יתרונות בולטים לאימוץ כלב לעומת רכישה

אימוץ כלב לעומת רכישהעמותות ואגודות לאימוץ כלבים בישראל מתמודדות באופן יומיומי עם מספר גדול של כלבים מעורבים שמחפשים בית חם וחיים חדשים ונעימים. אפשר למצוא בהן כלבלבים לאימוץ וכלבים בוגרים מכל גיל, בדרך כלל מעורבים. לעתים מדובר בכלבים בוגרים שמסיבות שונות נפלטו מהמשפחה שלהם, או למרבה הצער נמצאו ברחוב; לעתים מדובר בגורים מעורבים המחפשים בית חם עם משפחה אכפתית. ההחלטה לאמץ כלב מעמותה מסייעת להציל חיים. יש רשימה ארוכה של ארגונים העוזרים להציל כלבים, ואפשר למצוא אותן בערים וישובים רבים בארץ.

כלבים מעורבים  – יתרונות וחסרונות

לכלבים מעורבים יש מספר יתרונות במה שנוגע להשתלבות שלהם במשפחה. עקב ניסיון חייו הקשוח, כלב נטוש עלול לפתח תלות חזקה בקרבה ובאהבה. לכן הוא יהיה מעוניין בחברת אדם וישמח לשוב ולהיות חלק ממשפחה. אימוץ כלב מעורב יעניק לכם חבר של אמת עם רצון עז באהבה ובקרבה.

לכלבים מעורבים יש חיצוניות ייחודית והם גם סובלים פחות ממחלות תורשתיות המאפיינות יותר כלבים מגזע טהור. כך או אחרת, מיד לאחר אימוץ כלב, מומלץ להגיע לווטרינר באופן מיידי לביצוע בדיקה מקיפה.

אימוץ כלב – מה חשוב לדעת?

כשמאמצים כלב מאגודה, צריך לברר פרטים על עברו ולהבין מדוע נמסר או ננטש וכמה זמן הוא בכלביה. מידע כזה יעזור להבין את אופיו של הכלב ולהבין אם הוא מתאים לסגנון החיים של המשפחה המאמצת. מידע כזה יוכל גם לעזור בהמשך, עבור הטיפול אצל הווטרינר. לעתים אפשר למצוא בעמותות גם כלבים גזעיים שמצאו את דרכם אליהן מסיבות שונות, ומחפשים מסגרת חדשה. ייתכן שלא יהיו להם תעודות או מידע לגבי הייחוס המדויק שלהם, אבל אפשר יהיה בכל זאת ללמוד על אופיים ועל התכונות שלהם.

אימוץ כלב באמצעות עמותה עשוי לכלול ריאיון שיעזור במציאת הכלב המתאים לכם. אחרי הביקור בעמותה ובחירת כלב או כלבלב, תשלמו על סל אימוץ הכולל סירוס או עיקור, חיסונים מתאימים, תילוע ושבב.

אימוץ כלב מעמותה – פעולה מצילת חיים

הכלבים המגיעים על אגודות ועמותות הם כלבים שננטשו, הוחרמו או אבדו. כל כלב כזה זקוק לבית. העמותות המסייעות לבעלי חיים נמצאות באופן כמעוט תמידי במצוקה של מקום ותקציב. כל כלב מאומץ מפנה מקום לכלב אחר שיקבל טיפול. למרבה הצער, יש עמותות שממיתות כלבים שלא מצאו בית אחרי תקופה מסוימת.

 

לאימוץ כלבים יש יתרון בולט – ולא רק יתרון מוסרי: הכלב שתקבלו הוא כלב מטופל – כלב שעבר טיפול רפואי, עיקור ואולי גם סירוס וחיסונים בהתאם לגיל. טיפולים אלו דורשים גביית דמי סל אימוץ בגובה של כ-600 שקלים. חשוב להבין שניתוח עיקור בלבד עולה יותר מהמחיר הזה אצל מרבית הוטרינרים הפרטיים.

 

החיסרון הבולט של אימוץ כלב או גור כלבים מעמותה או הקושי להעריך את אופיו. אם יש לכם ניסיון נרחב עם כלבים, תוכלו לעצב את אופי הכלב, ללמד אותו איך מתנהגים בבית ולאלף אותו למשמעת. אם תזדקקו לעזרה בחינוך או אילוף הכלב, תוכלו תמיד לבקש סיוע מאיש מקצוע שיסייע להתאים את הכלב לאופי המשפחתי.

בחירת כלב לאימוץ – העיקרון החשוב ביותר

בין אם אתם מעדיפים כלב גזעי או כלב מאומץ מעמותה, חשוב שתבחרו את הכלב שהכי מתאים לכם. קחו בחשבון את מין הכלב, את הגזע, את רמת הפעילות והאנרגיה שלו ואת אופי הפרווה שלו. המאפיינים האלו, ומאפיינים נוספים, יעזרו לכם לקבוע ולהחליט לגבי הכלב המתאים לכם ביותר.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה