מהי קרן ריסק בפנסיה

 

מהי קרן ריסק בפנסיהלא מעט עובדים מצאו עצמם בתקופה האחרונה בחל"ת. חלקם אף איבדו את מקום עבודתם לאחר זמן מה. מלבד העובדה שסיום עבודה יכול להפוך לאירוע מטלטל, קיימת בנוסף בעיה נוספת והיא היכולת שלנו לשמר את הזכויות שרכשנו לעצמנו במהלך עבודתנו בקרן הפנסיה שצברנו. רובנו איננו מודעים לצורך להגיע להסדר קרן ריסק בפנסיה, כדי שניתן יהיה לאפשר לנו לשמר את הזכויות הללו. אז מהי קרן ריסק? ובכלל מה חשוב לדעת בכל הסבך הביטוחי הזה? הנה כמה המלצות.

מה מכסה קרן הפנסיה שלכם?

כאשר אנו חוסכים בקרן פנסיה אנו למעשה חוסכים לגיל זקנה, אבל ישנם עוד שני כיסויים ביטוחיים שעבורם אנו חוסכים. הראשון, הוא אובדן כושר עבודה, והשני הוא ביטוח למקרה מוות שנקרא ביטוח שארים, כלומר מה שנוריש ליורשינו.

אבל זה אינו הכל. בקרן הפנסיה קיים מינוח שנקרא תקופת אכשרה. זוהי תקופה המתחילה במועד שבו נרכש הביטוח ומסתיימת בפרק הזמן הקבוע בפוליסה. בתקופה זו המבוטח אינו זכאי לתגמולי ביטוח בגין כל מקרה ביטוחי שאירע במהלכה. אם כן אירע מקרה ביטוחי לאחר תקופת האכשרה, אזי המבוטח יכול להיות זכאי לכיסוי ביטוחי. כמובן שתקופת האכשרה וגם הכיסוי הביטוחי שניתן במהלכה משתנים מפוליסה אחת לאחרת, מה שאומר שכדאי מאוד לבדוק את הביטוח שלכם. אתם עדיין משלמים עבור הפרמיה של הביטוח גם במהלך תקופת האכשרה כמובן, ורק לאחר שצברתם את הוותק הנדרש תוכלו לקבל את הכיסוי הביטוחי שמגיע לכם.

מהי קרן ריסק בפנסיה?

מדובר בהסדר תשלום מופחת לקרן הפנסיה או לביטוח המנהלים שלכם בדיוק עבור התקופה שבה הופסקו ההפרשות החודשיות לקרן או לביטוח שלכם. המטרה היא להקפיא את המצב הקיים מבחינתו של הכיסוי הביטוחי שלכם. כך שאם בתקופה זו חלילה יקרה איזשהו מצב בו יאבד המבוטח את כושר העבודה שלו, או את חייו, הרי שהקצבה שיועדה לתשלום באחד מהמקרים הללו תשולם בשלמותה כאילו עדיין היה העובד מפקיד לקרן הפנסיה או לביטוח המנהלים. כמו כן הסדר הריסק במקרים מסויימים שומר על זכויות פנסיוניות נוספות של המבוטח. לדוגמה אם בעתיד יחודשו התשלומים הם יקבלו את אותם התנאים שהיו לו לפני הפסקתם.

 

מתי כדאי לעשות הסדר כזה? ובכן, ישנם חמישה חודשים ראשונים שבהם עדיין נשמרת לכם תקופת האשכרה שהיתה לכם, גם אם לא הפרשתם במהלכם לקרן הפנסיה או לביטוח המנהלים. בעקבות משבר הקורונה ישנו עידכון לגבי תקופה זו, וחשוב לבדוק את העניין. אולם לאחר חמשת החודשים הללו מומלץ לדאוג להימצאותה של קרן ריסק בפנסיה.

איך אפשר לדאוג להסדר

פשוט מאוד, ראשית היו ערניים ובידקו את קרן הפנסיה שלכם או ביטוח המנהלים. לימדו מהם התנאים שיש לכם בפוליסה, מה היא מכסה, ובאילו תנאים תפסידו את זכויותיכם.

 

לאחר שביצעתם את הבדיקות שלכם פנו אל חברת הביטוח או קרן הפנסיה שלכם, ובקשו הסדר קרן ריסק בפנסיה. שימו לב שלא חלפו חמישה חודשים מאז שהופסקו התשלומים השוטפים לקרן או לביטוח, כדי שלא תאבדו את זכויותיכם הביטוחיות. אם עברו חמישה חודשים רוב הסיכויים שנפגעתם. כדי לשלם לחברת הביטוח תוכלו להעביר תשלום באמצעות הוראת קבע או כרטיס האשראי שלכם, ולעשות זאת באופן סדיר וקבוע. אולם אם אינכם מעוניינים להעביר תשלום באופן שוטף לקרן הפנסיה תוכלו לשלם את הסדר הריסק שלכם באמצעות הוראה מיוחדת שתיתנו לקרן למשוך את התשלום מתוך הצבירה הקיימת שכבר עומדת לכם בקרן. כאן יימשכו הסכומים הדרושים מתוך כספי החיסכון הפנסיוני. שימו לב שאפשרות כזו קיימת רק בקרנות פנסיה ולא בביטוחי מנהלים. שימו לב שניתן לבצע את תשלומי הסדר הריסק בתקופה שאינה עולה על התקופה הרצופה האחרונה, שבה הייתם מבוטחים בקרן הפנסיה, ובכל מקרה לא יותר משנתיים. בתום התקופה תהיו חייבים לחדש את ההפרשות השוטפות לקרן או שתאבדו את זכויותיכם.

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ