מחפשים פינות אוכל יוקרתיות? קבלו כמה טיפים טובים

 

עוברים לדירה חדשה? החלטתם לרענן את מראה הבית, וכעת אתם מחפשים פינות אוכל יוקרתיות? המומחים מבית חברת סיאם מציינים שהיוקרה איננה תכונה אשר נקבעת על פי המחיר או המותג, ופינות אוכל יוקרתיות אינן בהכרח כאלו שיובאו מאיטליה ואו עוצבו על ידי מעצב כזה או אחר ששמו הולך לפניו.

יוקרה מהווה, למעשה, שילוב של חומרי גלם איכותיים יחד עם עיצוב ייחודי וגימור מושלם, תוך הקפדה על כל פרט ופרט בכל שלב משלבי הייצור. על אף שמרבית הציבור נוהג לרכוש מוצרים בהתאם לצווי האופנה, השאיפה על פי רוב היא למצוא פריט אופנתי ובו זמנית גם כזה המתאפיין בשיק ייחודי, וכך גם בנוגע לפינות אוכל ורהיטים בכלל.

 

החומרים שבהם נעשה שימוש לייצור פינות אוכל

ניתן למצוא פינות אוכל יוקרתיות באינספור סגנונות עיצוביים ודגמים, כשחלקן מיובאות וחלקן מיוצרות בארץ. ניתן גם להזמין פינות אוכל בהזמנה אישית בהתאם לצרכים והטעמים הספציפיים. החומרים שבהם נעשה שימוש לצורך ייצור פינות אוכל עשויים לכלול חומרי עץ כדוגמת אגוז, אלון, אורן, בוק וכן הלאה, כמו גם זכוכית, מתכת, פסיפס ושילובים שונים.

עם זאת, פינת אוכל יוקרתית ככל שתהיה, עשויה לאבד מהמראה הזוהר והשיקי שלה במידה והיא איננה מותאמת לגודל החלל, לעיצוב הכללי של המרחב או לשימוש הפונקציונלי שלשמו נרכשה מלכתחילה. מבית חברת סיאם מסבירים שקיימים כמה עקרונות מרכזיים לבחירת פינת האוכל, כשהשפה העיצובית מהווה, אמנם, נדבך חשוב ומשמעותי, אך לא היחידי.

 

התאמה אל הצרכים ולדינמיקת החיים בבית

במהלך החיפוש אחר פינות אוכל יוקרתיות, חשוב להקפיד שפינת האוכל אכן מתאימה לצרכים ולדינמיקת החיים בבית, הן מבחינת גודלה והסגנון העיצובי שלה והן מבחינת מיקומה. במשפחות גדולות ובבתים שבהם מרבים לארח, מומלץ שפינת האוכל תמוקם כהמשך של המטבח, בעוד שבמקרים אחרים ניתן למקם את פינת האוכל כחלל בפני עצמו או כפינה נפרדת בסלון.

כמו כן, כדאי תמיד להעדיף פינת האוכל המאפשרת פתיחה והרחבה למקרה של אירוח רב משתתפים. אספקט נוסף נוגע לפרופורציות, ובפרט כשמדובר בחללים קטנים, כשבנסיבות הללו רצוי להתאים את גודלה של פינת האוכל אל המרחב הנתון, ואפילו לשקול הצבת שולחן עגול לפינת האוכל, זאת כדי להימנע במידת האפשר מאווירה של דחיסות יתר מעיקה ופגיעה בתחושת המרחב ובהרמוניה.

 

 

פינות אוכל יוקרתיות