תקלות במכונת הכביסה שמומלץ שלא תנסו לתקן לבד

 

תקלות במכונת הכביסהמכונת הכביסה היא אחד המכשירים החשמליים הפופולריים ביותר. היא נמצאת בכל בית ואנו עושים בה שימוש מספר פעמים בשבוע ולעתים גם על בסיס יומיומי. מכונות הכביסה נחשבות למכונות אמינות שיכולות להחזיק שנים רבות בדרך כלל מבלי הצורך להחליפן. מכונת כביסה המיוצרת בצורה איכותית תחת כל התקנים הנדרשים ובסטנדרט איכות גבוהה יכולה להחזיק אפילו 10 שנים מבלי שנצטרך להחליף אותה. תקלות במכונת הכביסה עשויות לקרות לכל מכונת כביסה, איכותית יותר או פחות, כך שלצערנו אין מנוס לעתים מהזמנת טכנאי לטיפול בתקלה.

מתי נרצה לטפל בתקלה בעצמנו ומתי נרצה להזמין טכנאי?

חשוב להבין כי מכונת הכביסה מחוברת ל2 מערכות חשובות ביותר בבית שלנו: מערכת החשמל ומערכת המים. ניסיון עצמאי לטפל בתקלה עשוי לגרור מצב של נזק גדול יותר למכונה ולעתים אף למערכות האחרות בבית. על כן, במידה ומדובר בתקלה שהיא מעבר להבנה המקצועית שלכם או כזו שיכולה לסכן את מערכת החשמל או המים בבית, מומלץ יהיה להזמין טכנאי מכונות כביסה מקצועי ומנוסה שיבצע את התיקון. בשלב הראשון תוכלו לבדוק האם התקלה היא בשקע החשמל. נסו להכניס מכשיר חשמלי אחר לאותו השקע שאליו מחוברת בדרך כלל מכונת הכביסה. במידה ויש חשמל – הבעיה היא ככל הנראה במכונת הכביסה.

להלן כמה תקלות במכונת הכביסה שלא כדאי לנסות לתקן בעצמכם:

  • מכונת הכביסה מקצרת – מכונת כביסה שמקצרת יכול להיות בעיקר בשל בעיה עם גוף החימום. גוף החימום במכונה נועד כדי להרתיח את המים במכונה ובדומה לגוף החימום של הדוד הוא עשוי לאורך הזמן לצבור אבנית. האבנית המצטברת על גוף החימום עשויה למנוע את המגע הישיר בין גוף החימום למים במכונה וכך למעשה גוף החימום יתאמץ יתר על המידה כדי לחמם את המים. חימום היתר בפעולה זו עשוי לגרום לו להישרף ולקצר במכונה.

  • מכונת הכביסה לא סוחטת – סחיטת הבגדים מהמים הוא תהליך מוכר במכונה. יש אומרים שהוא הורס את הבגדים ולכן גם קים כפתור המאפשר לאנשים לבצע את פעולת הכיבוס במכונה ללא סחיטה אולם במכונות כביסה חדישות יותר יש מהירויות סחיטה שונות כך שנוכל לווסת את מהירות הסחיטה לנמוכה ולשמור על הבגדים שלנו. במידה וכפתור הסחיטה מופעל אך המכונה לא סוחטת ייתכן ויש תקלה מסוימת. יכולות להיות לכך כמה סיבות: ראשית יכול להיות שהצינור המעביר את המים המלוכלכים לפתחי הניקוז סתום בשל עצם זר, משהו שיושב על הצינור מאחורי מכונת הכביסה או שימוש מוגזם באבקת כביסה שגרם לצינור להיסתם. אפשרות נוספת היא משאבת מים מקולקלת. טיימר מקולקל גם כן יכולה להיות אופציה שכן הוא אחראי על תזמון ותפקוד של תוכניות שונות וביניהן סחיטה וניקוז המים במכונה. לבסוף גם רצועות מנוע קרועות עשויות להיות הבעיה במקרים מסוימים.

  • תוף המכונה לא מסתובב – התוף הוא החלק המרכזי במכונת הכביסה. כשהוא לא מסתובב פעולות המכונה אינן אפקטיביות וחלק מהן גם לא מתרחשות. על כן יש לבדוק אם יש רצועות מנוע קרועות, אם כבל ההתנעה מקולקל או אם יש תקלה בכרטיס הפיקוד של המכונה. כל אלה מצריכים טיפול של טכנאי.

 

לסיכום; מכונת כביסה שמטופלת היטב יכולה להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. למרות זאת, מכונה שעושים בה שימוש רב במהלך השבוע, עשויה להבלות לאורך הזמן כמו כל מכשיר חשמלי אחר ואף להיות מושא לתקלות שונות. בתקלות פשוטות ניתן יהיה לטפל לבד בעזרת מדריכי עשה זאת בעצמך באינטרנט אולם ברוב המקרים כדאי יהיה להזמין טכנאי מכונות כביסה מקצועי ומומלץ.

 

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בארץ