טיפים לשמירה על תזונה נכונה בילדים

 

בחברת השפע של ימינו אין זה מפתיע שהורים עשויים להזדקק לעזרה כדי לאפשר לילדיהם לאכול בריא. אבל בוודאי תשמחו לשמוע את החדשות הטובות לפיהן אין צורך בתואר בתזונה כדי לגדל ילדים בריאים. אלא פשוט צריך להקפיד על ביצוען של כמה הנחיות בסיסיות אשר יכולות לסייע לכם לעודד את ילדיכם לאכול נכון ולשמור על משקל תקין.

ההורים והשליטה על קווי האספקה

כהורים אתם שולטים בקווי האספקה. אתם מחליטים אילו מאכלים לקנות ומתי להגיש אותם. אף על פי שילדיכם אולי יעדיפו מאכלים פחות מזינים, הרי שאתם כמבוגרים צריכים להיות אחראים ולהחליט אילו מאכלים מחזיקים בבית באופן קבוע. צאו מנקודת ההנחה שהילדים לא ילכו רעבים. הם יאכלו את מה שיש בארון ובמקרר בבית. לכן אם החטיף המועדף עליהם לא כל כך מזין, אתם עדיין יכולים לקנות אותו ולעשות זאת מפעם לפעם כדי שלא ירגישו מקופחים.

 

כמובן שמהמאכלים שאתם מציעים, הילדים יכולים לבחור מה הם יאכלו או אם בכלל לאכול. לילדים צריכה עדיין להיות בחירה. אבל אם תקבעו זמני ארוחות וחטיפים קבועים, ותעמידו בפניהם את הבחירות שאתם מציעים, כלומר לתת להם לבחור מה לאכול וכמה ממה שהם רוצים. הרי שמה שאולי נראה קצת יותר מדי חופש, יביא לכך שילדיכם יבחרו רק במאכלים שאתם קונים ומגישים להם.

וותרו על "מועדון הצלחות הנקיות"

הגיע הזמן שתוותרו על "מועדון הצלחות הנקיות ". תנו לילדיכם את האפשרות להפסיק לאכול כשהם מרגישים שיש להם מספיק. בניגוד להמון הורים שגדלו תחת שלטון הצלחות הנקיות, אפשרו לילדיכם להקשיב לגופם כשהם מרגישים שובע. שימו לב שכאשר ילדים מגיבים לתחושות של מלאות, הם נוטים פחות לאכול יתר על המידה.

 

העדפות מזון מתפתחות בשלב מוקדם בחיים, לכן כשמדובר בילדים מומלץ להציע מגוון. אהבות וסלידות מסוגי מאכלים מתחילות להיווצר גם כשילדים הם תינוקות. לכן יתכן שתצטרכו להגיש אוכל חדש כמה פעמים כדי שילד יקבל אותו. אל תכריחו ילד לאכול, אלא הציעו לו כמה נגיסות, וכשמדובר בילדים גדולים יותר, בקשו מהם לנסות ביס אחד.

לשנות את "תפריט הילדים"

כיתבו מחדש את תפריט הילדים. מי אומר שילדים רוצים לאכול נקניקיות, פיצה, המבורגרים, מקרונים וגבינה? כשאתם אוכלים בחוץ, תנו לילדיכם לנסות מאכלים חדשים, והם עוד עשויים להפתיע אתכם עם נכונותם להתנסות. אתם יכולים להתחיל ולתת להם לנסות מעט מכל מה שהזמנתם או פשוט להזמין להם מתאבן כלשהו כדי להתנסות.

למדו את הילדים שלא לשתות קלוריות. משקאות ממותקים ומוגזים מוסיפים קלוריות, ומפריעים לתזונה טובה. מים וחלב הם המשקאות הטובים ביותר לילדים. מיץ טבעי אפשרי לצריכה מפעם לפעם, אבל יש לזכור שגם הוא מכיל לא מעט קלוריות.

אין צורך בקינוח

ממתקים מזדמנים הם בסדר, אך אל תהפכו את הקינוח לסיבה העיקרית לאכילת ארוחת הערב. כאשר הקינוח הוא הפרס לאכילת ארוחת הערב, מטבע הדברים ילדים נותנים ערך רב יותר לקאפקייק מאשר לברוקולי. נסו להישאר ניטראליים לגבי אוכל.

 

וזיכרו כי אוכל הוא לא אהבה. מיצאו דרכים טובות יותר לומר "אני אוהב אותך." כאשר משתמשים במזונות לתגמול ילדים ולהפגנת חיבה, הם עשויים להתחיל להשתמש במזון כדי להתמודד עם לחץ או רגשות אחרים. הציעו חיבוקים, שבחים ותשומת לב במקום פינוקי אוכל.

 

השתדלו להיות מודל לחיקוי ולאכול בריא בעצמכם. כשאתם מנסים ללמד ילדים הרגלי אכילה טובים, נסו לתת את הדוגמה הטובה ביותר האפשרית. בחרו חטיפים מזינים, אכלו ליד השולחן ואל תדלגו על ארוחות.

 

ברמה העקרונית השתדלו להגביל את זמן הטלוויזיה והמחשב עבור ילדיכם, וגם עבורכם. כשתעשו זאת, תגלו כי הינכם מונעים ונמענעים ממצב של נשנוש אקראי, מצד אחד. וכי מצד שני אתם מעודדים אותם לפעילות גופנית. ואכן מחקרים הראו שילדים שצמצמו צפייה בטלוויזיה הפחיתו גם את אחוזי השומן בגופם. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכאשר זמן הטלוויזיה והמחשב מוגבל, הרי הם פשוט מצאו דברים פעילים יותר לעשות. והגבלת "זמן המסך" פירושה שיהיה להם וגם לכם יותר זמן להיות פעילים יחד, ולעסוק בפעילות גופנית משפחתית משותפת.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ