מה צריך שיהיה לכם ברכב למקרה של פנצ'ר

 

Flat tireאחד הדברים הפחות נעימים שיכולים לקרות לנו בזמן שאנחנו נוסעים ברכב ממקום מסוים אל מקום אחר, זה פנצ'ר. על מנת להפוך את העניין למעט יותר נעים, אנחנו צריכים להחזיק ברכב את כל מה שנדרש לצורך החלפת צמיג שיש בו פנצ'ר בצמיג אחר, חדש ותקין. בצורה כזו אנחנו נוכל להמשיך בנסיעה כרגיל.

 

ברמת העיקרון, כל רכב חדש או משומש, אמור להכיל ציוד שיאפשר החלפה של צמיג במקרה של פנצ'ר וכן מרכיבים אחרים שיאפשרו להשתמש ברכב ללא שום בעיה, תקלה ובאופן זורם. חלק מהציוד מקבלים עם רכישת הרכב, וחלק ניתן לרכוש בחנויות שרלוונטיות לכך, קרי חנויות לציוד רכב ואחרות.

 

למה אנחנו צריכים להחזיק ציוד להחלפת צמיג?

על פניו, אין שום סיבה שאנחנו נחזיק ברכב שלנו ציוד להחלפת צמיג. הרי דרך פוליסת הביטוח שלנו, יש לנו אפשרות לקבל שירות מניידת שירות דרכים שתגיע אלינו בכל שעה ובכל מקום ותבצע עבורנו את העבודה. אם אין לנו בפוליסה אופציה כזו, תמיד אנחנו יכולים לפנות לחברה מסוימת שתעשה זאת בשבילנו.

 

מעבר לכך, זה לא מספיק שאנחנו מחזיקים ברשותנו ציוד. עלינו לדעת איך לעשות את זה, איך להחליף את הגלגל, אנחנו צריכים גם מעט כוח פיזי שנוכל לעשות זאת. אז על פניו, נדמה שיש אופציות יותר טובות מאשר להחזיק ציוד ברכב להחלפת צמיג או לפתרון בעיות אחרות שצצות בזמן הנסיעה.

בכל זאת, אנחנו חייבים להחזיק ברשותנו את הציוד הנדרש:

ראשית, אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת איפה נמצא את עצמנו עם צמיג שיש בו פנצ'ר. אנחנו לא יכולים לדעת וזה עלול להיות מאוד בעייתי אם נמצא את עצמנו באמצע הלילה במקום מרוחק, או אפילו באמצע היום. לא תמיד נוכל להזמין ניידת שירות, וגם אם כן, יכול להיות שייקח זמן רב עד שהניידת תגיע ותטפל בפנצ'ר. עדיף לנו כבר לעשות את זה בעצמנו.

שנית, זה יכול לחסוך לנו לא רק זמן, אלא גם הוצאות מיותרות. הרי הציוד הזה יכול לשרת אותנו זמן רב, הוא יאפשר לנו גם לעזור לאנשים אחרים. במקום להזמין בכל פעם ניידת שירות, עדיף לנו להחזיק ברשותנו את הציוד ולטפל בבעיה בעצמנו.

מה אנחנו צריכים בשביל לתקן פנצ'ר

ישנם מספר פריטים שאנחנו חייבים להחזיק ברשותנו על מנת שנוכל לטפל בפנצ'ר.

בראש ובראשונה, אנחנו צריכים צמיג חלופי. כשרוכשים רכב חדש, החברה מספקת צמיג חלופי. העניין הוא, שהרבה פעמים מדובר בצמיג שלא מיועד לנסיעות ארוכות אלא לנסיעות מוגבלות מבחינת קילומטרז' ומהירות. הכוונה היא שהנהג יפנה למוסך ויחליף שם את הצמיג החליפי בצמיג רגיל. בצמיג החליפי הוא יוכל להשתמש בפעמים הבאות כשימצא את עצמנו במצב דומה.

 

מעבר לכך, אנחנו צריכים להחזיק ברשותנו סט כלים שיאפשר לנו לפתוח את הצמיג, מדובר על מפתחות שיאפשרו לנו לשחרר אותו מהאחיזה של הרכב. לשם כך אנחנו צריכים להחזיק ברשותנו גם ג'ק שיאפשר לנו להרים את הרכב, רק כך נוכל לשחרר את הצמיג.

 

על מנת שנוכל לבצע את הפעולה בצורה בטוחה ונוחה, עלינו להציב משולש בכביש, וכן אנחנו צריכים ללבוש וסט צהוב, על פי קביעת משרד התחבורה, זאת על מנת שנהגים אחרים יוכלו לזהות אותנו בזמן שאנחנו מטפלים בצמיג, וינהגו בזהירות.

חשוב לומר, החלפת צמיג דורשת מאיתנו ידע בסיסי וכאמור את הציוד והכלים הנדרשים לכך. חשוב, כאמור, לוודא שאנחנו מחזיקים אותם ברכב מהיום שאנחנו רוכשים אותו, בכל נסיעה.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
האחים תמם עבודות איטום