4 המלצות למוצרים שהורינו זקוקים להם

העלייה בתוחלת החיים דורשת התאמות מסוימות שאותן אפשר לבצע בעזרת מוצרים מיוחדים. החל ממוצרי ספיגה ועד מקל הליכה – הנה כמה המלצות שישפרו את איכות החיים של גברים ונשים בגיל השלישי

התפקיד של ילדים להורים מבוגרים הוא למצוא דרכים שיכולות לשפר את איכות החיים שלהם. על אף שתוחלת החיים בישראל ובעולם המערבי נמצאת במגמת עלייה, יש קשיים חדשים שנובעים מעצם תהליך ההזדקנות. עם זאת, החדשות הטובות הן שקיימים גם מגוון רחב של מוצרים שהורינו זקוקים להם ושיכולים לשפר את איכות החיים שלהם באופן מיידי.

הנה למשל 4 המלצות למוצרים שונים שכדאי לשקול לקנות עבור ההורים:

  1. מוצרי ספיגה

הורים שסובלים מתופעות של דליפת שתן זקוקים למוצרי ספיגה. היתרון של מוצרי ספיגה הוא שאפשר ללבוש אותם בצורה אינטימית, מתחת לבגדים ובאופן שלא פוגע בשגרה או בבילויים מחוץ לבית. יתרה על כך, יש סוגים שונים של מוצרי ספיגה ובהם תחתונים חד פעמיים, חיתולים למבוגרים ותחבושות.

מוצרי ספיגה מיוצרים עם תעלות ספיגה שמנטרלות ריחות ובמבנה אנטומי ייחודי ושונה לגברים ונשים. התנאי לשימוש נכון במוצרים הוא התאמתם לצרכי ההורים, כמו גם התייעצות עם אנשי מקצוע לגבי דרגת החומרה של דליפת השתן המדוברת והפתרון הרלוונטי עבורה.

  1. מיטה מתכווננת

ילדים שרוצים להשקיע קצת יותר יכולים לקנות להורים מיטה מתכווננת. זה אולי נראה כמו פריבילגיה, אך האמת היא שההורים זקוקים לכמה שיותר תמיכה אורטופדית ולאפשרות להתאים את התנוחה לדרישות שלהם. בטווח הארוך, מיטה מתכווננת תקצר את משך הזמן שיידרש על מנת שההורים יירדמו והיא תשפר את איכות השינה שלהם.

מיטה מתכווננת מורכבת ממערכת לתמיכה בפלג הגוף העליון והתחתון. בנוסף, היא מעניקה את התמיכה הנדרשת לצוואר ובעזרתה אפשר למנוע הצטברות של כאבי גב וכאבי שרירים.

  1. מקל הליכה

עזרי הליכה הם חלק בלתי נפרד מרשימת הציוד המומלצת עבור הורים מבוגרים. גם אם לכאורה ההורים יכולים להתנייד בכוחות עצמם, מקל הליכה יצמצם את הסיכון לנפילה ולעוגמת נפש. המקל נייד וזמין יותר בהשוואה לכיסא גלגלים וגם המחיר שלו אינו גבוה.

רצוי להגיע עם ההורים לחנות ולראות סוגים שונים של מקלות הליכה לפני שמחליטים איזה מהם לקנות. בהמשך, אפשר לבדוק את רמת התמיכה שמעניק כל מקל ולהדריך את ההורים כיצד להשתמש בו.

  1. מנוי לחדר כושר

הורים מבוגרים לרוב לא ינקטו יוזמה בכל מה שנוגע לביצוע פעילות גופנית. כאן אנחנו בתור ילדים נכנסים לתמונה, עם אפשרות להפתיע אותם.

בין היתר, מנוי לחדר כושר שבו יש פעילויות למבוגרים יכול לשנות את איכות החיים של ההורים ולעודד אותם לשינוי התנהגותי חיוני. כמו כן, מנוי לחדר כושר הוא מתנה נפלאה כי ההורים זקוקים לו – אך לא יקנו אותו לעצמם.