טיפים לבחירת ביטוח נסיעות לחו"ל

 

ביטוח נסיעותבכל פעם כשאנחנו נוסעים לחו"ל, עלינו לערוך שורה של פעולות, סידורים שונים אשר יאפשרו לנו ליהנות מהנסיעה מתחילתה ועד סופה, זאת על מנת שתעבור בלי תקלות וסיבוכים. כמובן שאת רוב אם לא כל הסידורים, יש לבצע עוד לפני שעולים על המטוס אל ארץ היעד. דוגמא לאחד הסידורים הראשונים שעלינו היא רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא פריט חובה עבור כל מי שיוצא את גבולות הארץ ונוסע לחו"ל. לא משנה מה היעד ולא משנה לכמה זמן. לפני שטסים, חייבים לפנות אל חברת ביטוח ולרכוש ממנה פוליסה. ישנה אופציה לרכוש פוליסות מסוגים שונים, כפי שישנן אופציות לרכוש פוליסה רגילה או מורחבת.

 

במאמר זה אנחנו נסביר מה החשיבות של ביטוח נסיעות לחו"ל, מה ההבדל בין פוליסות רגילות למורחבות ומה הרעיון שעומד מאחורי מסלולי פוליסות וכן נציג טיפים לרכישה של פוליסות שונות.

 

מה החשיבות של ביטוח נסיעות לחו"ל ולמה אנחנו צריכים אותו?

בשביל להסביר למה אנחנו צריכים ביטוח נסיעות, צריך ללכת צעד אחד אחורה. כל אזרח ישראלי, כידוע, חייב להיות חבר בקופת חולים ולשלם ביטוח לאומי. כך אם חס וחלילה קורה לו משהו בזמן שהותו בישראל, הרי שהוא מבוטח ויכול לקבל את הטיפולים הנדרשים. העניין הוא, שזה תקף רק לזמן שהותו בישראל. זה לא תקף אם חס וחלילה קורה לו משהו בחו"ל.

על מנת לא לשלם על טיפול רפואי בחו"ל, הוא חייב לרכוש פוליסת ביטוח פרטית, כלומר ביטוח נסיעות. אחרת הוא יצטרך לשאת בכל ההוצאות עבור כל טיפול רפואי. במקום זה, בעזרת הפוליסה הוא יכול לקבל החזרים על כל הוצאה כספית בהתאם לתנאים שלה. חשוב להבהיר, הפוליסה מתייחסת לא רק לטיפול רפואי אלא גם למקרה של אובדן וגניבת כבודה.

מה ההבדל בין הפוליסות השונות?

כשאנחנו ניגשים לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות עלינו לדעת שיש סוגים ומבנים שונים של פוליסות.

ראשית, אנחנו יכולים למצוא פוליסות רגילות לצד פוליסות מורחבות. ההבדל הוא בתנאים של כל אחת מהפוליסות, כאשר על פוליסה רגילה משלמים פחות מאשר על פוליסה מורחבת, ולכן גם התנאים שלה פחות טובים לכאורה.

 

שנית, אנחנו יכולים למצוא פוליסות ספציפיות. למשל, פוליסות רגילות לצד פוליסות המיועדות לטיולי אקסטרים, פוליסות המיועדות לטיולי סקי, פוליסות המיועדות לצלילה ועוד. הרעיון הוא שהתנאים של הפוליסה יתאימו באופן ספציפי לצרכים של הנוסעים על פי סוג הטיול אותו הם מבקשים לערוך.

 

צריך לציין, אנשים בעלי מאפיינים מסוימים, למשל, אנשים עם מחלות והיסטוריה רפואית ייחודית, יכולים למצוא פוליסות המיועדות ספציפית עבורם.

טיפים לרכישת פוליסת ביטוח נסיעות

טיפ ראשון – יש לבחון היטב מה הפוליסה כוללת ועד כמה היא יכולה להתאים לצרכים שלנו, בין אם זה מבחינת תנאים, כיסויים, עלויות וכדומה.

 

טיפ שני – יש לבחון את אופי השירות של החברה המספקת את הפוליסה. החל מהתקשורת מולה בישראל וכלה מדברים יותר מהותיים, כמו למשל, כמה מהר אפשר לקבל ממנה שירות בחו"ל וכמה מהר אפשר לתבוע ולקבל החזרים על ההוצאות.

 

טיפ שלישי – יש לבחון את מידת האמינות של החברה, האם היא מספקת את כל התנאים הנדרשים בשביל לקיים את הפוליסה כלשונה.

 

טיפ רביעי – חשוב לבדוק עלויות של פוליסות, ובפרט מול הכיסויים וההחזרים. לעיתים ישתלם לשלם יותר בשביל ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים ומהחזרים יותר משמעותיים.

 

טיפ חמישי – מומלץ לבדוק אופציה להרחבה, בין אם זה לפני הטיסה ובין אם זה במהלך הנסיעה עצמה, אם יש צורך בכך.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה