קעקועים – באמת רק בקיץ?

 

קעקועים – לא רק בקיץלאורך ההיסטוריה קעקועים היו פחות אטרקטיביים ופופולריים בשל העובדה שקושרו בעיקר באור שלילי אולם כיום מתייחסים לקעקועים כמעין קישוט נוסף לגוף ולכל אדם שני/שלישי אנו רואים שיש קעקוע כזה או אחר. אחרים אף עושים מספר קעקועים על גופם. בדרך כלל ההחלטה לעשות קעקוע נובעת מאמוציונאליות ורצון לעשות את הקעקוע באופן מידי אולם לא בכל זמן בשנה זהו בהכרח הזמן הטוב ביותר לעשות את הקעקוע. כך למשל כל מכון קעקועים מקצועי ואחראי, אם תשאלו אותו מתי הכי כדאי לעשות קעקוע, הוא ימליץ לכם על חודשי החורף.

מדוע לעשות קעקועים דווקא בחודשי החורף?

ההמלצה הטובה ביותר לעשיית קעקועים היא בדרך כלל בחורף. הסיבה העיקרית לכך היא שקעקוע חדש דורש זמן להתאחות, לרפא את העור ולתפוס את הצורה שלו. כאשר העור עדיין פגיע זה לא זמן טוב לחשוף את הקעקוע לשמש וגם לא למים. בחודשי הקיץ השמש חזקה ובכל פעם שתצאו מהבית תספגו את קרני השמש הללו שאם יבואו במגע ישיר עם העור שלכם מיד לאחר הקעקוע עשוי לפגוע גם בקעקוע עצמו וגם בעור שלכם, לצרוב אותו ולגרום לכוויות לא נעימות. יתרה מכך בקיץ יש דחף לצאת לים/לבריכה כיוון שאלו יהיו בין הבילויים העיקרים שלנו בקיץ ואסור יהיה לנו להרטיב את הקעקוע בשבועיים-שלושה הראשונים שלו ולכן באופן כללי מומלץ לעשות את הקעקועים בחורף.

יתרונות לעשיית קעקוע בחורף:

  • חשיפת הקעקוע לשמש עשויה להזיק לקעקוע עצמו ולעור הרגיש יותר כיוון שהוא "נפצע" במהלך ההכנה של הקעקוע. השמש עשויה לצרוב את שכבת העור החיצונית שלנו ולגרום לנזק בצבע ובעיצוב של הקעקוע וכמובן גם לגרום לכאבים לא נעימים ושינוי גוון העור.

  • הזיעה כוללת חיידקים רבים ובחודשי החורף מזיעים פחות בלי מזג האוויר, מאשר כמובן בחודשי הקיץ בהם מזיעים יותר. שמירה מפני הזעת יתר יכולה לסייע בהגנה על הקעקוע והעור בתקופה שלאחר הניתוח כשהאזור עוד רגיש לחיידקים.

  • הים הוא מלוח ובשל המליחות במים, במידה ואלה יגעו באזור הקעקוע הם עשויים לצרוב את העור, לגרום לאדמומיות ולגרום לתחושה לא נעימה. מעבר לכך זה כמובן עשוי גם כן לפגוע בקעקוע.

  • בחורף יש פחות פיתויים ביציאה לים/לבריכה מאשר בקיץ ולכן קל יותר להישמר מפני הרטבת הקעקוע. אם אתם חושבים על גשם אז אין לכם מה לדאוג כל עוד תדאגו להיות לבושים היטב והקעקוע לא יירטב.

  • בחורף בדרך כלל יש פחות עבודה בבתי עסק רבים בשל העובדה שאנשים פחות מחפשים לצאת מהבית. על כן גם במכוני הקעקועים השונים בדרך כלל יש פחות עבודה ולכן תוכלו ליהנות מתשומת לב מרבית ומיחס טוב וסבלני. יתרה מכך זהו הזמן הכי טוב לקעקועים מורכבים וארוכים יותר.

 

האם זה אומר שלא כדאי בכלל להתקעקע בקיץ?

קעקועים מומלץ לעשות בחורף אבל זה לא אומר שלא כדאי להתקעקע בקיץ בכלל. אתם יכולים לעשות קעקועים לאורך כל השנה פשוט בקיץ יהיה לכם יותר קשה לשמור על הקעקוע שלכם, על הגוון שלו ועל העור שלכם. השתדלו בכל מקרה להימנע מחשיפה לשמש, בוודאי חשיפה יתרה כמו להיות עם בגד ים בבריכה/בים. הקשיבו להוראות הבטיחות של המקעקע בנוגע לטיפול בקעקוע, מתי ניתן יהיה לחשוף אותו למים, איך וכל כמה זמן צריך לשים את הקרם ואיך למרוח אותו בצורה נכונה. גם ללא קשר לשמש בקיץ מומלץ להימנע מחשיפה יתרה של העור לקרני השמש ולהשתמש בקרם הגנה ככל שניתן, במיוחד כאשר אתם מבלים שעות בים/בבריכה.

 

_____________________________________

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2