דיאטה משתלמת – בלי סוכר ובלי פחמימות

 

דיאטה ללא סוכר וללא פחמימותכל הזמן אנחנו עדים לניסיונות של דיאטות שונות אשר נועדו לעזור לגברים ולנשים לרדת במשקל. ישנם אנשים שמוצאים את הדיאטה הרלוונטית עבורם ומתמקדים בה, לעומת זאת ישנם כאלה שנאלצים כל הזמן להחליף בין דיאטות, הן בגלל שהם לא מסוגלים להתמיד באחת מהן והן בגלל שהם עדיין לא מצאו דיאטה ספציפית שיכולה לעזור להם לרדת במשקל. במאמר זה אנחנו נציג עצה לדיאטה שיכולה גם לעזור בהתמודדות עם משקל עודף וגם לעזור מבחינה בריאותית.

 

כשאנחנו מדברים על עצה לדיאטה שעוזרת מבחינת משקל ובריאות, הכוונה היא לדיאטה הכוללת תפריט ללא פחמימות ולא סוכר. על פניו זה נשמע כמעט מופרך, יהיו שיטענו שזה בלתי אפשרי, שכן מרבית המאכלים כוללים את שני החלקים. אך אנחנו יכולים למצוא תפריטים שלא כוללים את שניהם ואפשר להפיק מהם תועלת רבה.

 

במאמר זה אנחנו נציג את הדיאטה ונסביר כיצד היא יכולה לעזור לכם. לפני כן, נציג מספר נקודות שעליכם לדעת בטרם אתם מתחילים דיאטה כזו. זאת על מנת שבאמת תוכלו לבצע אותה, לעבור אותה בשלום, וכן להתמיד איתה לפחות למשך תקופה ממושכת במהלך באמת תרדו במשקל.

מה צריך לקחת בחשבון כשניגשים לדיאטה כזו?

דיאטה ללא פחמימות וסוכר, היא דיאטה מאוד מאתגרת. מדובר בשני מרכיבים שאנחנו רגילים אליהם, מהילדות המוקדמת עד לשלב בו אנחנו בוחרים לעבור את הדיאטה. קשה לנו לדמיין את חיינו בלעדיהם. לכן התהליך ההכנה חייב להיות לא רק פיזי אלא גם נפשי, ומעבר לכך, תהליך המעבר לדיאטה שכזו חייב להיות הדרגתי. אם נבצע את המעבר במכה אחת, ישנו סיכוי סביר שאנחנו לא נצליח בכך.

 

כל מי שמבקש לעבור דיאטה שכזו צריך לזכור, בדומה לדיאטות אחרות גם כאן שינוי תזונתי איננו מספיק. כלומר, דיאטה לבד לא בהכרח תספיק לנו בשביל לרדת במשקל. אנחנו צריכים לשלב בה גם הרגלי תזונה חדשים, קרי ארוחות בזמנים קבועים, פעילות ספורטיבית, שינה נכונה, אורח חיים בריא ועוד. אלו דברים שחייבים להתבצע בכל דיאטה ובפרט בדיאטה זו.

 

בטרם אנחנו מתחילים דיאטה ללא פחמימות וללא סוכר, עלינו להיפגש עם אנשי מקצוע שיעזרו לנו גם לתכנן את התהליך וגם להתאים תפריט נכון עבורנו. במהלך הדיאטה יהיה נכון להיות תחת פיקוח של איש מקצוע שילווה אותנו לאורך התהליך, וכן מומלץ לבצע בדיקות דם בשביל לוודא שאנחנו מקבלים את כל המרכיבים החיוניים. סביר להניח שנראה ירידה מסוימת ברמת הסוכר, ולכן חשוב שהיא תהיה מדודה ועדיין נישאר בטווח הנכון מבחינתנו.

 

נקודה אחרונה בהקשר זה, הדיאטה איננה מתאימה לכל אחד ואחת. היא יכולה להתאים לאנשים בוגרים שמתמודדים עם בעיות משקל, אך היא לא יכולה להתאים לילדים ובני נוער שצריכים פחמימות וסוכר בשביל להתפתח, והיא בוודאי לא מתאימה לאנשים חולים או מבוגרים שזקוקים למרכיבים אלו. לכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בשביל לקבל אישור לבצע את הדיאטה.

מה זו דיאטה בלי פחמימות וסוכר?

הרעיון של דיאטה שאיננה כוללת פחמימות וסוכר היא לנקות את הגוף שלנו ממרכיבים אלו וכמובן מהצורך שלנו בהם, על ידי בניית תפריט מתאים ויצירת הרגלי אכילה שאינם כוללים אותם. כך אנחנו נוותר על לחמים, מאפים, פיצות, פסטות, אורז ודגנים אחרים, וכן אנחנו נוותר על ממתקים, משקאות מתוקים, עוגות, עוגיות, צריכת קפה ותה עם סוכר ועוד.  כמו שניתן להניח, זה לא פשוט, אך זה אפשרי ולמרבה ההפתעה של הרבה מאוד אנשים, אפשר לייצר תפריט טעים גם בלעדיהם.

 

במקום כל מה שציינו, הרי שאפשר להכין תפריט הכולל, בין היתר, חלבונים מכל הסוגים (להוציא מוצרי חלב שכוללים סוכר). למשל, דגים, פירות ים, ביצים, טופו, עוף, הודו, בקר. אפשר ליהנות מכל סוגי הירקות, למעט תפוחי אדמה, בטטה, דלעת, תירס ואפונה. ניתן ליהנות מאגוזים, צ'יה, פשתן, וגרעינים וזרעים אחרים.

 

בנוסף, אפשר שהתפריט יכיל שמנים מסוגים שונים, עשבי תיבול ותבלינים, משקאות ללא סוכר ושורה ארוכה של מאכלים נוספים שאינם נכללים בתוך קטגוריה של פחמימות ואינם כוללים סוכר כמובן.

 

השינוי שאפשר לייצר באמצעות דיאטה זו הוא מאוד משמעותי. אך יחד עם זאת, אסור להיסחף אחרי דוגמאות או סיסמאות שמבקשות להוכיח שאפשר להוריד משקל משמעותי תוך ימים ספורים. כל אחד ואחת זה מקרה בפני עצמו ולא כולם באמת יוכלו להוריד את מה שמובטח בפרסומות. אם הם יתמידו בדיאטה לאורך זמן, אז תהיה להם אפשרות באמת להוריד במשקל וליהנות גם מירידה באחוזי השומן.

 

צריך לקחת בחשבון כמה דברים כשנכנסים לדיאטה שכזו:

ראשית, כפי שציינו קודם לכן, יש לבצע אותה בהדרגה. רצוי לעבור מתפריט רגיל, כזה שכולל סוכר ופחמימות, לתפריט שכולל בחלקו מרכיבים אלו, עד למצב בו מוותרים על מרכיבים אלו לגמרי.

 

שנית, אנחנו צריכים להקפיד על הדיאטה לאורך זמן. אנחנו לא יכולים לצפות לתוצאות מהירות תוך ימים, אלא יש לצאת מתוך נקודת הנחה שזה ייקח זמן עד שנראה ונרגיש תוצאות.

 

שלישית, אם אנחנו מרגישים לא טוב, אז מוטב להיבדק ואם יש צורך לוותר על הדיאטה ולעבור לתפריט אחר. יש לתת לה סיכוי אך לא לתת לה להשפיע על המצב הבריאותי שלנו לרעה.

 

ארבעה, כשמסתכלים על כל המרכיבים שציינו קודם לכן, על פניו זה אולי נראה מעט מדי, אך אפשר לייצר מהם הרבה מאוד מתכונים טעימים. לכן רצוי ומומלץ ללמוד את הנושא, לדעת איך אפשר לשלב בין המרכיבים השונים בשביל לייצר ארוחות ומנות טעימות שיכולות להטעים לכל צורך במהלך היום. אין מה לחשוש שמא הכמות תשפיע על האיכות וכן על המגוון הדרוש עבורנו.

 

 

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ