כמה רעיונות משחק עם ילדים בפרטיות הבית שלכם - תהנו מהזמן יחד

 

רעיונות משחק עם ילדיםאחד האתגרים הגדולים ביותר של הורים לילדים קטנים, היא כיצד להפעיל אותם בתוך הבית במשך שעות ארוכות שלא ישתעממו ולא ירגישו אי נוחות. אתגר זה מתקיים לא פעם, בין אם זה כשבחוץ שורר מזג אוויר חורפי או חם מדי, בין אם זה כשההורה או הילד חולים ועליהם להשאיר בבית וכן בסיטואציות אחרות שמחייבות להישאר בבית ולא מאפשרות לצאת החוצה. במקרים אלו צריך למצוא רעיונות משחק שילדים יוכלו ליהנות מהם.

 

צריך לומר, אפשר לעשות את החיים קלים לכאורה, להושיב את הילד מול מסך הטלוויזיה או המחשב וכך הוא יוכל להעביר שעות ארוכות בלי הפסקה. העניין הוא, שזה לא יהיה דבר חכם לאורך זמן. אנחנו נעדיף שהילדים שלנו לא יהיו כל היום מול המסך, נעדיף להפעיל אותם בצורות שונות, לשחק וליהנות איתם. כך הם גם ילמדו משהו, גם יקבלו כלים ששום טלוויזיה או מחשב לא יכולים לספק להם, וחשוב מכל, הם יבלו איתנו זמן איכותי חשוב ומשמעותי.

 

לפני שנציג שורה של רעיונות משחק לילדים בבית, צריך לציין כמה נקודות שיכולות להשפיע על הרעיונות שלנו:

ראשית, גיל הילדים. באופן טבעי יש הבדל בין ילדים בגיל 3 לילדים בגיל 6 או 10. אנחנו צריכים למצוא רעיונות שיכולים להתאים לגיל שלהם באופן ספציפי.

 

שנית, גודל הבית. יש לכך משמעות מאחר ואם הבית גדול מספיק, אפשר לשחק משחקים שונים ומגוונים שמתייחסים למרחב ולשטח שעומד לרשותנו. אם הבית קטן, נצטרך לחפש משחקים אחרים.

 

שלישית, משך הזמן המדובר. עלינו לקחת בחשבון שילדים הם לעיתים חסרי סבלנות ולא בהכרח יוכלו להשקיע במשחק אחד לאורך זמן. לכן יהיה נכון לחפש משחקים שיתאימו למה שהם מסוגלים להכיל בגיל שלהם.

 

ארבע, סדר. מוטב שנבחר משחקים שלא ייצרו יותר מדי בלגן ואי נוחות, מאחר ואחרי שנסיים נצטרך לסדר הכל מהתחלה.

אילו רעיונות יכולים להתאים לנו?

משחקי יצירה – אפשר להמציא סוגים שונים של משחקי יצירה, בין אם מדובר על ציורים ובין אם מדובר על דברים אחרים, מורכבים יותר או פחות, ובסופו של דבר הילד נוכל לבחור כיצד לשחק את המשחק עם הילד.

 

משחקי זיכרון – אנחנו יכולים למצוא משחקי קופסא שמתאימים לכך, אך אנחנו יכולים גם להמציא בעצמנו משחקי זיכרון שונים. יש לנו אפשרות לקחת דברים מסוימים בבית ולהשתמש בהם לשם כך.

 

משחקי נייר – הכוונה לשורה של משחקים שאפשר לשחק מבלי שיש צורך באמצעים מורכבים, מספיק להשתמש בניירות. למשל, משחק צוללות שניתן לשרטט וצריך לנחש איפה הן נמצאות.

 

משחקי חשיבה ומתמטיקה – הכוונה למשחקים בהם אנחנו שואלים את הילדים שאלות שונות ועליהם להשיב עליהן. אחת האופציות הפופולאריות הם תרגילים במתמטיקה. רצוי להתחיל בשאלות קלות ועם הזמן פשוט לעלות את רמת הקושי.

 

כסאות מוזיקליים – אם מדובר בכמה ילדים, אז אנחנו יכולים לשחק את המשחק המפורסם. זה גם יגרום להם להוציא אנרגיות וגם ידרוש מהם זריזות ותגובה מהירה.

 

מחבואים – כאמור, אם הבית גדול מספיק זה יכול להיות אידיאלי, בפרט אם יש משתתפים במשחק יותר מילד אחד.

 

לא רק משחקים

כמובן שאנחנו יכולים למצוא דרכים נוספות, יצירתיות, כיצד לבצע דברים שונים עם הילדים בתוך הבית, מבלי שנצטרך לצאת החוצה.

 

למשל, אנחנו יכולים להחליט לבשל איתם דברים מסוימים שמתאימים לגיל שלהם, לאפות עוגות או עוגיות (כדורי שוקולד הם תמיד רעיון טוב לעבודה עם ילדים), יש לנו אפשרות לבנות אוהל באמצע הסלון, לקרוא ספרים או לספר להם סיפורים, לסדר איתם דברים שונים או להציג בפניהם תמונות טבע ותמונות של פריטים אחרים ולספר להם על כך.

 

כל דבר שיעזור לנו להעביר זמן איכות עם הילדים שלנו ישמח אותם ואותנו, בין אם זה ביום בו אי אפשר לצאת החוצה או שאין סיבה לעשות זאת.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול