כך תשמרו על הקעקוע לאורך זמן: 5 טיפים לקעקוע מושלם

בכל הנוגע לאריכות חיים של קעקועים, קיימים כמה אלמנטים המשפיעים על צורת ההזדקנות של הקעקוע. בכל מקרה, מקעקע טוב יאמר לכם אם יש בעייתיות במיקום שבו בחרתם לקעקע, אז כדאי שתקפידו על תהליך בחירת המקעקע. עם טיפול נכון בקעקוע, אתם יכולים לבחור כמעט כל מקום בגוף והוא יראה מעולה גם לאחר זמן.

 

קעקועים

לבחור את המקעקע הנכון

 

כיום אין בישראל תעודת הסמכה רשמית למקעקעים, מה שמותיר את התחום פרוץ ומאפשר לכל אחד שיחפוץ לפתוח עסק קעקועים כל עוד הוא שומר על מספר כללים ובירוקרטיות זעירות. ניסיון הוא אחד הכלים החשובים ביותר שיש למקעקע; מקעקעים בלי ניסיון עושים הרבה טעויות וחלקן לא בהכרח ניכרות לעין לא מקצועית - כך שבהתחלה הקעקוע יראה טוב אך מהר מאוד תיווכחו שלא..

 

5 סוגי קעקועים שמהם כדאי להמנע

 

 1. קעקועים עם קווים דקים מאד
  בתקופה האחרונה חדר לאופנה טרנד הקעקועים המיניאטוריים. מדובר בקעקועים מינימליסטיים, קטנטנים בעלי קווי מתאר דקיקים; מטבעו של הדיו להתפשט, לכן בקווים דקים קל יותר לזהות התפשטות מאשר בקווים עבים, מה שעשוי לגרום לשינוי משמעותי בצורת הקעקוע.
 2. קעקועים עם חללים מועטים או קטנים
  לא משנה אם הקעקוע קטן או גדול, ברגע שאין מספיק רווח בין הפרטים שבו כשהדיו יתרחב הקווים יחלו להתחבר; כדאי לדעת שאי אפשר להתחמק מזה, ההתפשטות של הדיו היא תמידית עם הזדקנות הגוף.
  * מילה על קעקועי אצבעות: בלי קשר לדוגמא שבוחרים, הדיו מתפשטת מהר יותר כשהקעקוע ממוקם באצבע מאשר בכל מקום אחר בגוף.
 3. קעקועים באזור קו החזיה
  קיימת סבירות גבוהה שקעקוע הממוקם מתחת/קרוב לקו החזיה יהרס מהר יותר בשאר חלקי הגוף, כיוון שהיא משפשפת אותו במהלך כל היום. המקום יהיה בסיכון רב יותר בעיקר במשך זמן ההחלמה אך גם לאורך השנים.
 4. קעקועי מפרקים
  מפרקים הם אזורים הנמצאים בתנועה מתמדת. העור נמתח ומתכווץ לסירוגין, דבר המקשה על ההחלמה ותורם רבות להתפשטות הדיו. החלמה לא טובה גורמת לקעקוע להראות מקוטע או מצולק.
 5. קעקועים מאחורי האוזן
  העור מאחורי האוזן הוא דק מאד ועדין. קל מאוד לטעות עם קעקועים הממוקמים באזור זה. בעבודה רבה מדי תוחדר כמות דיו גדולה והקווים יתעבו ויתפרשו מאד. רצוי להתקעקע אצל מקעקע מנוסה במידה ואתם מתעקשים על קעקוע זה.