בעלי אופנוע? כמה אביזרי בטיחות שמומלץ להכיר

 

אביזרי בטיחות לאופנוע שמומלץ להכירהיה זה דני סנדרסון שכתב כבר בשנות השבעים שאם רוצים להתנייד, אז רק עם אופנוע. צעירים וצעירות, מבוגרים ומבוגרות, אכן מאמינים בזה והם מחזיקים ברשותם אופנוע שמאפשר להם להגיע ממקום למקום, לא פעם במקום להחזיק רכב רגיל. בשביל שהרכיבה תהיה בטוחה ונוחה, הם צריכים לרכוש גם ציוד מגן לאופנוע ולא לחסוך בכך.

 

כשאנחנו מדברים על ציוד מגן לאופנוע, הכוונה כמובן לכל מה שיכול לאפשר להם לרכב בצורה בטוחה, בכל תנאי מזג אוויר, מבלי להעמיד את עצמם בסכנה של תאונה, החלקה או כל דבר אחר שעלול לגרום להם נזק פיזי או אחר.

 

לפני שאנחנו נציג מספר דוגמאות של ציוד מגן לאופנוע, חשוב להבהיר, גם אם רוכשים את הציוד הטוב והמתקדם ביותר, חשוב להפעיל שיקול דעת כשעולים על האופנוע. למשל, ברור לכל שרכיבה בתנאי מזג אוויר חורפיים קיצוניים, יכולה להיות מסוכנת מאוד. אומנם אותו ציוד מגן יכול למנוע חבלות מסוימות, אך בתנאי מזג אוויר כאלה, ייתכן והוא לא יספיק. זה נכון לגבי רכיבה מהירה במקומות שזה לא מתאפשר או להימנע מרכיבה כשעייפים. ציוד מגן הוא לא תחליף לשיקול דעת.

איזה ציוד מגן יכול לעזור לרוכבים

ישנם מספר פריטים שיכולים לעזור בעת רכיבה על אופנוע, מכל סוג שהוא ובכל סדר גודל, ומאפשרים להפוך את הרכיבה לבטוחה ונוחה יותר.

 

בראש ובראשונה, אנחנו צריכים לקנות קסדה איכותית. אין דבר חשוב יותר לרכיבה על אופנוע מאשר קסדה. מאחר והפגיעות העיקריות והמשמעותיות ביותר הן פגיעות ראש, אזי שאם אנחנו נרכיב קסדה איכותית שתגן על הראש שלנו בצורה טובה, נוכל להימנע מהנזק שעלול להיגרם לנו כתוצאה מפגיעות אלו.

 

קסדה איכותית היא כזו שמונחת על הראש שלנו בצורה מדויקת, לא הדוק מדי אך גם לא משוחרר, וכן זו צריכה להיות קסדה מרופדת הן בחלק האחורי והן בחלקים אחרים של הקסדה. הריפוד אמור לשמש כמגן מפני מכות בזמן הנפילה. חשוב גם לבדוק שאנחנו יכולים לראות את הכביש בצורה ברורה כשאנחנו משתמשים בקסדה.

 

מלבד קסדה, אנחנו צריכים לרכוש גם מגני ברכיים ומגני ידיים. מדובר על מגנים אותם אפשר לשים בכל פעם כשעולים על האופנוע, הם נועדו להגן על אזורים אלו בעת הנפילה. כך לא נספוג מכות, ולא נצטרך להתמודד עם חבלות, שריטות ושפשופים. המגנים לא אמורים להיות כבדים מדי אך הם  אמורים להיות הדוקים לעזור בו אנחנו שמים אותם, וכן הם אמורים להיות מרופדים.

 

עוד פריט לבוש חשוב הוא מעיל. הרבה פעמים אנחנו יכולים לראות רוכבים אשר לובשים מעיל רכיבה גם בקיץ ולא רק בחורף. זו לא טעות. מאחר והמעיל מגן עליהם מפני נפילות. מעילי רכיבה כוללים ריפודים באזורים שונים, ואם נופלים מהאופנוע המכה היא הרבה יותר חלשה. חשוב לציין, ישנם מעילים מיוחדים לחורף שאמורים למנוע גם חדירה של גשם לגוף וגם להגן עליו מפני פגיעות.

 

רצוי גם לרכוש נעלי רכיבה מתאימות, על מנת שיהיה נוח לרכב בכל תנאי ובכל מזג אוויר. הנעליים אמורות להתאים לא רק לכף הרגל אלא גם למבנה של האופנוע.

 

כיצד רוכשים ציוד מגן בצורה נכונה

בעיקרון, אפשר לעשות השוואת מחירים בין פריטים שונים של ציוד מגן, וכן לקרוא על אותם פריטים באינטרנט ובסופו של דבר לבצע את הרכישה. רצוי לעשות זאת במקום שמתמחה במכירת ציוד מגן לאופנוע, אז נוכל לקבל את הייעוץ הנדרש לנו וכן אחריות על המוצרים במקרה שנגרם לו נזק.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר