מה כדאי לבדוק כשהולכים לעשות פירסינג

 

לא מעט צעירים ומבוגרים, מבקשים לקשט את גופם באמצעים ופריטי אופנה שונים, בין אם קבועים ובין אם לאו. חלקם עושים זאת בעזרת תכשיטים מסוגים שונים, כאלה שניתן להסיר אותם ללא שום בעיה בסוף היום, יש מי שבוחר לקשט את עצמו עם קעקועים באזורים שונים בגוף, מתוך ידיעה שהם יישארו על גופו כל עוד לא יחליט להסיר אותם בעזרת ניתוח, ויש מי שבוחר לעשות חורים באזורים מסוימים בגוף.

 

הרעיון של חורים, קרי עגילים ופריסינג הוא לא חדש. מדובר על תכשיטים שהיה נהוג להשתמש בהם בשבטים ובקבוצות אוכלוסייה שונות ברחבי העולם במשך מאות שנים. לעיתים הם שימשו כתכשיט ולעיתים הם היוו סמל להזדהות, שייכות או לצרכים אחרים. אם בעבר, היה נהוג יותר שנשים יענדו עגילים ופירסינג, הרי משנות השישים-שבעים, זה הפך להיות מקובל שגם גברים יענדו, ובפרט בני נוער יענדו אף הם.

 

היום, יותר מבעבר, ניתן למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לעשות חורים לעגילים ולפירסינג. כך למשל, צעירים ומבוגרים אשר מחפשים היכן אפשר לעשות פירסינג בחיפה או בירושלים, לא יתקשו למצוא מקומות שונים ומגוונים שמציעים אופציה זו. השאלה היא, כיצד בוחרים את המקום ומה חשוב לבדוק לפני שמחליטים לפנות אל מקום מסוים.

 

לפני שנציג בפניכם מספר נקודות שיעזרו לכם לבחור מקום לעשיית פירסינג בחיפה או במקומות אחרים, חשוב לציין, עד גיל 18 כל מי שרוצה לעשות מחויב באישור הורים (כך גם נהוג במקרה של קעקוע), כמובן שלאחר מכן, אין צורך בכך. ההמלצה היא לא לעשות פירסינג לפני גיל 11-12, הן מסיבות בריאותיות, למרות שפירסינג בניגוד לקעקוע, ניתן להסיר אותו מיד (יש לקחת בחשבון, מנקודת זמן מסוימת, אם מסירים אותו, החור נסתם).

 

נקודות שיכולות לעזור לכם לבחור היכן לעשות פירסינג

בראש ובראשונה, יש לוודא שהמקום הוא מוכר, מורשה, והאנשים שמבצעים את הפעולה, יש להם רישיון לבצע פירסינג, יש להם את הניסיון והידע הדרושים. לכן חשוב לפנות אל חנות מסודרת, מקום שנראה מאורגן ויסודי, ולא לדוכן סטנדרטי או מקום שנראה לא שייך ולא רציני.

 

שנית, חשוב לוודא שהמקום נקי, שומר על סטריליות, ומבצע את העבודה בצורה נקייה. זה אומר בין היתר, מי שמבצע את החור חייב להקפיד על עבודה עם כפפות, החומרים בהם הוא משתמש צריכים להיות חד פעמיים, עליו לנקות היטב את המקום בו הוא עושה את החור, ויש לוודא שהוא דואג שהטיפול יהיה יסודי ונקי.

 

שלישית, חשוב לוודא שיש למקום ביטוח והוא כמובן מספק אחריות מסוימת על השירות שהוא מבצע. אם חס וחלילה קורה משהו, יש למי לפנות, בתקווה שזה לא יגיע למצב של תביעה על רשלנות.

 

בשביל לוודא שהמקום אכן פועל צבורה מסודרת, נקייה ואחראית, יש לקרוא חוות דעת והמלצות אודותיו, יש לפנות לאנשים שאנחנו מכירים שהתנסו בעשיית פירסינג, בשביל לשמוע חוות דעת שלהם, ורצוי גם לבחון כיצד מבצעים את העבודה במקום, לפני שמגיעים אליו לצורך עשיית חור.

 

למה חשוב לבדוק את כל זה?

עשיית חור לפירסינג, כמו עשיית חור לעגיל או קעקוע על הגוף, אלה דברים שצריכים להתבצע באופן סטרילי, נקי ומדויק. אחרת עלולים להיווצר זיהומים, דלקות, עלולים להיגרם בעיות שונות שישפיעו עלינו מבחינה בריאותית.

מעבר לכך, השירות חייב להיות מקצועי ואיכותי, מאחר ואם תהיה טעות, ייתכן מאוד שלא יהיה ניתן לתקן אותה, ואם כן, זה עלול להיות מאוד לא נעים ולגרום לנו עוגמת נפש.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ