בוחרים תקליטן לאירוע? הכתבה הזו עבורכם

בוחרים תקליטן לאירוע? הכתבה הזו עבורכםלבחור תקליטן לאירוע היא אינה משימה קלה ולפעמים עשויה אף להיות מורכבת למדי. תקליטן הוא איש המקצוע האחראי על הריקודים ועל האווירה החגיגית באירוע; בחירה שגויה של תקליטן עשויה לדרדר את האירוע למקום שלא היינו רוצים להיות בו. על כן, כדי לבחור תקליטן לאירוע, נבחן מספר פרמטרים מהותיים המשפיעים ישירות על בחירת תקליטן למופת. המשיכו לקרוא כדי להבין וללמוד יותר בנושא זה.

תקליטן המבין את אופי האירוע

כולנו מבינים שמסיבת ריקודים לצעירים אינה דומה למסיבה של פנסיונרים מהעשירות העליון – שלכל אחד מהן יתאים תקליטן אחר. על כן, עוד טרם בודקים את התקליטן המתאים, צריך להבין את סוג האירוע ואז לבדוק תקליטנים מתאימים שידעו להתאים את הלך הרוח של עבודתם לאירוע ולאורחיו.

 

תקציב גם הוא פרמטר חשוב למדי בבחירת התקליטן לאירוע, שכן התקציב הוא פרמטר קבוע. עלות משתנה בין תקליטן אחד לאחר. באירועים של אנשים אמידים יתקלט תקליטון ידוע הגובה מחיר גבוה שאינו מתאים לכל תקציב ולכל אדם.

 

התארגנו מראש ואל תדחו לרגע האחרון!

את התאריך חשוב לסגור מספיק זמן מראש, בעיקר כאשר הכוונה היא להזמין תקליטן מפורסם וידוע שלוח הזמנים שלו עמוס גם כך; בנוסף, ככל שהתקליטן מוזמן בתאריך קרוב יותר ליום האירוע, המחיר יהיה גבוה יותר.

 

אזור האירוע גם הוא פרמטר חשוב; כאשר עורכים אירוע בדרום הארץ, אל תזמינו תקליטן מהצפון, שכן יהיה עליו לעשות דרך ארוכה שתתווסף לעלויות – זכרו זאת בעיקר אם התקציב שלכם לתקליטן הוא נמוך.

 

התחילו לבדוק תקליטנים ולבצע סינון ראשוני. השתמשו ברשת האינטרנט לאיתור מידע ראשוני חיוני. כל תקליטן מקצועי מפעיל אתר אינטרנט שיעזור לכם לקבל את הרושם הראשוני אודות התקליטן. כך תגיע לתקליטנים הטובים ביותר. בדקו את ניסיונו ואת עברו של התקליטן וצפו בקטעי ווידיאו המפורסמים באתר שלו (בדרך כלל תמצאו את אלו בדף גלריות התמונות והווידיאו ולעתים אף בעמוד הראשי של האתר)

 

פגישה עם התקליטן:

היפגשו אותו כדאי לקבל רושם ראשוני ולהבין את הכימיה שביניכם לבינו. חשוב לוודא שהתקליטן מבין את הראש שלכם ואת מה שאתם רוצים שיהיה באירוע. אם הוא יזרום אתכם על אותו הגל – מובטח לכם אירוע מופלא וכל חשש שהיה לכם פשוט יתמוסס (לפחות בכל הנוגע במוסיקה ובתקלוט).

 

ראו את התקליטן בפעולה: בעוד שפעם נהוג היה לבקר את התקליטן במהלך האירוע ולחוות את מה שהוא עושה במשך שעה ארוכה, הרי שכיום ישנן דרכים בהן ניתן להשתמש. זכרו כי האירוע בו אתם מבקרים וחווים את התקליטן לא יהיה דומה לאירוע שלכם, כיוון שכל אירוע שונה במהותו מאירוע אחר. בקשו מהתקליטן לשלוח לכם קישור (או אפילו דיסק) עם חומרים שלו על מנת שתתרשמו מהם כיאות. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הבחירה הנכונה ביותר עבור האירוע שלכם. עם זאת, במידה שאתם חוששים שזה לא מספיק, תוכלו תמיד לבקש מהתקליטן לבקר אותו במהלך אירוע אחד או יותר בו הוא מתקלט ולהבין את ה"גל" עליו הוא משדר. בכל מקרה – אל תמהרו כדי שתוכלו להיות בטוחים שעשיתם את הבחירה הנכונה ביותר.

 

כי... מה לעשות, תקליטים עם ניסיון צריכים לדעת לעשות את הבלתי אפשרי כמעט: להשתלב ברקע של כל אירוע ולהכתיב את האווירה, שכן מוסיקה באירועים חשוב שתתאים לאופי המקום, האורחים ובעלי השמחה.

 

רק אחרי שאתם בטוחים שמצאתם את האיש שלכם, תוכלו לעבור לשלב החתימה על החוזה.