידת הצורך ניתן להתגמש עם הימים ולהצטרף לקורסים אחרים לצורך השלמת שיעורים.

 

תנאי קבלה

גיל מינימלי – ניתן לעשות קורס כוכב ראשון מגיל 12. חניך קטין (מתחת ל-18) מחיוב באישור הורים/אופוטרופוס.

יכולות – מעבר מבחן שחייה בסיסי.

כשירות רפואית – חתימה על טופס הצהרה רפואית ואישור רופא במידת הצורך.

 

הסמכה והגבלות

עם סיום הקורס בהצלחה יקבל החניך תעודת צולל מים פתוחים (Open water diver) של התאחדות הצלילה הישראלית. התעודה הינה בין לאומית ומאפשרת לצלול עד לעומק של 20 מטר בליווי בן זוג בדרגת שני כוכבים ומעלה.

 

 

אינדיגו מרכז ימי

לרישום ובירורים אנא צרו קשר:  04-9521919 | 054-5879916