האם אתם מתעמלים מספיק? טיפים לשמירה על בריאות הגוף

 

Do you exercise enoughבמהלך הזמן, לצערנו, אנחנו נכנסים לא פעם לשגרת חיים אשר מקשה עלינו מאוד לשמור על פעילות גופנית סדירה. ילדים, עבודה, משק בית, אלה דברים שגובים מאיתנו זמן יקר, אנחנו נאלצים לוותר על תחביבים , מותרות ודברים שונים שהיינו רגילים לעשות במהלך השנים, או לייצר סדר עדיפויות מה כן לעשות ועל מה לוותר.

 

העניין הוא, שאם נוותר על פעילות גופנית, זה ישפיע באופן טבעי על היכולת שלנו לנהל אורח חיים בריא. אנחנו נראה את התוצאות של זה עם הזמן, בין אם זה מבחינת משקל, מסת שריר ושומן, וכן במדדים השונים בכל פעם כשנבצע בדיקות דם או בדיקות אחרות. לכן מאוד חשוב להקפיד על פעילות סדירה, באופן עקבי, מספר פעמים בשבוע.

 

לפני שנציג טיפים לשמירה על בריאות הגוף ובפרט על פעילות גופנית, חשוב להבהיר, לא חייבים להירשם למכון כושר ולא חייבים להיות חברים בקבוצה כזו או אחרת בשביל לבצע פעילות באופן סדיר. היום אנחנו יכולים לעשות את זה כל בעצמנו, בין אם זה בבית, במרחב הציבורי ובכל מקום אחר. ישנם מספיק כלים ואמצעים לשם כך.

איך שומרים על בריאות הגוף

זה מובן מאליו שבשביל לשמור על בריאותנו, אנחנו צריכים לעשות ספורט באופן קבוע, אך זה לא הדבר היחידי שיעזור לנו בכך. אנחנו צריכים להקפיד על שורה צעדים ופעולות, בשביל שבסופו של דבר אכן נוכל לשמור על בריאותנו.

 

שינה- לצד פעילות ספורטיבית, חשוב מאוד להקפיד על שינה סדירה. עלינו להקפיד לפחות על 6 שעות שינה בלילה, כשההמלצה היא לשמור על טווח שבין 6 ל-8 שעות. השינה צריכה להיות רציפה ורצוי מאוד שהיא תהיה במהלך הלילה. השינה חשובה לא רק בשביל לשמור על ערנות אלא גם בשביל לעזור לגוף להתאושש ולשקם את עצמו.

 

תזונה – עלינו להקפיד על תזונה בריאה ומסודרת. זה אומר שאנחנו צריכים לצרוך 3 ארוחות קבועות ביום, להקפיד על צריכת ירקות ופירות, חלבונים ופחמימות בריאות, וכמובן לוותר על סוכרים, שומן ונתרן.

 

שימוש באמצעים חיוניים – הכוונה היא, שכל דבר שאנחנו משתמשים בו, חשוב לבדוק שהוא אכן מתאים ותואם לגוף שלנו. למשל, אם אנחנו עובדים בעבודה משרדית, חשוב שהכיסא עליו אנחנו יושבים, יהיה מותאם לגוף שלנו וימנע מאיתנו כאבים מיותרים בגב ובאזורים אחרים בגוף. זה נכון כמובן גם לגבי פריטים ואמצעים אחרים.

טיפים לפעילות גופנית בצורה נכונה

כמובן שהדבר החשוב ביותר לשמירה על בריאותנו, היא פעילות ספורטיבית, רציפה, עקבית ונכונה. אנחנו נציג כעת מספר טיפים שיכולים לעזור בהקשר זה.

 

טיפ ראשון – אנחנו צריכים להקפיד על פעילות גופנית 3-4 ימים בשבוע. כאשר חשוב לתת לגוף להתאושש אחרי כל אימון. האימונים לא חייבים להיות ארוכים. הם יכולים להימשך שעה, אך חשוב שנקפיד לעשות אותם בצורה נכונה וכן בכל פעם לעלות מעת את רמת הקושי.

 

טיפ שני – עלינו להקפיד על גיוון. בין אם זה אומר לעסוק במספר פעילויות (שחייה, ריצה, רכיבה על אופניים) במקביל, או לערוך אימונים משתנים (למשל, אם אנחנו רצים, אז לעבוד פעם על סיבולת, פעם על מהירות וכדומה).

 

טיפ שלישי – אנחנו יכולים למצוא כאמור דרכים שונות כיצד להתאמן, עלינו להתאים את עצמנו למקום ולשטח. למשל, אפשר להתאמן במכון כושר, בפארקים, חופים, ובכל מקום אחר. עלינו למצוא את המקום והדרך המתאימה עבורנו.

 

טיפ רביעי – אם אנחנו מבצעים פעילות גופנית רציפה ועמוסה, חשוב מאוד לבצע תרגילים שונים לשחרור וחימום, וכן להקפיד על מתיחות וחיזוקים, בשביל שנוכל לבצע את האימון בשלמותו.

 

טיפ חמישי – חשוב מאוד להתלבש בצורה נוחה ומתאימה. אם למשל אנחנו רצים, אז לנעול נעלי ריצה וללבוש בגדים שמתאימים לפעילות שכזו. זה לא יהיה נכון ונוח להשתמש בבגדים ונעליים לא מתאימות.

טיפ שישי – להעמיד בפנינו אתגרים ויעדים חדשים כל הזמן.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ